Antwort Co jsou psychomotorické cíle? Weitere Antworten – Jaké jsou afektivní cíle

Co jsou psychomotorické cíle?
afektivní (postojové, hodnotové) – osvojování postojů, tvoření hodnotové orientace (vnímavost, reagování, oceňování hodnoty, integrování hodnot) psychomotorické (výcvikové) – osvojování psychomotorických dovedností (řeč, psaní, manipulace, imitace, zpřesňování, koordinace, automatizace)Výukové cíle lze klasifikovat dle různých kritérií. Nejpoužívanější je klasifikace na cíle v oblasti kognitivní, afektivní a psychomotorické. Z hlediska výuky je dobře aplikovatelná Bloomova taxonomie. Stanovení výukových cílů vede k efektivnějšímu řízení výuky a k lepším výkonům a výsledkům žáků.Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení. Jedná se tedy o vyjádření výsledku procesu učení, cílový stav, očekávaný výstup, účinek vzdělávání / naší činnosti na dítě.

Co jsou vzdělávací cíle : Vzdělávací cíle mají charakter dlouhodobých cílů a ve vztahu ke každodenní práci učitele je můžeme považovat za významné orientační body. V případě, že jsou vzdělávací cíle závazné, „omezuje“ se práce učitele s nimi na jejich konkretizaci.

Co je to edukační cíl

Edukační cíl

Obvykle se týká změny chování pacienta k lepšímu z pohledu jeho zdraví. Cíle by měly být přiměřené možnostem a schopnostem klienta. Cíl by měl být jednoznačný, aby jej nebylo možné pojmout více způsoby a klient nebyl zbytečně zmaten.

Co je to afektivní : Afektivní znamená citový, týkající se citů, například afektivní poruchy. Afektivita znamená citovost, emotivní stránku člověka. Afektovaný označuje jednání nebo člověka, který vědomě zdůrazňuje afektivitu, přehnanou a nevěrohodnou citovost. Afikovat znamená citově oslovit, pohnout.

Už při formulování konkrétních cílů výuky si musíme jasně stanovit, čeho chceme ve výuce dosáhnout. Stanovení konkrétních cílů nám umožňuje hodnotit výsledky žáků a reflektovat svou práci. Konkrétní vzdělávací cíle by měly být měřitelné – mělo by být možné zjistit, zda cíle byly splněny a do jaké míry.

S metodou SMART jsou naše cíle více strukturované a lépe sledovatelné. SMART cíle jsou: konkrétní (Specific), měřitelné (Measurable), dosažitelné (Attainable), smysluplné (Relevant) a časově vymezené (Timely). Čím konkrétnější je váš cíl, tím konkrétnější je i vaše představa, jak byste ho mohla dosáhnout.

Jaké jsou klíčové kompetence

V etapě základního vzdělávání jsou za klíčové považovány kompetence k učení; kompetence k řešení problémů; kompetence komunikativní; kompetence sociální a personální; kompetence občanské; kompetence pracovní; kompetence digitální.Předmětem SP je zkoumání podstaty a zákonitostí výchovy a edukace jedinců se speciálními potřebami. Cílem SP je maximální rozvoj osobnosti jedince s postižením či znevýhodněním a dosažení maximální úrovně jeho socializace.Afektovaný označuje jednání nebo člověka, který vědomě zdůrazňuje afektivitu, přehnanou a nevěrohodnou citovost. Afikovat znamená citově oslovit, pohnout.

Bipolární porucha – příznaky (mánie, hypománie, deprese)

Jsou to mánie, hypománie a deprese. Mánie se vyznačuje těmito projevy: nepřiměřená, nápadně dobrá nálada, rozrušení až agresivita, zvýšené psychomotorické tempo, rychlé a nepřetržité mluvení, náhlé, časté a ne vždy srozumitelné změny tématu v rozhovoru tzv.

Co jsou to výukové metody : Výukové metody patří mezi základní didaktické kategorie. Lze je definovat volně podle J. Maňáka (2003) jako uspořádaný systém vyučovacích činností učitele a učebních aktivit žáka, který směřuje k dosažení výchovně-vzdělávacích cílů.

Jaké jsou formy výuky : Individuální, individualizovaná, hromadná, skupinová, týmová, kooperativní nebo montessori výuka.

Co je to strategický cíl

Strategický cíl (Strategický cíl) je termín označující nejvyšší cíle organizace nebo jednotlivce. Strategické cíle se používají ve strategickém řízení. Strategické cíle organizace jsou spojeny s jejím posláním a formulovanou vizí.

Metoda SMART v praxi

  1. S: Cíl by měl být specifický (Specific)
  2. M: Cíl by měl být měřitelný (Measurable)
  3. A: Cíl by měl být dosažitelný (Achievable)
  4. R: Cíl by měl být relevantní (Relevant)
  5. T: Cíl by měl být časově vymezený (Time-bound)
  6. E: Cíl by měl být hodnocený (Evaluated)
  7. R: Cíl by měl být odměněný (Rewarded)

7 kompetencí podle holandského standardu:

  • Kompetence interpersonální
  • Kompetence pedagogická
  • Kompetence odborná a didaktická
  • Kompetence organizační
  • Kompetence pro spolupráci s kolegy.
  • Kompetence pro spolupráci s okolím.
  • Kompetence k reflexi a sebezdokonalování

Co jsou měkké kompetence : Měkké kompetence jsou definovány jako soubor vrozených a získaných osobních charakteristik, postojů, znalostí a dovedností, které vedou k požadovanému pracovnímu výkonu jedince. Jejich specifikem je, že – na rozdíl od „tvrdých“ kompetencí – nejsou přímo svázány s formální kvalifikací jedince (např.