Antwort Co je Samoodečet plynu? Weitere Antworten – Jak se provádí Samoodečet plynu

Co je Samoodečet plynu?
Jak si udělat samoodečet plynoměru

  1. 1) K samoodečtu potřebujete EIC (Energetický identifikační kód), jedná se o takovou poznávací značku vašeho odběrného místa.
  2. 2) Vyfoťte plynoměr tak, aby byly údaje dostatečně dobře čitelné.
  3. 3) Pošlete svému dodavateli plynu do 3 dnů od provedení samoodečtu:

Jedná se o záznam spotřebované energie. Samoodečet vám pomůže, když potřebujete vystavit konečné vyúčtování, třeba při přepisu či ukončení smlouvy nebo při změně produktu. Samoodečet je ideální ve chvílích, kdy chcete mít svou spotřebu pod kontrolou.Samoodečet můžete zadat kterýkoliv den v roce, ale vždy nejpozději do 30 dnů po jeho provedení. Odečty můžete zadávat bez ohledu na to, kdo je vaším dodavatelem elektřiny. Doporučujeme odečty sledovat a zaznamenávat pravidelně, nejlépe měsíčně nebo čtvrtletně.

Proč dělat Samoodečet : Díky samoodečtu získáte přesné vyúčtování vaší spotřeby. Vyhnete se tak případným nesrovnalostem a nežádoucím odhadům. Zvláště v případech, kdy dochází k navýšení ceny je samoodečet skvělým nástrojem, díky kterému se spotřeba rozdělí naprosto přesně – spotřeba do 31.

Jak často dělat Samoodečet

Samoodečet nesmí být starší než 30 dní

Kontrolu elektroměru včetně nahlášení údajů můžete udělat až 10× za rok. Díky pravidelným kontrolám budete mít stále přehled o tom, jakou máte doma spotřebu. Pokud za nějaké období odhalíte výkyv, můžete tak například zjistit, že vám zlobí některý spotřebič, a zjednat nápravu.

Jak zadat odečet plynoměru : Spotřebu, kterou odečtete ze svého plynoměru, nám jednoduše nahlásíte přes formulář v zákaznickém portále Energie24. Na přístroji je jenom jeden číselník. Z něj opište pouze číslice před desetinnou čárkou. K odečtu potřebujete i výrobní číslo plynoměru, které najdete na jeho štítku.

Na štítku plynoměru najdete číslo vedle zkratky No nebo Nr. Výrobní číslo najdete na štítku plynoměru nebo na faktuře za plyn. Stav plynoměru se zobrazuje na jednořádkovém počítadle. Zajímá nás jen celočíselná hodnota, která je obvykle zvýrazněna v černém poli.

Odečet plynoměru se provádí většinou jednou ročně, což je běžné zúčtovací období. Mimo toto období se odečty plynu provádí z důvodu zrušení odběrného místa, změny odběratele plynu, nebo změny dodavatele plynu. Nejde o nijak složitou operaci. Spotřeba plynu se měří pomocí plynoměru, který patří distributorovi plynu.

Jak cist plynoměru

Evidenční (výrobní) číslo plynoměru najdete na štítku plynoměru nebo na každé faktuře za plyn. Výrobní číslo je 5–9místné číslo, navíc na štítku plynoměru může být uvozeno znaky „N“, „Nr. “, „No“ atp. Zapište si celé číslo bez desetinných míst, která jsou na číselnících plynoměrů oddělena desetinnou čárkou.Metod měření je hned několik, nejjednodušším způsobem je měření stavu plynu na základě vážení lahve, velmi častým způsobem je měření pomocí ultrazvuku, některé z měřičů také měří stav plynu v láhvi na základě teploty.Plynoměr je zařízení určené k měření spotřeby plynu a nachází se tedy v každém objektu, do kterého plyn potrubím proudí. Běžně ho asi míjíte bez povšimnutí, ale existují situace, kdy potřebujete znát jeho stav nebo jste distributorem přímo požádáni o jeho nahlášení.

Postup, jak udělat samoodečet elektřiny

  1. Opište si výrobní číslo elektroměru nebo EAN kód (oba údaje najdete také na posledním vyúčtování).
  2. Vyplňte jméno a příjmení osoby, na kterou je elektřina napsaná, a adresu.
  3. Zadejte aktuální spotřebu před desetinnou čárkou (udávají se celá čísla bez zaokrouhlování).

Jak odečíst stav plynoměru : Odečet plynoměru:

Zaznamenejte hodnotu odečtu uvedenou na mechanickém číselníku plynoměru. Zapisujete vždy pouze celé číslo, údaje za desetinnou čárkou nejsou pro potřeby nahlášení odečtu podstatné.

Jak se odečítá stav plynoměru : Odečet plynoměru:

Zaznamenejte hodnotu odečtu uvedenou na mechanickém číselníku plynoměru. Zapisujete vždy pouze celé číslo, údaje za desetinnou čárkou nejsou pro potřeby nahlášení odečtu podstatné.

Kolik m3 plynu spotřebuje domácnost

Českými plynovody přitéká směs norského a zámořského plynu. Kubík obsahuje průměrně 10,81 kWh energie. Běžná domácnost spotřebuje asi 766 m3/rok.

Hodnota spotřeby je rozdělena na 2 části – před desetinnou čárkou a za ní. Většinou je hodnota za desetinnou čárkou odlišena ještě barevně – červená pole. To jsou ta dvě poslední čísla, u kterých vidíte pohyb, když na ně chvíli koukáte (a běží vám nějaký spotřebič). Hodnota za desetinnou čárkou se nehlásí.Odečet plynoměru:

Zaznamenejte hodnotu odečtu uvedenou na mechanickém číselníku plynoměru. Zapisujete vždy pouze celé číslo, údaje za desetinnou čárkou nejsou pro potřeby nahlášení odečtu podstatné.

Co znamenají čísla na plynoměru : Na plynoměru najdete jeho unikátní výrobní číslo a také aktuální naměřený stav. Výrobní číslo má 9 až 12 znaků, které následují po zkratce N., No. či Nr., podle anglického slovíčka Number. Aktuální stav vyjadřuje celkovou dosavadní naměřenou spotřebu zemního plynu, v objemových jednotkách (m3).