Antwort Co je to afektivní cíl? Weitere Antworten – Co jsou to afektivní cíle

Co je to afektivní cíl?
afektivní (postojové, hodnotové) – osvojování postojů, tvoření hodnotové orientace (vnímavost, reagování, oceňování hodnoty, integrování hodnot) psychomotorické (výcvikové) – osvojování psychomotorických dovedností (řeč, psaní, manipulace, imitace, zpřesňování, koordinace, automatizace)Aktivní slovesa: shrnout, zobecnit, dokázat, utřídit, navrhnout, sestrojit, vysvětlit důvody. Příklad : Žák umí shrnout společné základní vlastnosti jednotlivých skupin látek (halogenů, alkalických kovů, kyslíkatých derivátů uhlovodíků).Podle tohoto obsahového hlediska rozlišujeme tzv. kognitivní výukové cíle, afektivní výukové cíle a psychomotorické výukové cíle. Kognitivní výukové cíle se formulují pro oblast poznatků, znalostí a kognitivních dovedností. Afektivní výukové cíle se vztahují k postojům, návykům a převážné většiny sociálních dovedností.

Co to je výukový cíl : Výukový cíl lze definovat jako ujasněný zamýšlený výsledek učební činnosti, k němuž učitel společně se žáky směřuje.

Co je to afektivní

Afektivní znamená citový, týkající se citů, například afektivní poruchy. Afektivita znamená citovost, emotivní stránku člověka. Afektovaný označuje jednání nebo člověka, který vědomě zdůrazňuje afektivitu, přehnanou a nevěrohodnou citovost. Afikovat znamená citově oslovit, pohnout.

Jak formulovat cíl vyučovací hodiny : Už při formulování konkrétních cílů výuky si musíme jasně stanovit, čeho chceme ve výuce dosáhnout. Stanovení konkrétních cílů nám umožňuje hodnotit výsledky žáků a reflektovat svou práci. Konkrétní vzdělávací cíle by měly být měřitelné – mělo by být možné zjistit, zda cíle byly splněny a do jaké míry.

Taxonomie (z řec. taxis – uspořádání, nomos – zákon) je v užším slova smyslu vědní obor, který se zabývá teorií a praxí klasifikace organismů. Jejím cílem je klasifikovat všechny známé biologické skupiny (taxony) podle určitých pravidel do jednotlivých hierarchicky uspořádaných biologických kategorií.

Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení.

Co je výchovné vzdělávací cíl

Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení.Hodnotové (syn.: afektivní, výchovné) cíle jsou zamýšlené (resp. očekávané) změny u žáka v afektivní oblasti. Týkají se tedy změn emočního prožívání, postojů, zájmů, motivace, hodnot a hodnotových orientací žáka. Pedagogický proces zaměřený k hodnotovým cílům bývá označován za výchovu v užším smyslu.Jednou z největších motivací zůstává pro žáka pochvala a kladné hodnocení jeho aktivit od vyučujícího. Učitelům se osvědčilo aktivní zapojení žáků do výuky a tzv. zážitková pedagogika. Její podstatou je výuka žáka pomocí zážitku, na základě kterého si zapamatuje maximum informací.

Když stanovujeme cíle, měli bychom mít na paměti několik principů: Konkrétnost – tedy co já jako učitel Uvidím, Uslyším, Ucítím, Udělám. Měřitelnost – tedy zda byly splněny a do jaké míry. Srozumitelnost – tedy by měl být jasně formulován a pochopitelný i pro žáka ( lze ho pro žáka upravit do "řeči žáka")

Co je to afektivita : Afektivita je souhrn afektů, zejména individuálních zvláštností citových reakcí. V běžné praxi je tento pojem užíván také jako všeobecné označení pro souhrn citového života (emocí, citů, vášní atd.) u jedné konkrétní osoby. Dlouhodobé afektivní nastavení pak označujeme jako náladu.

Jak se chová clovek s Bipolarni poruchou : Bipolární porucha – příznaky (mánie, hypománie, deprese)

Jsou to mánie, hypománie a deprese. Mánie se vyznačuje těmito projevy: nepřiměřená, nápadně dobrá nálada, rozrušení až agresivita, zvýšené psychomotorické tempo, rychlé a nepřetržité mluvení, náhlé, časté a ne vždy srozumitelné změny tématu v rozhovoru tzv.

Jak si nastavit cíle v práci

5 tipů, jak správně nastavit cíle vašemu týmu

  1. Nastavte konkrétní cíle.
  2. Určete, jak budete dosažení cíle měřit a jak se dají cíle kvantifikovat.
  3. Nastavte reálné, dosažitelné cíle.
  4. Definujte takové cíle, jejichž dosažení mohou členové týmu skutečně ovlivnit.
  5. Definujte časový rámec celého plánu.


Systematika (taxonomie) (z řec. slova systema) vědecky zkoumá druhy a druhovou diverzitu organismů a všechny vztahy mezi nimi. Je součástí biologie.Taxonomie (z řeckého taxis – uspořádání, nomos – zákon) je systém klasifikace v metodologii vědy, který vymyslel švédský biolog a lékař Carl Linné.

Jaký je rozdíl mezi výchovou a vzděláváním : Vzděláváním se pak chápe získávání vědomostí a je tedy otázkou rozumu, zatímco výchova se orientuje na mravní stránku jedince a je otázkou vůle. Výsledkem vzdělávání je vědění a výchova se posuzuje podle chování a jednání. Dítě se ve výchovné skutečnosti pohybuje již od narození, aniž by si proces výchovy uvědomoval.