Antwort Co je to play-off v hokeji? Weitere Antworten – Jak se hraje play-off hokej

Co je to play-off v hokeji?
Hraje se na 3 vítězné zápasy. Pak následuje klasické play-off, kdy hraje první s nejhůře umístěným vítězem předkola, druhý s druhým nejhůře umístěným vítězem předkola, třetí s druhým nejlépe umístěným vítězem předkola a čtvrtý s nejlépe umístěným vítězem předkola.Playoff (též play off či play-off) je specifická část herního systému některých sportovních soutěží, která rozhoduje o celkovém vítězi dané soutěže. Playoff následuje po základní části soutěže, v níž se mužstva obvykle utkávají ve skupinách nebo systémem vzájemných zápasů principem každý s každým.Když zápas skončí nerozhodně, pokračuje se samostatnými nájezdy na brankáře. V play-off některých lig (např. NHL, KHL a v případě pátých, šestých či sedmých zápasů české extraligy) se prodlužuje, dokud nepadne vítězný gól. Samostatné nájezdy o vítězi nerozhodují.

Kolik zápasů se hraje v play-off : Čtvrtfinálová a semifinálová série play-off se hraje na 2 vítězná utkání. Finálová série se hraje na 3 vítězná utkání.

Jak funguje play off

Podobně jako dlouhodobé soutěže, také světový šampionát se dělí na základní a vyřazovací část. Družstva se nejprve utkají ve skupinách, následují zápasy play off. Velkým rozdílem oproti předním ligám je, že ve vyřazovací části se hraje na jediné vítězství.

Jak dlouho trvá play off : Také závěrečné série play off extraligy v ledním hokeji se hraje na čtyři vítězné zápasy. Celkem tedy trvá od čtyř do sedmi utkání. Nové české mistry tak můžeme poznat klidně již v neděli 21. dubna, nejzazším termínem korunovace šampionů je ovšem až neděle 28.

V zápasech play off, tedy ve čtvrtfinále, semifinále a v utkání o bronz, se v případě remízy prodlužuje 10 minut.

Kolik postupuje do play off

Systém play off hokejové extraligy je následující: První čtyři týmy základní části postupují automaticky do čtvrtfinále play off. Jejich soupeři budou týmy, které postoupí z předkola play off. První se utká s nejhůře postaveným postupujícím týmem ze základní části, druhý s druhým nejhůře postaveným atd.Také závěrečné série play off extraligy v ledním hokeji se hraje na čtyři vítězné zápasy. Celkem tedy trvá od čtyř do sedmi utkání. Nové české mistry tak můžeme poznat klidně již v neděli 21. dubna, nejzazším termínem korunovace šampionů je ovšem až neděle 28.Podobně jako dlouhodobé soutěže, také světový šampionát se dělí na základní a vyřazovací část. Družstva se nejprve utkají ve skupinách, následují zápasy play off. Velkým rozdílem oproti předním ligám je, že ve vyřazovací části se hraje na jediné vítězství.

Tipsport extraliga play-off 2024 pravidla: Stručná pravidla play off hokejové extraligy, přehled

PLAY OFF EXTRALIGA 2024: PRAVIDLA, FORMÁT
🏒 Počet účastníků: 12
🥅 Počet kol: 4
🏆 Počet sérií: 11
⌚ Délka prodloužení: 20 minut (info zde)

24. 2. 2024

Jak dlouho trvá prodloužení v hokeji v play off : V případě remízy na konci základní hrací doby v baráži, playoff, čtvrtfinále, semifinále, zápasu o třetí a o první místo bude po tříminutové přestávce odehráno desetiminutové prodloužení systémem náhlé smrti. Týmy si nemění strany. Prodloužení bude odehráno ve formátu 3 + 1 (3 hráči na hřišti + brankář).

Jak funguje prodloužení v hokeji : Každé utkání musí znát vítěze, remíza není možná. Prodloužení se hraje jen se čtyřmi hráči v poli, a jestliže v něm nepadne branka, následují samostatné nájezdy: 1. část : Série tří nájezdů na každé straně.

Kdy se hraje finále play off

Finále Extraliga Play off 2024

úterý 16. 4., 18:00: Pardubice – Třinec 1:2. středa 17. 4., 18:00: Pardubice – Třinec 6:3.

úterý 16. 4., 18:00: Pardubice – Třinec 1:2.V některých soutěžích nemůže hra skončit remízou, při které se dělí body, a proto dochází k prodloužení, které činí 2 x 15 minut. Pokud ani po tomto prodloužení není rozhodnuto vstřelením více gólů jedním ze soupeřů, přichází na řadu pokutové kopy neboli penaltový rozstřel.

Kdy začíná play-off extraligy : Hokej zápasy: Play off extraliga ledního hokeje 2023/2024 rozpis a pavouk + týmy

TIPSPORT EXTRALIGA: PLAY OFF 2024 – PROGRAM A VÝSLEDKY