Antwort Co je v Paštikovém koření? Weitere Antworten – Co obsahuje paštikové koření
Složení paštikového koření:
Jedlá sůl 15%, nové koření, pepř černý, muškátový ořech, zázvor, bobkový list, tymián, bazalka.Pokud se do domácí paštiky zamilujete, můžete si připravit i vlastní směs koření. Výborná je směs 1 g skořice, 1 g tymiánu, 2 g sušeného zázvoru, 2 g bobkového listu, 4 g muškátového oříšku, 6 g nového koření a 8 g černého pepře. Nejprve ji vysušte v mírně vyhřáté troubě a pak vše jemně umelte nebo utlučte v hmoždíři.První možnost, jak paštiku připravit, je rychle opéct v pánvi játra nakrájená na nudličky, ochutit je a rozmixovat s máslem na kaši. Tím vznikne jemná, hebká, natírací paštika. Druhý způsob vyžaduje mleté syrové maso, sekaná syrová játra, paštikovou formu a šetrné pečení ve vodní lázni.
Co se hodí k paštice : K takovým gourmetským zážitkům patří dobré kvalitní víno. K jemným drůbežím, rybím a bezmasým paštikám servírujeme suchá bílá vína alsaského typu – Sylvánské zelené, Neuburské, Chardonnay – s vyšším obsahem kyselin a nízkým obsahem cukru nebo svěží italská vína.
Jak namíchat paštikové koření
Složení paštikového koření je následující
- 1 díl černého nebo zeleného pepře.
- 1 díl nového koření
- 1 díl hřebíčku.
- 1 díl muškátového květu.
- 2 díly muškátového oříšku.
- 1 díl tymiánu.
- 1 díl majoránky.
- 1 díl bazalky.
Co obsahují paštiky : Bývá tvořena tučnějším druhem masa a často i játry, zajišťujícími směsi rovnoměrné spojení při tepelné úpravě. Základní směs se ochucuje kořením (sůl, pepř, muškátový oříšek, specifická dochucovadla), u dražších paštik se doplňuje malé množství aromatického alkoholu (typicky koňak nebo jalovcová pálenka).
Nejtypičtějším paštikovým kořením, které se k dokořenění doma připravovaných paštik používá je směs pepře, nového koření, hřebíčku, tymiánu, bobkového listu, sladké mleté papriky a různých dalších. Skvělou chuť domácí paštiky můžeme vylepšit i přidáním trochy bílého vína, koňaku, brandy nebo kvalitního rumu.
Paštika na rychlou spotřebu
Kořeníme bylinkami (tymián, rozmarýn atd), kořením, dochutit můžeme česnekem, sušenými brusinkami, sekanými mandlemi, troškou kvalitního alkoholu (brandy, portské), houbami apod. Játra lze nastavit tepelně upraveným tučnějším masem.
Co je v paštice
V masové paštice by mělo být zejména maso a játra. V kolonce složení většinou jsou obvykle na prvním místě, ne vždy je ale udáván jejich podíl na celkovém objemu paštiky. Pohybovat se však může kdekoliv v rozmezí 10 a 90 %.Paštiku ve skleničkách nechám vychladnout a pak odležet 24 hodin v chladničce. V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva. Před podáváním ji nechám 30 minut prohřát na pokojovou teplotu. Sváteční variantu paštiky zdobím a ochucuju skvělým brusinkovým želé.Bůček den předem zbavíme kůže, nakrájíme na menší kousky, naložíme do koření podle chuti a necháme do druhého dne odležet v lednici. Druhý den podlijeme lehce vodou, přidáme kousek sádla (nebojte se, určitě budete sádlo ještě přidávat) a pečeme doměkka cca 1,5 hodiny na 160 stupňů.
Paštiku ve skleničkách nechám vychladnout a pak odležet 24 hodin v chladničce. V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva. Před podáváním ji nechám 30 minut prohřát na pokojovou teplotu. Sváteční variantu paštiky zdobím a ochucuju skvělým brusinkovým želé.
Co to znamená paštika : Pojmem paštika označujeme potravinu, která je připravená z jemně umletých jater, masa a směsi koření (játrová, husí, drůbeží, …). Dříve se jako paštika též označovala nepříjemná věc či podivná zpráva.
Jak dlouho vydrží Domácí játrová paštika : V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva.
Jak dlouho zavařovat játrovou paštiku
Paštiku naplníme do skleniček 100-150 ml a uzavřeme. Vložíme do zavařovacího hrnce a tepelně opracováváme 80 min při teplotě 80°C. Skladujeme v chladničce.
Složení: Koření ( pepř, skořice, zázvor, cibule, muškát), dextroza, zvýrazňovač chuti E 621, polyfosfát E 450, antioxidant E 316, emulgátor E 471c.Nejoblíbenější koření na paštiky
- bílý pepř Pepř bílý je stejně jako černý a zelený plodem pepřovníku černého, liší se různými stupni zralosti a způsobem zpracování.
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- černý pepř
- česnek.
- hřebíček.
- koriandr.
- kubebový pepř
- majoránka.
Jak poznat zkaženou paštiku : Ty mastnější mohou už po roce žluknout nebo změnit konzistenci, ale zase jsou více pečující. Ty sušší vydrží déle. Pokud mění barvu, konzistenci, vysychají a hrudkovatí, určitě je vyhoďte.