Antwort Co je to Intrapersonální? Weitere Antworten – Co je to Intrapersonální konflikt

Co je to Intrapersonální?
V případě intrapersonálního konfliktu se jedná o vnitřně osobní konflikt jedince, kdy se střetávají dva (nebo více) – pro jedince významných – cílů, hodnot nebo potřeb. Jedinec se musí v daném okamžiku mezi alternativami rozhodnout, protože nelze současně realizovat obě.Pod pojmem (interpersonální) komunikace rozumíme v psychologii především vzájemné dorozumívání mezi lidmi. Jedná se o předávání myšlenek, emocí, postojů a jednání od jedné osoby ke druhé. Komunikace je základní lidskou potřebou a každá naše komunikace má nějaký účel, nějakou funkci.interpersonální (střet mezi dvěma nebo více osobami, jež vystupují jako individuální osoby zastávající vlastní názory, postoje, sledující vlastní cíle apod.)

Jak se projevuje intrapersonální konflikt : Vnitřní konflikty (intrapersonální)

Jedná se o konflikty týkající se cílů, využití volného času, morálních otázek, rozhodnutí nebo váhání.

Co je intrapersonální inteligence

Vnitřní neboli intrapersonální inteligence – schopnost vyznat se sám v sobě, uvědomovat si svoje myšlenky, pocity, tělesné stavy a být schopen s nimi nakládat. K tomu mne nenapadla žádná hra nebo skupina her. Základem je spíše jeden konkrétní prvek, který do her můžeme vložit, a to sebereflexe.

Co znamená slovo interpersonální : Při popisování interpersonálních vztahů se nejčastěji setkáváme se slovy blízkost, vzájemná závislost a délka trvání. Označení interpersonální vztahy lze vnímat jako zastřešující termín, jehož podmnožinou jsou i blízké a osobní vztahy.

Z praktičtějšího úhlu pohledu můžeme digitální komunikaci definovat jako snahu společnosti či firmy o online komunikaci prostřednictvím jednoho nebo více komunikačních kanálů – od e-mailu a chatu přes telefonii až po využívání kontaktních center.

Vnitřní konflikty (intrapersonální)

Jedná se o konflikty týkající se cílů, využití volného času, morálních otázek, rozhodnutí nebo váhání.

Jak dělíme konflikty

Z psychologického hlediska můžeme podle Křivohlavého (2013) konflikty dělit na: a) konflikty představ – vjemů, b) konflikty názorů – kognitivní, c) konflikty názorů – hodnoticí, d) konflikty postojů – emocionálního zabarvení, e) konflikty zájmů – motivační.Konflikt prochází pěti fázemi: výchozí úroveň, iniciace, eskalace, konfrontace a stabilizace.Jaké jsou druhy inteligence

  • jazykově-verbální inteligence.
  • logicko-matematická inteligence.
  • zvukově-hudební inteligence.
  • tělesně-pohybová inteligence.
  • vizuálně-prostorová inteligence.
  • vnitřní nebo také intrapersonální inteligence.
  • společenská nebo také interpersonální inteligence.
  • přírodní inteligence.


vztahy interpersonální – (z lat. inter = mezi; persona = osoba) – pravidelně se opakující, víceméně trvalé, přímé, nezprostředkované kontakty mezi dvěma a více lidmi spojené s emocionálním prožitkem (pozitivním nebo negativním).

Co to je individuální : Odvozeno z latinského individualis, tvaru přídavného jména individuus — „nedělitelný“, vzniklého spojením předpony in- — „ne-, opak“ a dividuus „dělitelný“, jež vyšlo ze slovesa dividere — „dělit, rozdělit“, obsahujícího předponu dis- „od sebe“ a sloveso videre „oddělit“.

Co znamená pojem digitální : Název digitální je odvozen z anglického digit – číslice nebo prst, které pochází z latinského digitus – prst. Odkazuje tedy na to, co se dá spočítat na prstech nebo obecněji, co lze očíslovat pomocí přirozených čísel.

Co je to digitální zařízení

A) Digitální zařízení (hardware)

Nepřenosné počítače, včetně příslušenství jako obrazovky apod. Mobilní digitální zařízení jako notebooky, ultrabooky, tablety, phablety, mobilní telefony apod., včetně příslušenství (nabíjecí boxy, obaly apod.)

Z psychologického hlediska můžeme podle Křivohlavého (2013) konflikty dělit na: a) konflikty představ – vjemů, b) konflikty názorů – kognitivní, c) konflikty názorů – hodnoticí, d) konflikty postojů – emocionálního zabarvení, e) konflikty zájmů – motivační.Mentální retardace

  1. opoždění lidé
  2. dokáží komunikovat, požívají řeč, jsou schopno počítat, jsou plně soběstační
  3. v praktické činnosti jsou nezávislí
  4. problém v oblasti emoční a sociální (jsou nezralí), u psané řeči, u paměti (ve škole)
  5. jsou vzdělatelní a vychovatelní

Kolik je nizke IQ : IQ 50–69 − lehká mentální retardace (dříve označovaná jako debilita) IQ 35–49 − středně těžká mentální retardace (dříve označovaná jako imbecilita) IQ 20–34 − těžká mentální retardace (dříve označovaná jako idiocie) IQ pod 20 − hluboká mentální retardace.