Antwort Co je potreba na omítku? Weitere Antworten – Co je potřeba na omítku

Co je potreba na omítku?
Každou omítku tvoří nějaké pojivo, plnivo a voda, případně další přísady, které zlepšují vlastnosti materiálu. Protože se různé typy omítek liší složením, mají odlišné vlastnosti a hodí se na různé typy podkladů. Na obecné rovině rozlišujeme fasádní omítky na minerální a pastovité.Omítku nahazujeme lžící vždy odshora dolů, přičemž příliš tuhá konzistence, která tvoří na zdi koláče, není vhodná. Stejně jako malta řídká, která po zdi stéká. Maltu lze nahazovat i přímo ze zednické naběračky, chce to ale už opravdu zkušenost a malta musí být hodně mastná (vysoký obsah vápna, díky čemuž dobře lepí).Základní poměr je tento: 6 dílů písku, 3 díly vápna a 1 díl cementu. Voda se dolévá podle potřeby tak, aby měla omítka konzistenci krupicové kaše. Je to trochu laborování. Čím více přidáte cementu, tím bude omítka tvrdší, naopak přidáním vápna bude omítka vzdušnější a lépe se vám bude nahazovat.

Co dát na Jadrovou omítku : Na jádrovou omítku aplikujeme štukovou vrstvu. Povrch jemné štukové omítky se upraví filcovým hladítkem.

Kolik stojí m2 omítky

Samotné omítání bez materiálu pomocí omítacího stroje se pohybuje od 50 Kč do 100 Kč za metr čtvereční dle firmy. Pokud si firma doveze sama materiál cena omítání je od 200 Kč do 300 Kč za metr čtvereční dle použitého typu materiálu.

Jak dlouho zasychá omítka : Omítka musí vyschnout a především vyzrát. Obvykle se uvádí 6 týdnů,někdy i více. Záleží na počasí.Co se týče malování,tak v prvé řadě penetraci třeba JUB PRIMER a JUPOL EKONOMIK,JUPOL CLASSIC,HET KLASIK.

Jádrová omítka tak cenově vychází na 50 Kč/m2. Fajnová omítka – cena 30 kg pytle se pohybuje od 100 Kč, na 1 m2 se spotřebuje cca 2,5 kg materiálu (v závislosti na tloušťce fajnové omítky – v tomto případě uvažováno se 3 mm). Cena fajnové omítky tak vychází na 8 Kč/m2.

Zatímco jádrová omítka je shodná s omítkou pro interiérové použití, štuková vrstva obsahuje vysoký podíl cementu a hrubší zrnitost použitého písku. Mimo tyto minerální omítky existují především pro finální úpravu zateplovacích systémů omítky dodávané v pastovité formě, kde pojivem jsou akryláty nebo silikony.

Kolik cm omítky

Aby byla hrubá omítka nanesena správně je nutné dosáhnout její tloušťky 1,5 cm. Právě proto je důležité, aby bylo dostatečně rovinné už zdivo. Tlustší omítka může v budoucnu praskat a bude se nám těžko nanášet.Doporučená tloušťka vrstvy: 2,5 mm. Spotřeba při doporučené vrstvě: cca 3,3 kg / m2. Vydatnost – plocha omítnutá při doporučené vrstvě: cca 9,2 m2 / pytel 25 kg.Cena omítky svépomocí

Pokud si zvolíte hladkou fasádní omítku, kterou budete nanášet přímo na zeď, vyjde vás jádrová omítka na 70-120,-Kč/m2 (dle tloušťky jádrové omítky), štuk pak na 10-25,-Kč/m2 a nátěrová barva zhruba 45–120,-Kč/m2.

Samotné omítání bez materiálu pomocí omítacího stroje se pohybuje od 50 Kč do 100 Kč za metr čtvereční dle firmy. Pokud si firma doveze sama materiál cena omítání je od 200 Kč do 300 Kč za metr čtvereční dle použitého typu materiálu.

Kolik se bere za metr omítky : Ceník

Sádrové omítky do 10mm od 250 Kč/m2
Jádrová omítka od 205 Kč/m2
Jednovrstvé štukové omítky od 70 Kč/m2
Dvouvrstvá omítka štuková (včetně jádrové omítky) od 250 Kč/m2
Stěrka armovací síťovina vtlačená do tmele od 163 Kč/m2

Kolik je potřeba omítky : Za dobu dlouholeté praxe můžu říct, že se spotřeba točí okolo 3,5-5kg na m2. U jemnozrnných omítek je to spíš k těm 3,5kg na m2 a u těch hrubozrnných zase 5kg na m2.

Kolik se dává vrstev štuku

Nanášejte vždy jen slabou vrstvu a nabírejte jen malé množství, protože jinak by vám štuk padal na zem. Postupujte tak, že štuk nejdříve vtlačujte do stropu a poté uhlazujte. Ovšem opatrně, aby se vám netrhal. Štuk nechte zavadnout a stejně natáhněte druhou vrstvu, která půjde mnohem lépe.

Ceník

Sádrové omítky do 10mm od 250 Kč/m2
Jádrová omítka od 205 Kč/m2
Jednovrstvé štukové omítky od 70 Kč/m2
Dvouvrstvá omítka štuková (včetně jádrové omítky) od 250 Kč/m2
Stěrka armovací síťovina vtlačená do tmele od 163 Kč/m2

Obecně se dá říci, že štukování (bytů) je fyzicky velmi náročná práce, štuk musíte na dvakrát natáhnout a poté ještě tzv. stočit filcem a jemnou molitanovou houbou. Proto se ceny pohybují od 120Kč / m2 a více. Doporučujume Vám tedy volit někoho z profesionálů, aby provedená práce byla stálá, kavlitní a trvanlivá.

Kolik si bere zedník za hodinu : Jaká je hodinová sazba zedníka U běžných zednických činností je cena 350 – 450 Kč za hodinu. U specializovaných profesi, jako například u sádrokartonářů, to může být 450 – 850 Kč.