Antwort Co je to kótování? Weitere Antworten – Jak se Kótuje

Co je to kótování?
Kótovací, vynášecí, odkazové čáry a praporky odkazových čar a hraničící značky (šipky) se kreslí tenkou čarou (typ 01.1). Kótovací čáry se kreslí rovnoběžně s kótovaným rozměrem nebo jako kruhový oblouk se středem ve vrcholu úhlu a při kótování poloměru jako úsečka ze středu poloměru.Kótovací čáry měří zadané body v kreslicí oblasti a zobrazují hodnoty délek, úhlů a výšek. Rozměrové čáry jsou uloženy spolu s modelem a lze je vybírat, měnit jejich velikost, přesouvat atd. Po vytvoření kótovací čáry můžete upravit její polohu (pomocí bodů roztažení a uchopení).Hrany zkosené pod úhlem 45◦ se kótuj´ı soucinem velikosti zkosen´ı a úhlu 45◦. Malá nezobrazená zkosen´ı se mohou kótovat na/k odkazové cáre ukoncené šipkou smeruj´ıc´ı proti zkosen´ı. Hrany zkosené pod jiným úhlem nez 45◦ se mus´ı kótovat dvema kótami, délkovým a úhlovým rozmerem.

Jak kreslit Koty : Kóty se kreslí tak, aby je neprotínala žádná čára (jinak čáru přerušit). Kromě úplných pohledů na předmět lze užít pohledů jen na určitou část předmětu. Používá se pro úsporu místa na výkrese při zobrazování dlouhého předmětu s neměnným nebo spojitě proměnným příčným průřezem.

Jaký je rozdíl mezi řezem a průřezem

Rozdíl mezi řezem a průřezem: Řez – zobrazení částí tělesa, které leží v rovině řezu a za ní. Průřez – zobrazení částí tělesa přímo v řezné rovině. Neoznačený řez – je-li poloha zřejmá a obraz řezu umístěn podle pravidel zobrazování, pak se řez nemusí označovat.

Jak se značí Koty : Kótovací a vynášecí čáry

Kótovací, pomocné a odkazové čáry se kreslí tenkou plnou čarou. Jsou zobrazeny bu´d jako úsečky nebo oblouky. Kreslí se rovnoběžně s kótovaným rozměrem nebo jako kruhový oblouk se středem ve vrcholovém úhlu. Kóty se nemají vzájemně protínat, nesmí splynout s jinou čarou ( hranou, osou apod. )

kočka ( domácí ap .)

Hloubka nenakreslené díry (hloubky) se zapisuje na odkazovou čáru za kótou průměru a za značku „x“. U klínů, klínových drážek, skloněných ploch a pod. Zaoblené přechody, zaoblené a zešikmené hrany se kótují k myšleným průsečíkům obrysových čar sousedních ploch.

Jak se značí Kota

Kóta poloměru je složena z písmene R a číselné hodnoty. Kótovací čára je vedena ze středu oblouku nebo ve směru do středu oblouku. Má jednu šipku, která vždy končí na oblouku. Jestli-že se střed oblouku nachází mimo kreslící plochu, lomí se kótovací čára k ose.Řezání je výrobní operace, při které se materiál pomoci rysky, pravítka anebo laserového paprsku rozřezává na pásových nebo kotoučových pilách. Pásové i kotoučové pily jsou poháněné elektromotorem. S určitou řeznou rychlostí do materiálů vniká pilový pás nebo pilový kotouč.Kreslí se u souměrných rotačních součástí tak, že se jedna polovina zobrazí v řezu, druhá v pohledu. Rozhraní mezi pohledem a řezem tvoří osa souměrnosti. Poloviční řez odpovídá myšlenému vyříznutí čtvrtiny součást, šrafují se plochy ve směru promítání ( červené ), zelené plochy se neuvažují.

Značce průměru Ř nebo poloměru R předchází značka S (sférický). Značku SR (sférický rádius) píšeme, je–li zobrazena méně než polovina koule. Značku SŘ píšeme, je–li zobrazena více než polovina koule. U díry kótujeme průměr a délku válcové části.

Co znamená Kota v závorce : Kóta okna nad kótovací čarou určuje jeho šířku, pod čarou je výška samotného okenního otvoru a v závorce výška parapetu.

Jak Okótovat kruh : Pro okótování poloměru kruhu nejprve označte kruh a poté určete pozici kótovací čáry (a kótu). Kótu lze na kruh zapsat v libovolném úhlu. Kótou je vždy poloměr kruhu, nezávisle na pozici koncového bodu. Označte kruh.

Co je pokosový řez

Specialitou pokosových pil jsou úhlové řezy v různých materiálech, nejenom v klasickém dřevě. Lze je použít i na kov či plast. Ostatně sám výraz pokos naznačuje, že jde o spojení dvou různých materiálů v úhlu 90 stupňů nebo jiném. Otočná a naklápěcí hlava dovoluje řezat šikmo ve dvou směrech.

Pila je nástroj nebo stroj k dělení (řezání) materiálu ozubeným listem, kotoučem, pásem nebo řetězem. Při řezání vzniká prořez, protože část materiálu se promění v sypký odpad čili piliny. Pily se dělí na nástroje s ručním nebo motorovým pohonem a na pily jako třískové obráběcí stroje.Řez může být: výsledek řezání pilou nebo nožem (v technice obecně se jedná o rozdělování tělesa na dvě části; v kuchyni a v potravinářství obecně se může jednat také o činnost nazývanou krájení) místo záběru břitu do materiálu při obrábění

Co je řez AA : Svislý řez

Pro zobrazení svislého řezu se použije myšlená svislá rovina. – příčný a podélný řez označované písmeny A-A, B-B. Tyto myšlené svislé roviny se vedou těmi nejsložitějšími místy budovy (schodištěm, otvory ve svislých konstrukcích).