Antwort Co je zdrojem infračerveného záření? Weitere Antworten – Co je to infračervené záření
Infračervené záření (také IR, z anglického infrared) je elektromagnetické záření s vlnovou délkou větší než viditelné světlo, ale menší než mikrovlnné záření. Název značí „pod červenou“ (z latiny infra = „pod“). Infračervené záření zabírá ve spektru 3 dekády a má vlnovou délku mezi 760 nm a 1 mm, resp.Ulevuje od bolesti svalů.
Infračervené světlo pomáhá prokrvení obnovit a svaly regenerovat. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, urologických obtížích a gynekologických zánětech. V tomto případě je dobré sáhnout po dvojkombinaci parního nahřívače s infračerveným světelem.Kdy nepoužívat infračervenou lampu
S ozařováním přestaňte, pokud se objeví zarudnutí kůže, nevolnost, bolest hlavy. O používání lampy s lékařem se poraďte v případě onemocnění jater, onkologické diagnózy, závažných onemocnění kůže, poruchy srážlivosti krve nebo hypertenze.
Co je infra : Předpona "infra" pochází z latiny a znamená "dole, pod". Slovo "infračervené" znamená, že spektrum elektromagnetického záření je pod červeným koncem viditelného spektra světla. Pro nás neviditelné infračervené spektrum pokrývá záření o vlnové délce 780 nm, až 1.000.000 nm (nanometrů).
Kde je infračervené záření
Infračervené záření je záření, které lidské oko nezpozoruje, ale nachází se ve všech tělesech. Největším zdrojem infračerveného záření je Slunce. Člověk toto záření nevidí, ale vnímá jej jako teplo. Lampy s infračerveným zářením blahodárně působí především na problematickou kůži.
Jak vzniká infračervené záření : Infračervené záření zaujímá oblast mezi nejkratšími radiovými vlnami ( ) a světlem ( ). Zdrojem infračerveného záření jsou tělesa zahřátá na vysokou teplotu. Při pohlcování infračerveného záření probíhá tepelná výměna a ozářené těleso se zahřívá.
Infračervené záření působí „časné", při opalování ihned nastupující zčervenání kůže. V prostředí, kde působí toto záření dlouhodobě, vyvolává na kůži změny, které jsou hodnoceny jako erytema ab igne (tj. zarudnutí způsobené cévkami rozšířenými ohněm nebo sálavým teplem).
Kdy mohu terapii červeným světlem používat Terapie červeným světlem může být využita kdykoli během dne. Nejčastější užití je v ranních hodinách, ale často je využívána například také před nebo po sportovním výkonu.
Jak casto pouzivat infračervené světlo
Je možné používat vícekrát za den Terapii červeným světlem je možné používat vícekrát denně. Pokud se osvicuje stejná tělesná partie, tak doporučujeme celkový čas maximálně 30 minut za den. Tento čas by měl být rozdělen do 2-3 světelných terapií.Krátkovlnné pásmo A zahrnuje vlnové délky 760–1 400 nm, střední pásmo B zahrnuje délky 1 400–3 000 nm a dlouhovlnné pásmo C s vlnovými délkami nad 3 000 nm. Přirozeným zdrojem krátkovlnného záření je Slunce, umělým různé typy žárovek, teplomety. Zdrojem IR středního pásma jsou například radiátory ústředního topení.Červené světlo způsobuje tzv. disociaci neboli oddělení oxidu dusného od cytochromu, což mu umožňuje obnovit jeho metabolickou funkci produkující energii. Panel je vlastně takový biohackingový pomocník, který supluje skutečné slunce. Netvrdíme, že panel dokáže slunce plnohodnotně nahradit.
Na tuto otázku odpověděl slavný německý astronom William Herschel, když v roce 1800 objevil infračervené záření.