Antwort Co je slovo součin? Weitere Antworten – Co znamená slovo součin

Co je slovo součin?
Násobení dvou přirozených čísel

Výsledek, „a krát b“, se nazývá součin. Pro výše uvedený příklad součin vyjádřit opakovaným sčítáním: 3 · 4 = 4 + 4 + 4.Jak se součin vypočítá Součin dvou čísel získáme tak, že každou číslici prvního čísla vynásobíme každou číslicí druhého čísla. Pokud jsou v čísle nějaké nuly, vynásobíme je také. Například: 6*8 = 6×1 + 6×8 = 6+48 = 54.V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách. Opakované sčítání se nazývá násobení.

Jak se nazývají čísla při sčítání : Čísla, která sčítáme, se nazývají sčítanci, výsledek operace se nazývá součet.

Co to je násobek

Násobek daného čísla je tedy takové přirozené číslo, které jde dělit daným číslem beze zbytku. Společný násobek dvou čísel je takové přirozené číslo, které jde dělit oběma čísly. Společné násobky čísel 2 a 3 jsou přirozená čísla, která jdou dělit dvěma i třemi: 0, 6, 12, 18, 24, 48, 54, ….

Co je to dělenec a dělitel : Při písemném dělení píšeme číslo, které dělíme (nazývá se dělenec), vedle něj znaménko :, za ně číslo, kterým dělíme (nazývá se dělitel) a nakonec =. Vše tedy vedle sebe.

Rozkladem mnohočlenu na součin rozumíme vyjádření daného mnohočlenu jako součinu jednodušších, většinou již dále nerozložitelných, mnohočlenů.

Součet je výsledkem matematické operace sčítání, která se jinak nazývá sumace. Při operaci sčítání se kombinují čísla, sčítance, do jednoho čísla, které se nazývá součet. Při zápisu a + b = c jsou čísla a a b nazývány sčítance a výsledné číslo c je součet.

Jak se jmenuje výsledek odčítání

Výsledek odčítání se pak nazývá rozdíl.Znak sumy Σ je běžně používané značení pro součet velkého množství čísel.Násobilka je soubor, tabulka či schéma násobků vybraných přirozených čísel. Jako malá násobilka se označují násobky čísel 1 až 10, jako velká násobilka rozšíření malé násobilky na čísla 11 až 20.

Dělitelé jsou celá čísla, která beze zbytku dělí jiné číslo.

Jak se dělí pod sebe : Při písemném dělení píšeme číslo, které dělíme (nazývá se dělenec), vedle něj znaménko :, za ně číslo, kterým dělíme (nazývá se dělitel) a nakonec =. Vše tedy vedle sebe. Dobře si prohlédni animaci a dávej pozor, které číslo zatrhneme a dělíme dělitelem a také kam zapisujeme výsledek.

Co je součin Vytknutím : Vytýkání největšího společného dělitele. Abychom z mnohočlenu vytkli jeho největšího společného dělitele, provedeme následující: Najdeme největšího společného dělitele všech členů v mnohočlenu. Každý člen vyjádříme jako součin tohoto největšího společného dělitele a nějakého jiného činitele.

Co to je součin prvočísel

Každé složené číslo můžeme zapsat jako součin (násobek) několika prvočísel – prvočinitelů. Prvočíslo je číslo, které je dělitelné jenom samo sebou a jedničkou. Například číslo 2, 3, 5 atd. Prvočísla se mohou v součinu opakovat.

Ciferný součet čísla n je součet všech jeho cifer (číslic). Zapisujeme CS(n). Příklad: CS(483) = 4 + 8 + 3 = 15.Pro symbol součtu neboli sumy se tedy používá velké řecké písmeno sigma. Celý výraz se čte suma od i rovno jedné do n čísel x_i.

Jak se vypočítá SUMA : Pro malý počet prvků lze sumaci zapsat jako součet jednotlivých členů. Např. sumace čísel 1, 2 a 4 je 1 + 2 + 4 = 7. Číslo 7 je suma.