Antwort Co jsou konkretizované výstupy? Weitere Antworten – Jaké jsou očekávané výstupy
Očekávané výstupy mají činnostní povahu, jsou prakticky zaměřené, využitelné v běžném životě a ověřitelné. Vymezují předpokládanou způsobilost žáků využívat osvojené učivo v praktických situacích a v běžném životě na konci 5. a 9. ročníku.RVP ZV je rozděleno do 4 částí. První část se zabývá vymezením RVP ZV v systému kurikulárních dokumentů. Druhá část se zabývá charakteristikou základního vzdělávání. Nejrozsáhlejší třetí část obsahuje pojetí a cíle základního vzdělávání, klíčové kompetence, vzdělávací oblasti, průřezová témata a rámcový učební plán.Školní vzdělávací program (ŠVP) je kurikulární dokument, který je vytvářen pedagogickými zaměstnanci každé školy v České republice. ŠVP je schvalován a vydáván ředitelem příslušného zařízení a musí být veřejně přístupný. Závazným dokumentem pro tvorbu ŠVP je Rámcový vzdělávací program (RVP).
Co je to dílčí cíl : Dílčí cíle vyjadřují, co by měl pedagog učitel v průběhu předškolního vzdělávání sledovat, co by měl u dítěte podporovat. Vzdělávací nabídka jako prostředek vzdělávání představuje ve svém celku soubor (souhrn) praktických i intelektových činností, popř. příležitostí, vhodných k naplňování cílů a k dosahování výstupů.
Jaké jsou klíčové kompetence
V etapě základního vzdělávání jsou za klíčové považovány kompetence k učení; kompetence k řešení problémů; kompetence komunikativní; kompetence sociální a personální; kompetence občanské; kompetence pracovní; kompetence digitální.
Co jsou klíčové kompetence MŠ : Pro etapu předškolního vzdělávání jsou za klíčové považovány tyto kompetence: kompetence k učení kompetence k řešení problémů kompetence komunikativní
RVP vymezují závazné rámce vzdělávání pro jeho jednotlivé etapy – předškolní, základní a střední vzdělávání. Školní úroveň představují školní vzdělávací programy (dále jen ŠVP), podle nichž se uskutečňuje vzdělávání na jednotlivých školách2.
Co jsou ŠVP – Školní vzdělávací programy Na základě rámcových vzdělávacích programů a pravidel v nich stanovených si jednotlivé školy vytvářejí své realizační programové dokumenty – školní vzdělávací programy (ŠVP), který musí být v souladu s tímto rámcovým vzdělávacím programem (RVP).
Co musí obsahovat školní vzdělávací program
Školní vzdělávací program má obsahovat informace z těchto okruhů:
- identifikační údaje o mateřské škole.
- obecná charakteristika školy.
- podmínky vzdělávání
- organizace vzdělávání
- charakteristika vzdělávacího programu.
- vzdělávací obsah.
- evaluační systém a pedagogická diagnostika.
Podle tohoto obsahového hlediska rozlišujeme tzv. kognitivní výukové cíle, afektivní výukové cíle a psychomotorické výukové cíle. Kognitivní výukové cíle se formulují pro oblast poznatků, znalostí a kognitivních dovedností. Afektivní výukové cíle se vztahují k postojům, návykům a převážné většiny sociálních dovedností.· Cíl práce by měl být formulován jednoznačně a srozumitelně. Optimální je jednou větou nebo souvětím. Vyvarujte se přílišné květnatosti nebo složitosti. · Při formulaci cíle vám může pomoci, když si položíte klíčovou otázku, na niž hledáte odpověď.
Měkké kompetence jsou definovány jako soubor vrozených a získaných osobních charakteristik, postojů, znalostí a dovedností, které vedou k požadovanému pracovnímu výkonu jedince. Jejich specifikem je, že – na rozdíl od „tvrdých“ kompetencí – nejsou přímo svázány s formální kvalifikací jedince (např.
Jaké jsou digitální kompetence : Digitální kompetence se z pohledu účelu dělí na: uživatelské digitální kompetence, které souvisí především s užíváním digitálních technologií lhostejno kým, a. profesní digitální kompetence, které souvisí hlavně s tzv. „IT” profesemi.
Co patří mezi klíčové kompetence : V etapě základního vzdělávání jsou za klíčové považovány: kompetence k učení; kompetence k řešení problémů; kompetence komunikativní; kompetence sociální a personální; kompetence občanské; kompetence pracovní.
Jaké jsou kompetence v MŠ
Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání (RVP ZV) definuje klíčové kompetence – kompetence k učení, kompetence k řešení problémů, kompetence komunikativní, kompetence sociální a personální, kompetence občanské, kompetence pracovní.
Stanovené cíle a obsah vzdělávání jsou zahrnuty v kurikulárních dokumentech, kterými jsou Bílá kniha, vzdělávací programy (ŠVP, RVP), standardy vzdělávání, dále učební plány a osnovy jednotlivých škol. Obsahu kurikula rovněž musí odpovídat obsah učebnic.Střediska poskytují konzultace, odborné informace a pomoc osobám odpovědným za výchovu, pedagogickým pracovníkům předškolních zařízení, škol a školských zařízení v oblasti výchovy a vzdělávání dětí s rizikem či s projevy poruch chování a negativních jevů v sociálním vývoji a při jejich integraci do společnosti.
Kdo jsou děti se speciálními vzdělávacími potřebami : Pojmem děti a žáci se speciálními vzdělávacími potřebami označujeme v souladu se školským zákonem vzdělávající se jedince, kteří k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebují poskytnutí podpůrných opatření.