Antwort Co jsou SIKY? Weitere Antworten – Co to je sika
Sika byla založena ve Švýcarsku před více než 100 lety. Vyvinula se v úspěšnou globální společnost s předním postavením v oblasti vývoje a výroby systémů pro lepení, těsnění, tlumení, zesilování a ochranu ve stavebnictví a průmyslu. Její úspěch je založen na strategii, důvěře odběratelů a oddanosti všech zaměstnanců.Na rozdíl od u nás původního jelena lesního, který dosahuje hmotnosti až 250 kg, je sika podstatně menší. V kohoutku měří přibližně 120 cm a váží přibližně 80 kg. V létě ho poznáte snadno podle kaštanově hnědé srsti s řadami bílých skvrn. Na hřbetu se táhne černý pás končící u ocasu čistě bílou skvrnou – obřitkem.V únoru až březnu jeleni shazují parohy. Nejdřív shodí jeden paroh a pak chodí křivě, což vypadá velmi komicky. Ale není se co divit, jelen má pak jednu stranu hlavy o hodně těžší. Paroží průměrného jelena váží kolem pěti kilogramů, ale ti mohutní nosí na hlavě klidně i deset kilogramů.
Kolik váží jelen : 200 kgJelen evropský / Hmotnost (dospělý/á)
Kdy vytlouká sika
Sika paroží shazuje později než jelen lesní, obvykle v květnu nebo v červnu, a nové vytlouká v září.
Co je jelen sika : Jelen sika, někdy jen sika (Cervus nippon) je savec z řádu sudokopytníků, čeledě jelenovitých, který byl na přelomu 19. a 20. století uměle vysazen i v Čechách. Pochází z dálného východu asijského kontinentu z Mandžuska, Japonska, Thajska, Vietnamu, Koreje a z východního Ruska.
Sika paroží shazuje později než jelen lesní, obvykle v květnu nebo v červnu, a nové vytlouká v září.
Samice jelena se nazývá laň, mládě pak kolouch (řidčeji kolouš). Samcům přes léto narůstají parohy, laním (samicím) nikdy.
Jaký je rozdíl mezi rohy a parohy
Hlavní zřetelné rozdíly mezi rohy a parohy jsou následující: rohy jsou z rohoviny (derivát kůže), parohy jsou kostěné; rohy jsou duté, s podpůrnou kostí, parohy plné; rohy jsou bez výsad, parohy mají výsady; rohy většinou narůstají i samicím; parohy s výjimkou soba pak narůstají jen samcům; rohy jsou trvalé, parohy se …Mimo vizuálního předvádění své síly slouží i jako zbraň k soubojům se soky v období říje a hrozba přirozeným predátorům. Parohy si obvykle nechávají jako ochranu před predátory a na konci zimy je shazují. Nové paroží pak vyrůstá jelenovitým každý rok z jara.Podle stáří a společenského postavení mají jeleni vzrostlé parohy, které měří na délku i 120 cm. Paroží je zakončeno tzv. korunou. Parohy můžou vážit až 8 kg.
Různé způsoby troubení mají různé významy – zahnání jelenů, shromažďování laní, takzvané sbíjení a vítězný ryk. Mezi jeleny v oboře je v době říje velká rivalita. „Jelen je inteligentní tvor. Když se potkají silní jeleni, tak si ohodnotí svoje síly a dojde k souboji.
Kde žije sika : Sika je středně velký druh jelena pocházející z Dálného východu, kde žije od Ussuri, východní Číny a Koreje až po Japonsko. Ostatně jeho jméno "sika" pochází právě z japonštiny a znamená "jelen".
Jak se jmenuje žena od jelena : Samice jelena se nazývá laň, mládě pak kolouch (řidčeji kolouš). Samcům přes léto narůstají parohy, laním (samicím) nikdy. Samci pak paroží na konci zimního období shazují, po skončení soubojů podzimní říje. S věkem samce se zvětšuje jeho hříva i velikost paroží.
Jak se jmenuje mládě od slepice
KUR DOMÁCÍ
Samec kura domácího je kohout, samice je slepice. Mládě se nazývá kuře. Kur domácí se chová pro vejce a maso. Na venkově se chovají slepice v menším množství v kurníku.
Paroží jelenů je na základě periodicky se opakujícího narůstání, odumírání a shazování kostní tkáně z fyziologického hlediska jedinečným znakem ve světě zvířat. Jeho stavba a velikost se vyvíjela u jednotlivých druhů jelenovitých v průběhu evoluce v závislosti na jejich životním prostředí.Většina jelenů svou největší chloubu shazuje na přelomu února a března. „Zpravidla shazují jako první své paroží ti nejstarší jeleni, pak se přidávají ti mladší. Existují ale i výjimky a tou byl vždy tento jelen. Ten své paroží vždy shazuje jako vůbec první,“ uvádí Adam Jirsa.
Co dělá jelen v zimě : Stádo přes den odpočívá v lesních úkrytech a navečer vychází na pastvu. Jejich potravou jsou trávy a byliny, na podzim i žaludy a bukvice. V zimě ohryzávají měkké listnáče a rádi se vydávají za potravou i do polí. Při větší zimní koncentraci mohou nadělat v lese značné škody loupáním kůry stromů.