Antwort Co jsou edukační procesy? Weitere Antworten – Co je to edukační proces

Co jsou edukační procesy?
Edukační procesy jsou veškeré činnosti lidí, při nichž dochází k učení. K učení dochází přímo v kontaktu s jiným člověkem nebo zprostředkovaně (textem, technickým zařízením aj.). Příklad: osvojování mateřského jazyka dítětem.edukační prostředky / výchovné prostředky (individuální, skupinové, hromadné aj. vyučování, působení pedagogicky adaptovaného prostředí, masmédia, práce, hra, umění, sport, skupina – kolektiv aj.)Edukační prostředí Je to jakékoliv prostředí, ve kterém probíhá nějaký řízený proces učení. Má své parametry – fyzikální, ergonomické ( zařízení, pomůcky … ), psychosociální. Je to vědecká činnost zaměřená na systematický popis, analýzu a objasňování edukační reality.

Co je to edukační realita : Edukační realita je každá taková skutečnost (prostředí, situace, proces aj.), objektivně se vyskytující v lidské společnosti, v níž probíhají nějaké edukační procesy nebo jsou vyvíjeny nebo fungují nějaké edukační kon- strukty.

Co to je edukativní

Jedná se o spojení dvou anglických slov education – výchova a vzdělávání a entertainment – zábava. Doslovný překlad by pak zněl zábavné vzdělávání. Dobrým příkladem, kde se naplňuje tato myšlenka, mohou být např. různá vědecká centra, uveďme odkaz na to brněnské – VIDA.

Co je obsah edukace : Pojem edukace (z latinského educo, educare – vychovávat, vypěstovat) vyjadřuje šíře chápaný proces výchovy a vzdělávání. Jejím cílem je nejen získávání určitých vědomostí a poznatků, ale i dosažení určité změny v chování klienta, přeměna hodnotových a vztahových postojů, citových a volních struktur osobnosti.

Edukaci můžeme rozdělit na základní, reedukační a komplexní. Za základní edukaci lze považovat takovou edukaci, kdy jsou jedinci předávány nové vědomosti, či dovednosti a klient je motivován ke změně hodnotového žebříčku a postojů.

Pojmy: Edukátor – ten, kdo někoho edukuje. Edukant – ten, kdo se něčemu učí

Co je to Edukátor

Osoba edukátora

Edukátorem je každá osoba, která se zabývá edukací, učí nemocné. Může to být jak lékař, tak zdravotní sestra i jiná patřičně vzdělaná osoba. V užším slova smyslu je to člověk, jehož hlavní náplní práce je edukace.Pojem edukace (z latinského educo, educare – vychovávat, vypěstovat) vyjadřuje šíře chápaný proces výchovy a vzdělávání. Jejím cílem je nejen získávání určitých vědomostí a poznatků, ale i dosažení určité změny v chování klienta, přeměna hodnotových a vztahových postojů, citových a volních struktur osobnosti.Pojem edukace pochází z latinského slova educo, educare – vést vpřed, vychovávat, vypěstovat. Pojem edukace lze definovat jako proces soustavného ovlivňování chování a jednání jedince s cílem navodit pozitivní změny v jeho vědomostech, postojích, návycích a dovednostech (Juřeníková, 2010, s. 9).

Edukace (edukační proces) označuje souhrnně pojem „výchova a vzdělávání“. Používání pojmu edukace je praktičtější neboť procesy výchova a vzdělávání se v reálných situacích prolínají.

Jaké máme výukové metody : Klasické výukové metody: – Metody slovní (vysvětlování, vyprávění, popis, přednáška, práce s textem, rozhovor). – Metody názorně- demonstrační (předvádění a pozorování, práce s obrazem, instruktáž). – Metody dovednostně – praktické (napodobování, laborování, experimentování, vytváření dovedností, produkční metody).

Co dělá Edukátor : Hlavním úkolem muzejního edukátora je podporovat vzdělávání návštěvníků muzeí a výstav prostřednictvím vzdělávacích programů a akcí. Pracovní náplň této profese je ale mnohem rozmanitější: tvoří edukační programy, materiály, akce a koordinuje související činnosti, ale také provádí výzkum či pilotáž a evaluaci.

Co to znamená Education

education má podle slovníku význam jak vzdělání, tak vzdělávání (the study of education), a jako příkladová věta je zde uvedena následující: She lectures in education at the teacher training college.

V dnešní době jsou nejčastěji využívanými moderními typy výuky E-learning, Blended learning, Gamifikace, Adaptive learning, Microlearning, MOOC a Síťové učení. Tyto metody výuky nabízejí různé výhody a umožňují studentům učit se vlastním tempem a s ohledem na jejich individuální potřeby.Vyučovací metoda (nebo také výuková metoda či edukační metoda) je prostředek, který využívá učitel v procesu výuky k dosahování výukových cílů. Jedná se o jeden z prvků vyučovacího procesu a vychází z didaktického trojúhelníku: učitel – žák – obsah výuky.

Co dělá muzejní pedagog : Muzejní pedagog didakticky zpřístupňuje obsahy a témata kulturního a přírodního dědictví (např. výstav a expozic) různým cílovým skupinám v muzeu. Vhodnou formou vzdělává návštěvníky různých cílových skupin prostřednictvím předávání informací o předmětech kulturní hodnoty, přírodninách, minulých a současných jevech.