Antwort Co je to ip69? Weitere Antworten – Co znamená ip69

Co je to ip69?
Původně bylo určeno jako standard pro silniční vozidla, kde by poskytovalo ochranu proti cizím předmětům jako prachu, nečistotě, vysokotlaké vodě, teplu a náhodnému dotyku. Krytí IP69K podle definice normy znamená, že výrobek vydrží tlak vody 100 barů, v množství cca 15 litrů/minutu a teplotě 80°C.Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek. Stupeň krytí IP68 vám umožní i delší potopení s telefonem do hloubky 1 metr. Samozřejmostí je ochrana proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu.První číslice (6): Označuje odolnost vůči prachu. Číslo 6 znamená, že zařízení je zcela odolné vůči prachu. To je nejvyšší možné hodnocení pro ochranu proti prachu podle standardu.

Co je IP 65 : Stupeň krytí IP65 – Je solidní ochranou pro vlhké prostředí. Ochrání světelný zdroj nebo elektrozařízení proti tryskající vodě po dobu nejméně 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry. Absolutní odolnost proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu.

Jaký je rozdíl mezi IP67 a IP68

Mobilní telefony se stupněm ochrany IP67 jsou chráněny před prachem a nebezpečným dotykem a vydrží bez újmy ponoření do vody na 30 minut do hloubky až 1 metr. Větší stupeň ochrany mají jen zařízení s IP68 (ustojí i nepřetržité potopení do vody za podmínek určených výrobcem) a IP69 (vydrží i nápor tlakové vody – WAP).

Jaké krytí značí ip6 : Tabulka hodnot IP krytí

1.číslice: ochrana před vniknutím (dotykem) 2.číslice: ochrana proti škodlivým vlivům (vodě)
6 prachotěsné: plná ochrana proti prachu a proti dotyku drátem 6 ochrana proti silně tryskající vody (při průtoku 100 litrů za minutu)
7 ochrana proti dočasnému ponoření v dané hloubce (1m po dobu 30 minut)

Stupeň krytí IP67 zaručuje odolnost vůči ponoření do vody. K takové události může dojít i v průběhu jeho normálního používání, náhodou. Neznamená to však, že zařízení může být trvale provozováno pod vodou nebo myto pod tlakem. Třída IP67 dovoluje ponoření drobných zařízení do hloubky 1 m, ale ne déle než na půl hodiny.

Stupeň krytí IP21 označuje takové elektrické zařízení, které dostatečně chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku prstem, je odolné proti vniknutí malých cizích předmětů a zároveň je chráněno proti kapající vodě o intenzitě 1+0,5mm za minutu.

Kolik je IP68

Stupeň krytí IP68. Mobilní telefony se stupněm IP68 jsou chráněny proti prachu, před nebezpečnými dotyky a proti potopení do vody. Oproti mobilům s IP67, které vydrží maximálně 30minutové ponoření do metrové hloubky, je tak můžete klidně nepřetržitě potápět do vody za podmínek, které určí výrobce.První číslice udává ochranu před nebezpečným dotykem a vniknutím cizích předmětů, druhá před vniknutím vody. Naše čidla mají stupně krytí IP40. To znamená, že mají stupně krytí před nebezpečným dotykem nástrojem, drátem (>1 mm); jsou odolné vůči vniknutí velmi drobných předmětů a jsou bez ochrany proti vniknutí vody.Hlavní změnou oproti IPv4 je délka síťové adresy. Adresy IPv6 jsou 128 bitů dlouhé, zatímco IPv4 adresy mají 32 bitů. Zatímco IPv4 obsahuje zhruba 4 miliardy adres, IPv6 má dostatek prostoru pro 3.4×1038 unikátních adres.

nejběžnější typ krytí, IP 20 je dle tabulky chráněno před nebezpečným dotykem prstem (tzn. neměl by zde být otvor větší jak 1,2 x 1,2 cm), dále před nebezpečným vniknutím malých cizích těles a pokud jde o ochranu před vniknutím vody, tento typ je bez ochrany.

Co je IP 20 : Stupeň krytí IP20 označuje takové elektrické zařízení, které dostatečně chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku prstem, je odolné proti vniknutí malých cizích předmětů a není chráněno proti vniknutí vody.

Co je IP67 : Stupeň krytí IP67 znamená, že je přístroj zcela chráněn proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku, že je prachotěsný a zároveň je voděodolný při ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 m.

Jak funguje IPv6

IPv6 zavádí mechanismus autokonfigurace, který umožňuje získat globální adresu každému uzlu připojenému do sítě. Autokonfigurace funguje tak, že směrovač na příslušné lokální síti oznamuje, jaký má tato síť prefix a přes který směrovač posílat svůj provoz do vnější sítě.

První specifikace pak vznikla v roce 1995 jako RFC 1883. Cílem bylo především zajistit výrazně více adres, což vyžadovalo mimo jiné změnit podobu IP hlavičky. Vznikl systém rozšiřujících hlaviček, které dovolují řetězení hlaviček.Hlavním rozdílem mezi IPv4 a IPv6 je počet možných adres. Zatímco IPv4 umožňuje vytvořit přibližně 4,3 miliardy unikátních adres, IPv6 jich umožňuje vytvořit až 3.4×10^38. Toto je obrovský skok vpřed, který umožňuje připojení mnohem většího počtu zařízení k internetu.