Antwort Co jsou jiné osobní náklady? Weitere Antworten – Co patří mezi osobní náklady
“ „Osobní náklady zahrnují mzdové náklady, zvýšené o další náklady, které za zaměstnance hradí zaměstnavatel, tj. povinné pojištění, část nákladů na sociální pojištění a část nákladů na všeobecné zdravotní pojištění.Ostatní osobní náklady – odměny za práce poskytované na základě jiného vztahu než pracovního, služebního a členského poměru k zaměstnavateli. Nejčastěji jsou to odměny za práce podle dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, odměny podle předpisů o autorském právu, odstupné aj.Osobní náklady – Personnel costs – zahrnují veškeré požitky zaměstnanců, osob na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti, včetně příjmů společníků a členů družstev ze závislé činnosti, odměny členům orgánů společností a náklady na zákonné i ostatní sociální pojištění.
Co jsou osobní náklady na výplatní pásce : Z á s a d y v y k a z o v á n í Ostatní osobní náklady obsahují částky vyjádřené v Kč nesnížené o zákonné nebo se zaměstnancem dohodnuté srážky, tj. hrubé částky. Za sledované období se uvádějí částky v tomto období zúčtované k výplatě, i když jsou odměnou za práci provedenou v předcházejících obdobích, popř.
Co vše si mohu dát do nákladů
Mezi daňově uznatelné náklady patří například:
- Nákupy materiálů a zboží
- Výdaje na pracovní cesty (doprava, ubytování)
- Mzdy a pojistné zaměstnanců
- Doprava zaměstnanců pracoviště
- Pracovní oblečení a ochranné pomůcky.
- Nájemné
- Reklamní a propagační materiály/předměty.
- Smluvní penále a pokuty.
Co se účtuje na účet 548 : Účet 548/001 – Pojistné
Na tomto účtu se účtuje předpis pojistného v rámci sjednaného pojištění podle pojistné smlouvy.
Osobní náklady obsahují mzdové náklady zahrnující příjmy společností obchodních korporací ze závislé činnosti, odměny členům orgánů obchodních korporací, náklady na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění, a právě i zákonné a ostatní sociální náklady, a to včetně sociálních nákladů fyzické osoby.
Patří mezi ně:
- Reprezentace firmy – nejčastěji pohoštění, občerstvení či dary.
- Daň z příjmu, daň dědická a darovací
- Zdravotní a sociální pojištění podnikatele.
- Podíly na zisku, odměny pro členy statutárních orgánů
- Pořizování majetku.
- Nesmluvní penále, pokuty a úroky.
- Náklady na osobní spotřebu.
- Technické zhodnocení
Co patří mezi zbytné výdaje
Zbytné výdaje jsou ty, bez nichž se můžeme obejít, nejsou nutné k životu: třeba elektrokolo, kino, nové hračky, dovolená atd. A pokud na tyto věci/aktivity momentálně zrovna nemáme, nic zásadního se nestane.Nejpozději byste měli výplatní pásku obdržet do konce měsíce následujícího po měsíci, za který je mzda vyplácena. Výplatní páska není jen potvrzením o mzdě a odvodech, ale i důležitým dokumentem při výpočtu důchodu.Zaměstnavatel by vám měl výplatní pásku předat do konce následujícího měsíce po měsíci, za který je mzda vyplacena. Výplatní páska, často nazývaná také výplatnice, není pouze potvrzením o mzdě a odvodech, ale je také důležitým dokumentem pro výpočet důchodu.
Máte nárok na různé daňové slevy, například základní slevu (30 0840 Kč), na invaliditu (2 500 Kč), a součet těchto slev je 33 340 Kč. I když je celková částka vašich slev vyšší než vaše vypočtená daňová povinnost, můžete využít slevy pouze do výše 20 000 Kč. Nemůžete tedy uplatnit všechny slevy a výsledná daň je nula.
Co se účtuje na 558 : Tvorba zákonných opravných položek je upravena zákonem o rezervách a účtuje se na vrub účtu 558. Snížení nebo zrušení zákonných opravných položek účtujeme na účtu 558. Opravné položky tvoříme interním dokladem na účet 391.
Co vše se započítává do nákladů na bydlení : Náklady na bydlení musí být rozepsány na jednotlivé položky, kterými jsou nájemné, plyn, elektřina a náklady za plnění spojené s užíváním bytu. Náklady na bydlení se pro nárok a výši příspěvku na bydlení stanoví jako jejich průměr za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, na které se nárok na dávku prokazuje.
Co všechno si můžu dát do nákladů
Mezi daňově uznatelné náklady patří například:
- Nákupy materiálů a zboží
- Výdaje na pracovní cesty (doprava, ubytování)
- Mzdy a pojistné zaměstnanců
- Doprava zaměstnanců pracoviště
- Pracovní oblečení a ochranné pomůcky.
- Nájemné
- Reklamní a propagační materiály/předměty.
- Smluvní penále a pokuty.
- Povinné výdaje = nájem, elektřina, plyn, voda, splátky půjček (např.
- Nutné/nezbytné výdaje = jídlo, drogérie, lékárna, doprava, telefon, oblečení, spoření (tvoření rezerv)
- Zbytné výdaje = zbytečnosti, nedůležité věci, co nutně nepotřebujeme (sladkosti, luxusní oblečení, poslední model mobilu, drahá dovolená, aj)
K nejčastějším výdajům, které musí platit kaţdá domácnost, patří výdaje za potraviny, oblečení, platby elektřiny, vody, plynu. Dále domácnosti platí za pronájem bytu, splácení hypotéky či úvěru a pojištění. Mezi výdaje domácnosti by měla spadat i jistá částka, která jde na spoření.
Jak cist ve vyplatni pasce : Na výplatní pásce je vhodné uvádět:
- identifikační údaje zaměstnance – jméno a příjmení, osobní číslo, pracoviště, druh PPV, zdravotní pojišťovnu,
- název zaměstnavatele,
- období (měsíc a rok), za které je mzda zúčtována,
- údaj o průměrném hodinovém výdělku,
- zůstatek dovolené,