Antwort Co je to tandemová výuka? Weitere Antworten – Jak na tandemovou výuku
TOP podoba tandemové výuky je vzájemné sladění a doplňování v rámci celé hodiny. Oba učitelé zároveň žáky provázejí, monitorují a v případě potřeby jim individuálně pomáhají. To může nastat v případě, že se učitelé dobře osobně i profesně znají, vědí, co od sebe navzájem očekávat a dokáží dobře improvizovat.Párová výuka (týmová výuka) je práce dvou a více vyučujících (lektorů, trenérů), kteří společně plánují, vedou a vyhodnocují výuku pro stejnou skupinu učících se ve stejném čase. Pokud výuka dokáže reagovat na žákovy jedinečné potřeby, každý žák se může učit a být ve škole úspěšný.Individuální výukou se míní taková výuka, kdy se jednomu žákovi věnuje jen jeden lektor.
Co to je výuka : Výuka je proces, v němž se žák (žáci, skupina žáků; student, studenti, skupina studentů; frekventant apod.) učí prostřednictvím učitele nebo vyučovacího zařízení (stroje, programu apod.; toto technické zařízení je samozřejmě „prodlouženou rukou“ člověka – učitele).
Jak probíhá individualizovaná výuka
Individualizovaná výuka probíhá stejně jako hromadná nejčastěji ve třídách. Odlišuje se však tím, že vyučující látku nevysvětluje. Žáci pracují samostatně nebo ve skupinách. Učitel má roli pomocníka a rádce.
Co je frontální vyuka : Frontální výuka je způsob vyučování, v němž učitel pracuje hromadně se všemi žáky ve třídě jednou společnou formou, se stejným obsahem činnosti. Tomu odpovídá také uspořádání prostoru učebny (Průcha, Walterová, Mareš 2001).
Individuální, individualizovaná, hromadná, skupinová, týmová, kooperativní nebo montessori výuka.
Při skupinové výuce spolu členové skupiny spolupracují na daném úkolu, ale tento úkol by mohl zvládnout každý člen této skupiny i samostatně. Při kooperativní výuce spolu členové skupiny také spolupracují na řešení zadaného úkolu, ovšem vyřešení tohoto úkolu se neobejde bez jediného člena skupiny.
Co znamená individualizace výuky
Definice z pedagogického slovníku ale říká: Individuali- zace je způsob diferenciace výuky, při níž se zachová- vají heterogenní třídy dětí jako základní sociální jednotka a provádí se diferenciace vnitřní, obsahová i metodická, respektující individuální zvláštnosti dětí (Průcha, Walte- rová, Mareš 1995).Individuální, individualizovaná, hromadná, skupinová, týmová, kooperativní nebo montessori výuka.V dnešní době jsou nejčastěji využívanými moderními typy výuky E-learning, Blended learning, Gamifikace, Adaptive learning, Microlearning, MOOC a Síťové učení. Tyto metody výuky nabízejí různé výhody a umožňují studentům učit se vlastním tempem a s ohledem na jejich individuální potřeby.
Metody výuky. Mezi základní metody výuky patří: metody slovní, metody názorně-demonstrační a metody praktické. Patří mezi nejvyužívanější metody. Také patří mezi nejefektivnější a nejrychlejší metodu přenosu informací od vyučujícího ke studentovi.
Jaké máme výukové metody : Klasické výukové metody: – Metody slovní (vysvětlování, vyprávění, popis, přednáška, práce s textem, rozhovor). – Metody názorně- demonstrační (předvádění a pozorování, práce s obrazem, instruktáž). – Metody dovednostně – praktické (napodobování, laborování, experimentování, vytváření dovedností, produkční metody).
Jaké máme vyučovací metody : Patří mezi ně např.: • řešení problémů (problémová metoda), heuristické metody (metody objevování, badatelské metody), • projektová metoda, skupinová, kooperativní výuka, • situační metody (řešení problému vycházejícího z reálné události), • inscenační metody (hraní rolí), didaktické hry.