Antwort Co je to Coco? Weitere Antworten – Co je to Coco Glucoside

Co je to Coco?
Coco glucoside je přírodní tenzid a se vyrábí z kokosového oleje. Používá se zejména v pěnících přípravcích jako jsou šampony, sprchové gely, oblíbené pěny do koupele nebo čisticí prostředky.Coco Caprylate/Caprate, také známý jako kokosové kapryláty, je ester získaný z kokosového oleje a kaprylové/kaprinové kyseliny. Jde o přírodní alternativy k syntetickým složkám v mnoha kosmetických výrobcích. Kokosové kapryláty, označované také jako Cetiol C5, jsou bezbarvé a vyznačují se příjemnou vůní.Sodium Coco-Sulfate je povrchově aktivní látka odvozená od kokosového oleje. Vyrábí se stejným postupem jako sodium lauryl sulfate (SLS), jde však o mírnější a bezpečnější látku než dráždivé sulfáty, jako je SLS a SLES. Certifikovaná přírodní kosmetika má povolené ho používat.

Co je sodium Cocoamphoacetate : Sodium Cocoamphoacetate je jemná amfoterní povrchově aktivní látka nejčastěji získávaná technologickým zpracováním mastných kyselin z kokosového oleje. Najdeme ji ve vlasové kosmetice.

Co je Lactate

Sodium Lactate je sodná sůl kyseliny mléčné, specifická svou mírně slanou chutí. Ve formě bezbarvé viskózní kapaliny, rozpustné ve vodě. Vyrábí se fermentací cukrů z kukuřice nebo cukrové řepy. Přirozeně je také produkována v lidské kůži a svalové tkáni, kde má na starost dostatečnou hydrataci a elasticitu.

Co je sodium Cocoate : Sodium Cocoate je látka přírodního původu, v podstatě jde o směs solí mastných kyselin, získaných zmýdelněním kokosového oleje s hydroxidem sodným. V přírodní kosmetice se nejčastěji používá jako povrchově aktivní látka. Má výborné mycí a čistící schopnosti, skvěle odstraňuje mastnotu, nečistoty.

Sulfáty neboli průmyslová pěnidla jsou látky, které vytváří s vodou bohatou pěnu. Sulfáty můžete najít v jaru a dalších úklidových prostředcích, ale také v kosmetice, v čistících gelech, ve sprchových gelech, v mýdlech, šamponech, v pěně do koupele nebo v zubních pastách.

Sodium Lauryl Sulfate zkráceně SLS je chemická látka ve formě světle žluté kapaliny, vyráběna syntetickou cestou. Používá se zejména jako emulgátor a povrchově aktivní látka, která má vlastnost mísit dvě normálně nesmísitelné látky, jako je například voda a olej. Navíc napomáhá jiným složkám lépe se dostat do pokožky.

Co to je sodium

Sodík (chemická značka Na, latinsky natrium) je nejběžnějším prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořských vodách i živých organismech. jednotky SI a STP (25 °C, 100 kPa).Sodium sulfate je známý jako Glauberova sůl, v českém chemickém názvosloví se jedná o Síran sodný. Je to derivát přírodních látek, sloučenina soli a kyseliny sírové. Má bílou nebo jemně růžovou barvu. Jeho výhodou je nízké zdravotní riziko, ale u citlivějších jedinců může mírně podráždit pokožku.Sulfáty vytváří dokonalou bohatou pěnu, která smývá nečistoty a veškerou mastnotu z vlasů. Problémem ovšem je, že sulfáty vysušují jak samotné vlasy, tak i pokožku hlavy. Můžou vlasy oslabovat, způsobovat lupy nebo seboroickou dermatitidu.

SLS a SLES jsou cenově dostupné anionické tenzidy, jejichž dráždivost se snižuje v přítomnosti amfoterních tenzidů – betainů. V recepturách kosmetických přípravků se vyskytují vedle sebe SLES nebo SLS s betainy, a tak je zajištěna nižší dráždivost výrobku.

Co je SLS free : Mýdlová hmota SLES free – hmota s rostlinným základem, neobsahuje surfaktanty, Sodium Lauryl sulfát a Sodium Laureth sulfat. Vhodná pro alergiky. Hlavní složky: voda, glycerin a kokosový olej. Mýdlová hmota slouží k vlastnoruční výrobě mýdel.

Co nesmí být v šamponu : To se dotýká přímo nás a našeho zdraví. Při výběru vlasové kosmetiky bychom se měli vyhnout látkám, jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty, ftaláty a sulfáty (SLS, SLES). Tyto látky způsobují různé alergie, ucpávají póry a zatěžují naše vlasy. Přírodní vlasová péče, na rozdíl od té běžné, tyto látky neobsahuje.

Jak poznat Sulfat v Samponu

Dvěma nejznámějšími sulfáty jsou „laurytsulfát sodný“ (SLS) a „laurylsulfát sodný“ (SLES). Pro odhalení sulfátů ve složkách svého vlasového přípravku stačí hledat názvy, které jednoduše obsahují slovíčko „sulfát“.

SLS je zkratka pro sodium lauryl sulfate (tedy laurylsulfát sodný). SLES je zkratka pro sodium laureth sulfate (tedy laurylethersulfát sodný). Jsou to INCI názvy 2 často používaných anionických tenzidů, které mají čisticí a pěnicí účinek.Suchý šampón ucpává vlasovou pokožku, ta nemůže dýchat a neprodukuje nové vlasy. Zároveň může suchý šampón zapříčinit také zvýšenou lámavost vlasů.

Na co si dát pozor u šamponu : Na co si dát pozor

  • Parabeny. Díky svému protimikrobnímu účinku se používají pro konzervování a delší životnost kosmetiky.
  • Ftaláty. Používají se běžně jako změkčovadla na PVC a najdete je všude kolem sebe.
  • Sulfáty. Mohou za pěnivost šamponů.
  • Silikony.