Antwort Co jedí Polaci na Vánoce? Weitere Antworten – Co jedí v Rakousku na Vánoce
Avšak v mnohých domácnostech převládají vepřové řízky, krůta, kachna, nebo zvěřina. Ze sladkého nesmí chybět vánočka a jablečný štrúdl. Po večeři se zapalují svíčky na stromě a rozbalují se dárky, které balí většinou otec rodiny. Rakušané jsou pyšní na své tradice a velice je ctí.V každé části Německa se jí něco jiného. Často se na stole objevuje pečená husa, kachna nebo klobásy se zelím a knedlíky. Obvyklé jsou také ryby a bramborový salát. Více než 300 let se v německých domácnostech připravuje vánoční štola.Tradiční vánoční menu je u nás velmi zakořeněné a ve většině domácností zcela neměnné. Polévka je rybí nebo hrachová, jako hlavní jídlo se podává smažený kapr s bramborovým salátem, někdo jí vinnou klobásu, nesmí chybět houbový kuba, vánočka a vaječný koňak.
Co jedí Italové na Vánoce : Pravé italské Vánoce provází sladký chléb panettone. Slavnostní tabule kromě něj zahrnuje sušenou tresku naloženou v soli, které Italové říkají bacalle. Mezi další chody patří pečené jehněčí, vánoční kuře, ale také slavnostní špagety s ančovičkami a mušlemi.
Jak probíhají Vánoce v Rakousku
Rodiny se v Rakousku o Vánocích scházejí nejen k bohatým štědrovečerním hostinám, dávají si dárky, zdobí stromečky a jedí ryby, ale chodí také na půlnoční mše a vánoční koncerty. Rakušané velice milují hudbu, a tak i jejich Vánoce jsou vlastně sledem různých koncertů. Muzicíruje se i v rodinách.
Kdo nosí dárky v Chorvatsku : Například ve Francii nosí dárky Pere Noel, v Holandsku Sinterklaas, v Bulharsku děda Koleda, ve Švédsku Jultomten, v Polynésii velký krab, v Sýrii velbloud patřící Třem králům, v Chorvatsku děda Božičnjak a například v Indii nikdo dárky nerozdává a lidé si je dávají osobně.
Tradiční večeře ve Finsku připomíná švédský stůl: každý si může naložit, na co má chuť. Na stole byste našli pečenou šunku, zeleninové casserole a rybu na různé způsoby. Kromě toho se jí rýžová kaše a kdo ve své misce objeví mandli, ten si podle pověry musí něco přát.
V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind. Ježíšek nosí dárky také v Rakousku.
Co se jí 26 prosince
a 26. prosinec jsou velmi slavnostní dny, které se nesou ve znamení rodinných návštěv, slavnostních obědů a večeří. Obvykle se podává typicky český pokrm pečená kachna nebo husa se zelím a knedlíky nebo slavnostní svíčková na smetaně.Co nesmí chybět na vánočním stole
- BRAMBOROVÝ SALÁT SE ŠUNKOU.
- SUŠENÁ JABLKA.
- HOUBOVÝ KUBA S BYLINKAMI.
- OŘECHOVÉ PERNÍČKY.
- VÁNOČNÍ KAPŘÍ FILETY.
- ZIMNÍ SILVESTROVSKÉ BOWLE.
Hlavním pokrmem je Kuťa – dezert podobný českému kubovi, připravovaný mimo jiné z máku, pšenice, ořechů, kandovaného ovoce, medu. Mezi další jídla patří také boršč, pampušky (žemle), ryba či zelné závitky.
Vánoce se v Itálii slaví dne 25. prosince, jemuž se přezdívá Natale. Ráno děti nacházejí pod stromečkem dárky a opět se schází celá rodina. Rodiny v tento den zasedají ke slavnostnímu obědu, který skládá se z několika chodů.
Kdo nosí dárky o Vánocích v Rakousku : Dárky nosí Ježíšek
V Rakousku je nejdůležitějším dnem Vánoc Štědrý den. V tento den se stejně jako v České republice sejde rodina u vánoční tabule a společně se navečeří.
Jak se slaví Vánoce v Německu : Němci si potrpí na zdobení svých domů, betlémy a adventní věnce. Stejně jako u nás německé děti navštěvuje i sv. Mikuláš, který jim dává drobné dárky, pokud byly hodné. Na Štědrý den navštěvuje domácnosti Weihnachtsmann neboli Vánoční muž s dlouhými zrzavými vousy a naděluje dárky.
Co se jí na Vánoce v Chorvatsku
Obyvatelé na pobřeží jedí výhradně ryby mořské, ve vnitrozemí dávají přednost kaprům, tresce či štice. Přílohou jsou pečené brambory a bramborový či francouzský salát. Ke Štědrému dni patří také vánoční písně. Ke sváteční večeři se připravuje krůta, což je jeden z rozdílů oproti nám.
Mezi rizika dovolené v Chorvatsku směle řadíme úpal, úžeh, průjmy z jídla, ostré kameny a mořské ježky v moři, jedovaté zmije (hlavně zmiji růžkatou) ve vnitrozemí, pavouka černou vdovu a štíry.“Tchajwanci Vánoce neslaví. Jsou to většinou buddhisté nebo taoisté.
Kdo nosí dárky v Belgii : Belgie. V Belgii děti prožívají více svátek Sv. Mikuláše, protože tehdy ty hodnější dostávají dárky od Sinterklaas (ve Vlámsku) nebo Saint Nicholas (ve Valonsku).