Antwort Co je to kritizovat? Weitere Antworten – Jak správně kritizovat
Oceňujte naše schopnosti a promyšlenost našich řešení, ale říkejte to jasně, stručně a bez emocí. Vyjádřete podstatu a nezacházejte do zbytečných detailů. Kritiku nepotřebujeme, máme v sobě vlastního vnitřního kritika. Chybu vnímáme a štve nás, že jsme na to nepřišli sami.kritizovat – Slovník současné češtiny | Nechybujte | Lingea s.r.o. 1. Neustále mě kritizoval za každou maličkost . Umíš jen kritizovat !Kritika (z řeckého krinein a kritiké techné, umění rozlišovat a posuzovat) znamená jako činnost hodnocení, posouzení, ocenění. Protože je to zejména v moderní době činnost velmi významná, existuje v některých oborech zvláštní profese, například literární kritik, a zvláštní literární žánr, který se také nazývá kritika.
Jak přestat kritizovat : Tady je několik základních bodů, díky kterým můžete přestat být otravným kritikem:
- 1) Sledujte své myšlenky.
- Přečtěte si také: 7 hlavních problémů ve vztazích a jak je řešit.
- 2) Měňte své myšlenky.
- 3) Přijímejte druhé
- 4) Milujte druhé
Co přesně dělá kritik
Kritik (z řeckého κριτικός, kritikós – ten, kdo rozlišuje, nebo též ze starořeckého κριτής, krités – soudce) je osoba, která dává k dispozici posouzení, analýzu, interpretaci, nebo pozorování určité skutečnosti. Kritikem může být také nazýván ten, který nesouhlasí s objektem kritiky, či mu oponuje.
Jak reagovat na kritiku : Můžete reagovat několika způsoby. Pokud je kritika pravdivá, přijměte ji bez projevů viny nebo jiných negativních pocitů. Uznejte, že nejste dokonalí a že učit se můžeme jenom z chyb, zjistěte, co musíte změnit, a jděte dál. Pokud se to hodí, poděkujte kritikovi za odezvu.
Původní význam kritika znamená posouzení něčeho (díla, návrhu, chování apod.), a to jak z hlediska pozitivních, tak negativních stránek. Výsledek tedy může být spíše příznivý, nebo naopak negativní. Vždy ale musí být zdůvodněn. Hanopis nebo pomluva rozhodně nejsou kritikou.
Chválit lze před ostatními, ale negativní kritika by měla být vždy vyslovena v soukromí. Při konstruktivní kritice se zaměřte na pozitivní věci. Neútočte osobně, vždy buďte objektivní. Pamatujte, že účelem je pomoci vašemu spolupracovníkovi a kolegovi, aby se ve svých úkolech ještě více zlepšil.
Kdo nesnese kritiku
Kdo je to manipulátor
Manipulátor záměrně a cíleně usiluje o převahu nad vámi. Snižuje sebevědomí protistrany, snaží se ji znejistit a vyvolat pocit viny.Zatímco kritika kritizuje čili pouze hledá chyby, recenze opravdu solidně hodnotí, chválí i kritizuje. “ „ Cílem kritiky je zjistit klady a zápory posuzovaného jevu, jednání, díla, odstranit nedostatky. Recenze je útvar blízký kritice,…Při konstruktivní kritice se zaměřte na pozitivní věci. Neútočte osobně, vždy buďte objektivní. Pamatujte, že účelem je pomoci vašemu spolupracovníkovi a kolegovi, aby se ve svých úkolech ještě více zlepšil. Kritiku vždy zakončete něčím pozitivním!
Jak krotit emoce a čelit urážlivé kritice
- Ignorujte poznámky, které mají být "návnadou" Rozpoznejte je a odmítněte se takové hry účastnit.
- Rozpoznejte ponižování, jako zkoušku síly ega.
- Odmítněte "taktiku urážek"
- Vytvořte si vnitřní humor.
- Když urážka vyrazí dech, získejte čas na rozmyšlenou.
- Urážlivou poznámku si zapište.
Jak podat kritiku : Snažte se druhému nevyčítat. Místo toho, abyste poukazovali na druhého, přeneste pozornost na sebe. Používejte JÁ místo TY. V komunikaci využívejte věty typu: Já pozoruji… Já jsem si všimnul… Já mám jeden problém… Já bych navrhoval…
Jak snášet kritiku : Pokud je kritika pravdivá, přijměte ji bez projevů viny nebo jiných negativních pocitů. Uznejte, že nejste dokonalí a že učit se můžeme jenom z chyb, zjistěte, co musíte změnit, a jděte dál. Pokud se to hodí, poděkujte kritikovi za odezvu. Výtku vnímejte jako dar.
Co je to kritik
Kritik (z řeckého κριτικός, kritikós – ten, kdo rozlišuje, nebo též ze starořeckého κριτής, krités – soudce) je osoba, která dává k dispozici posouzení, analýzu, interpretaci, nebo pozorování určité skutečnosti. Kritikem může být také nazýván ten, který nesouhlasí s objektem kritiky, či mu oponuje.
Je přesvědčen o vlastní výjimečnosti a jedinečnosti, takže jen výjimeční lidé ho mohou pochopit a jen s takovými se může stýkat. Vyžaduje nepřiměřený obdiv ostatních. Nárokuje si výjimečné zacházení nebo automatické plnění svých přání a představ. Využívá druhých jen k dosahování vlastních cílů.Recenze (z lat. re-censeó, (znovu) posoudit, zhodnotit) je písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla. Autor recenze je recenzent. Recenze může být určena k publikaci, anebo naopak jako podklad recenzního řízení, v němž se o publikaci rozhoduje.
Jak se naučit snášet kritiku : Můžete reagovat několika způsoby. Pokud je kritika pravdivá, přijměte ji bez projevů viny nebo jiných negativních pocitů. Uznejte, že nejste dokonalí a že učit se můžeme jenom z chyb, zjistěte, co musíte změnit, a jděte dál. Pokud se to hodí, poděkujte kritikovi za odezvu.