Antwort Co je struktura osobnosti? Weitere Antworten – Co tvoří strukturu osobnosti

Co je struktura osobnosti?
“ Osobnost je soustava vlastností, charakterizujících celistvou individualitu konkrétního člověka, zaměřeného na realizaci životních cílů a rozvinutí svých možností ve společnosti. Tvoří ji individuální spojení biologických, psychologických a sociálních aspektů každého jedince.Osobnost je chápána jako složitý celek, jenž se utváří v životních vztazích individua ze tří zdrojů: tělesnosti, psýché, a duchovnosti. není tělo, ale v tělesnosti člověka se vyjevují mnohé její zvláštnosti a stav těla má vliv na mnohé její potenciály a dispozice.Jsou jimi: Charakter zahrnuje morální, etické a estetické hodnoty. Neméně významně však také zahrnuje další významné dispozice, jako jsou postoje a zájmy.

Co je to integrace osobnosti : Integrace osobnosti znamená, že funguje jednotně a celostně. Osobnost se může vyvíjet jak pozitivním směrem, tak i negativním, kdy může dojít až k jejímu rozpadu – dezintegraci. Osobnost nelze redukovat, funguje vždy v interakci všech svých složek a charakteristik.

Jaké jsou typy osobnosti

Podle teorie osobnosti (temperamentu) lze vysledovat tyto 4 základní typy:

  • sangvinik,
  • flegmatik,
  • melancholik,
  • cholerik.

Jaké jsou typy povah : Povahové typy

  • Sangvinik – veselý, otevřený a bezstarostný.
  • Cholerik – nesnáší, když nemá pravdu, potřebuje vyhrávat.Je tvrdohlavý a cílevědomý.
  • Flegmatik – klidný až lhostejný, mírumilovný, vyrovnaný a poměrně spolehlivý.
  • Melancholik – uzavřený, tichý, přecitlivělý a vážný.

Charakter je soubor vlastností osobnosti, který umožňuje kontrolu a řízení jednání člověka podle společenských a morálních požadavků. Charakter = pečeť vtiskuje osobnosti určitou stálost a trvalost. Je těsně spjat s temperamentem, temperament určuje formu, charakter pak obsah.

Inkluze a integrace jsou vesměs pojmy totožné. Inkluze je vylepšením integrace, jakousi její lepší variantou. Inkluze jako naprosto odlišný přístup, který předpokládá zařazení všech dětí do běžné školy, neboť právo na vzdělání, tedy navštěvovat běžnou základní školu, je automatické.

Jaké jsou povahy člověka

Právě proto vzniklo dodnes známé rozdělení temperamentu do čtyř různých typů – sangvinik, cholerik, melancholik a flegmatik. O temperamentu se v dávných dobách přemýšlelo jinak než v dnešní době. Například Hippokrates dával projevy jednotlivých temperamentů za příčinu jakýmsi tělesným šťávám.2 Determinace vývoje osobnosti

Determice znamená vymezení, stanovení vztahu mezi proměnnými, příčinná podmíněnost a zákonitá závislost věcí a jevů.Odvozeno z latinského integer — „celý, úplný“, přeneseně „neposkvrněný, čestný“, doslova „nedotčený“; jedná se o složeninu předpony in- „ne-“ a kořen slovesa tangere, „dotýkat se“, z protoindoevropského kořene *tag- „dotknout se; udeřit“.

Integraci tedy chápeme jako propojení a sjednocení poznatků z různých oborů v jeden celek. Tak vytváříme mezipředmětové vztahy v rámci námi zvoleného tématu. Pohled na daný problém by měl být ucelený a propojování poznatku mezi jednotlivými předměty by mělo mít logickou vazbu.

Co je typ osobnosti : Typy osobnosti – osobnost je chápána jako celek vlastností jedince, jeho individuálních biologických, psychologických i sociálních aspektů. Osobnost se utváří ve vztahu k sobě, druhým, k prostředí a projevuje se vždy jako celek.

Co je charakter osobnosti : Charakter je soubor vlastností osobnosti, který umožňuje kontrolu a řízení jednání člověka podle společenských a morálních požadavků. Charakter = pečeť vtiskuje osobnosti určitou stálost a trvalost. Je těsně spjat s temperamentem, temperament určuje formu, charakter pak obsah.

Co je socialni integrace

Sociální integrace je nejvyšší úrovní socializace, jedná se tedy o proces začleňování člověka do společnosti. Integrace bývá také definována jako „oboustranný psychosociální proces sbližování minority znevýhodněných a majority intaktních.'' Jde o začlenění osob do většinové společnosti a jejího každodenního života.

Jiné dělení:

  • sangvinik – optimistický, společenský, aktivní
  • cholerik – vznětlivý, netrpělivý, dominantní
  • flegmatik – klidný, pomalý, konzervativní
  • melancholik – přecitlivělý, tendující ke smutku, tichý

Ve svém jednání se u jednotlivců projevují charakterové vlastnosti. Mohou být pozitivní i negativní. Pozitivní – ochotna, laskavost, pravdomluvnost, poctivost, pečlivost, rozvážnost, upřímnost, tolerance, věrnost…. Negativní – lhostejnost, lenost, závist, nenávist, zbabělost, nedbalost, nedůvěřivost, ignorace,….

Co to jsou rysy osobnosti : Osobnostní rysy (personality traits) nebo také dispozice (dispositions) jsou nejčastěji chápány jako vrozené nebo získané připravenosti chovat se, jednat nebo prožívat situace určitým způsobem. Usuzujeme na ně při vysvětlování určitého typu chování, jednání či prožitku osobnosti.