Antwort Co je sulfate? Weitere Antworten – Jak poznat Sulfat v Samponu
Dvěma nejznámějšími sulfáty jsou „laurytsulfát sodný“ (SLS) a „laurylsulfát sodný“ (SLES). Pro odhalení sulfátů ve složkách svého vlasového přípravku stačí hledat názvy, které jednoduše obsahují slovíčko „sulfát“.Sodium sulfate je známý jako Glauberova sůl, v českém chemickém názvosloví se jedná o Síran sodný. Je to derivát přírodních látek, sloučenina soli a kyseliny sírové. Má bílou nebo jemně růžovou barvu. Jeho výhodou je nízké zdravotní riziko, ale u citlivějších jedinců může mírně podráždit pokožku.Sodium Coco-Sulfate je povrchově aktivní látka odvozená od kokosového oleje. Vyrábí se stejným postupem jako sodium lauryl sulfate (SLS), jde však o mírnější a bezpečnější látku než dráždivé sulfáty, jako je SLS a SLES. Certifikovaná přírodní kosmetika má povolené ho používat.
Co je SLS a SLES : SLS a SLES jsou cenově dostupné anionické tenzidy, jejichž dráždivost se snižuje v přítomnosti amfoterních tenzidů – betainů. V recepturách kosmetických přípravků se vyskytují vedle sebe SLES nebo SLS s betainy, a tak je zajištěna nižší dráždivost výrobku.
Co zpusobuji Sulfaty
Sulfáty vytváří dokonalou bohatou pěnu, která smývá nečistoty a veškerou mastnotu z vlasů. Problémem ovšem je, že sulfáty vysušují jak samotné vlasy, tak i pokožku hlavy. Můžou vlasy oslabovat, způsobovat lupy nebo seboroickou dermatitidu.
Co nesmí být v šamponu : To se dotýká přímo nás a našeho zdraví. Při výběru vlasové kosmetiky bychom se měli vyhnout látkám, jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty, ftaláty a sulfáty (SLS, SLES). Tyto látky způsobují různé alergie, ucpávají póry a zatěžují naše vlasy. Přírodní vlasová péče, na rozdíl od té běžné, tyto látky neobsahuje.
Sodík (chemická značka Na, latinsky natrium) je nejběžnějším prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořských vodách i živých organismech. jednotky SI a STP (25 °C, 100 kPa).
Mýdlová hmota SLES free – hmota s rostlinným základem, neobsahuje surfaktanty, Sodium Lauryl sulfát a Sodium Laureth sulfat. Vhodná pro alergiky. Hlavní složky: voda, glycerin a kokosový olej. Mýdlová hmota slouží k vlastnoruční výrobě mýdel.
Co je sodium phosphate
Sodium Ascorbyl Phosphate vychází z kyseliny askorbové. Sdílí proto stejné účinky. Je to silný antioxidant, zabraňuje působení volných radikálů, má zjemňující a hydratační schopnosti. Také, stejně jako vitamin C (kyselina askorbová), má zesvětlující účinky a výborně tak funguje na pigmentové skvrny.Je to tělové činidlo a solubilizátor (mediátor rozpouštění). Jedinečné vlastnosti MIPA Laureth Sulfate z něj udělaly vynikající stabilizátor pěny a zahušťovadlo. Za zmínku stojí, že sůl je definována jako látka proti usazeninám, a proto je ochotně používána ve složení přípravků.CO PŘESNĚ DĚLAJÍ
Hlavním úkolem silikonů je velmi rychle, ideálně ihned po prvním použití, dodat vlasům či pokožce zdravý a hedvábný vzhled, který vykouzlí úsměv opravdu každému. Vlasy uhlazují, snižují jejich zacuchání a tak i eliminují případné lámaní a poškození během česání.
Na co si dát pozor
- Parabeny. Díky svému protimikrobnímu účinku se používají pro konzervování a delší životnost kosmetiky.
- Ftaláty. Používají se běžně jako změkčovadla na PVC a najdete je všude kolem sebe.
- Sulfáty. Mohou za pěnivost šamponů.
- Silikony.
Proč nepoužívat suchý šampon : Suchý šampón ucpává vlasovou pokožku, ta nemůže dýchat a neprodukuje nové vlasy. Zároveň může suchý šampón zapříčinit také zvýšenou lámavost vlasů.
Co je Benzoate : Sodium benzoate, známý také jako benzoát sodný či E211, je vysoce účinnou konzervační látkou, kterou lze nalézt v řadě potravinových produktů. Jedná se o bílou krystalickou sůl, která se vhojně používá v potravinářském průmyslu díky svým konzervativním vlastnostem.
Co obsahuje sodium
Kuchyňská sůl, Stolní sůl, Himalájská sůl, Kamenná sůl, Mořská sůl, Maris Sal.
Palmát sodný je sodná sůl mastných kyselin palmového oleje. Získává se zmýdelněním palmového oleje a používá se jako mýdlo a jako detergentní látka.Silikony poznáte většinou podle jejich koncovky, například končí –thicone, -cone, -thiconol, -silixona nebo –silane. Rozpustné a částečně rozpustné ve vodě velmi často obsahují označení “PEG“ a někdy i číslovku. Například PEG-12 Dimethicone či Bis-PEG-15 Methyl Ether Dimethicone.
Co se stane kdyz si nebudu mýt vlasy : Bez mytí se ale hromadí a mastí vlasy. Co je ještě horší, může se stát potravou pro mikrofaunu, vede k tvorbě lupů a může způsobit vypadávání vlasů. Dalším důvodem, proč si vlasy mýt, je usazování zbytků stylingových přípravků, které vlasy zatěžují. Pravidelným mytím ale všem těmto nešvarům předejdeme.