Antwort Co jedí Italové na Štědrý den? Weitere Antworten – Co jedí v Itálii na Štědrý den

Co jedí Italové na Štědrý den?
Štědrý den

Štědrému dni se v Itálii přezdívá Vigilia di Natale a je pro něj typické, že se schází celá rodina. Celý večer vyvrcholí půlnoční mší. Děti tradičně před spánkem nechávají na stolku mléko a sušenky pro dědečka Vánoc Babbo Natale.S výjimkou hodování se však Štědrý den slaví velmi podobně jako u nás; Italové navštěvují své příbuzné a přátele a večer se scházejí v úzkém rodinném kruhu. Večeří se hrachová polévka a šunka. Pečeného krocana krájí pán domu pod trsy jmelí a cesmínových větviček. Na stůl putují i bochánky plněné jižním ovocem a puding.Nesmí chybět apfelstrudel (jablečný štrúdl) a vánočka. Na štědrovečerní tabuli najdeme v podstatě vše… od kapra (kterého má většina rakouských rodin), přes kachnu a schnitzel, až po nějakého jelena nebo jinou zvěřinu.

Co jedí v Německu na Vánoce : Německo: štola, klobásy a devět chodů

Na štědrovečerních stolech bývá husa, kachna, klasické klobásy anebo vinné klobásy s bramborovým salátem. Zajímavé zvyky se dají vystopovat v Krušnohoří, kde tradiční štědrovečerní večeře nese název Neinerlaa nebo Neunerlei.

Na co si dát pozor v Itálii

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Co jedí Italové : Italská kuchyně

Základní informace
Suroviny telecí maso, kuřecí maso, mořské ryby, mořské plody, těstoviny, rýže, zelenina, uzeniny, sýry
Dochucovadla bazalka, fenykl, rozmarýn, šalvěj, tymián, šafrán, pepř, chilli, petrželová nať, olivový olej
Pokrmy
Jídla Spaghetti, Tortellini, Ravioli, Lasagne, Gnocchi, Pizza, Tiramisu,

Kolem rozsvíceného stromečku si nezahopsáte ani v Saúdské Arábii a v Tádžikistánu. V něm si dokonce neškrtne ani (za Sovětského svazu všudypřítomný) ruský Děda Mráz a děti si v tamních školách nesmějí na Vánoce ani dávat dárečky. Naopak třeba v Dubaji nebo v Kataru jsou obchoďáky vánočně vyzdobené.

V Itálii začíná příprava na Vánoce už na začátku prosince, a to přesně 8. 12., kdy se v každé domácnosti zdobí vánoční stromeček. Na Štědrý den, tedy na La Vigilia di Natale, se sejdou celé rodiny a vyrazí společně v průvodu za svitu svíček. A stejně jako u nás je zlatým hřebem dne půlnoční mše.

Co se jí na Štědrý večer

Na Štědrý den – tedy 24. prosince večer – se usedá ke štědrovečerní slavnostní večeři. Tradiční večeře se skládá z rybí polévky a kapra s bramborovým salátem. Štědrovečerní večeře má svá pravidla – prostírá se pro jednoho navíc, pro nečekanou návštěvu, od stolu se během večeře nevstává, dokud všichni nedojí.Jako hlavní chod se podává kapr s bramborovým salátem. Na závěr hostiny se podávají různé zákusky, koláče a opékance –⁠ pečené kuličky, které se zalijí mlékem a posypou mákem. Celý den je nakonec završen půlnoční mší.Na Štědrý večer se rodina sejde u vánočního stromečku, nejčastěji jedličky, s rozsvícenými světýlky a barevnými ozdobami. Tam pokračují v hodování, předají si dárky a sledují pohádky. Kdo nosí dárky v Německu

Každý Ital miluje divadlo ulice, miluje oblékání a i když jde jen pro noviny, vystrojí se jako na rande. Italové si potrpí na oblečení. Mimořádně důležité je mít perfektně čistý oděv, neboť tu nemají rádi lidi ve špinavém oblečení a snaží se jim vyhýbat.

Kolik peněz si vzít do Itálie : Limit pro platby v hotovosti v roce 2022 činí 1.999 EUR. Od 1. 1. 2023 se limit plateb v hotovosti sníží na 999 EUR.

Co pijí Italové : Široce rozšířené je pití vína a také kávy (samozřejmě italského espressa a z něj odvozených kávových nápojů). Vyhlášená je také pravá italská zmrzlina.

Jak se slaví Vánoce v Mongolsku

Mongolsko je buddhistická země, a tak se v zemi Vánoce neslaví. Tedy pomineme-li nevelkou křesťanskou komunitu (křesťanů je v zemi jen 1,3 %). V ulicích i v domácnostech Mongolů se ale objevují nádherně zdobené vánoční stromy, kterým se však neříká vánoční, ale novoroční.

Židé na "svého" Mesiáše čekají naopak dodnes. Stejně jako oni a muslimové však Vánoce neslaví ani svědkové Jehovovi, křesťany považovaní za sektu.“Tchajwanci Vánoce neslaví. Jsou to většinou buddhisté nebo taoisté.

Co jí Češi na Vánoce : Rybí polévku podává jen každá třetí česká domácnost. Filé jako alternativu ke kaprovi volí devět procent Čechů, šest procent respondentů pak večeří vinnou klobásu, procento populace pečenou krůtu nebo kachnu.