Antwort Co jsou to aktivní slovesa? Weitere Antworten – Jaké jsou afektivní cíle

Co jsou to aktivní slovesa?
afektivní (postojové, hodnotové) – osvojování postojů, tvoření hodnotové orientace (vnímavost, reagování, oceňování hodnoty, integrování hodnot) psychomotorické (výcvikové) – osvojování psychomotorických dovedností (řeč, psaní, manipulace, imitace, zpřesňování, koordinace, automatizace)Výukovým cílem by měla být kvalitativní i kvantitativní změna u jednotlivých žáků, a to v oblasti kognitivní (vzdělávací), afektivní (postojové) a psychomotorické (výcvikové).Výukový cíl by měl být formulován z hlediska činností žáků, nikoliv z hlediska činnosti učitele. Výukové cíle je možné klasifikovat podle různých hledisek. Jednou z možností je klasifikace na základě 3 oblastí – oblasti kognitivní(intelektuální), afektivní (psychomotorické) a afektivní (citové).

Co jsou vzdělávací cíle : Vzdělávací cíle mají charakter dlouhodobých cílů a ve vztahu ke každodenní práci učitele je můžeme považovat za významné orientační body. V případě, že jsou vzdělávací cíle závazné, „omezuje“ se práce učitele s nimi na jejich konkretizaci.

Co je to afektivní

Afektivní znamená citový, týkající se citů, například afektivní poruchy. Afektivita znamená citovost, emotivní stránku člověka. Afektovaný označuje jednání nebo člověka, který vědomě zdůrazňuje afektivitu, přehnanou a nevěrohodnou citovost. Afikovat znamená citově oslovit, pohnout.

Co je to edukační cíl : Edukační cíl

Obvykle se týká změny chování pacienta k lepšímu z pohledu jeho zdraví. Cíle by měly být přiměřené možnostem a schopnostem klienta. Cíl by měl být jednoznačný, aby jej nebylo možné pojmout více způsoby a klient nebyl zbytečně zmaten.

Individuální, individualizovaná, hromadná, skupinová, týmová, kooperativní nebo montessori výuka.

Výukové metody patří mezi základní didaktické kategorie. Lze je definovat volně podle J. Maňáka (2003) jako uspořádaný systém vyučovacích činností učitele a učebních aktivit žáka, který směřuje k dosažení výchovně-vzdělávacích cílů.

Co je to vzdělávací obsah

Obsah vzdělávání představuje věcnou náplň, jejímž prostřednictvím se ve vzdělávacím procesu realizují vzdělávací cíle; z jiného hlediska se jedná o obsah komunikace ve vzdělávacím procesu.Vzdělávání je proces, který podporuje a napomáhá učení. V češtině se v návaznosti na mezinárodně obvyklé vymezení pojmů zpravidla odlišuje formální a neformální vzdělávání jako záměrné, strukturované a organizované aktivity od informálního učení, které organizovanou formu, strukturu a leckdy i záměr postrádá.Afektivita je souhrn afektů, zejména individuálních zvláštností citových reakcí. V běžné praxi je tento pojem užíván také jako všeobecné označení pro souhrn citového života (emocí, citů, vášní atd.) u jedné konkrétní osoby. Dlouhodobé afektivní nastavení pak označujeme jako náladu.

Bipolární porucha (bipolární afektivní porucha, dříve maniodepresivita nebo maniodepresivní porucha) je onemocněním, které se vyznačuje střídáním období mánie nebo deprese s obdobím stability. Bipolární porucha postihuje kolem jednoho procenta populace, tedy asi 30 milionů lidí v Evropě.

Co je specifický cíl : Synonyma: Zamýšlená změna/cíl, které má být dosaženo prostřednictvím aktivit v rámci priority a která je definována v rámci teorie změny. Jedná se o úroveň programu definovanou obecným nařízením a specifickým nařízením pro jednotlivé fondy a cíle.

Co to je edukativní : Jedná se o spojení dvou anglických slov education – výchova a vzdělávání a entertainment – zábava. Doslovný překlad by pak zněl zábavné vzdělávání. Dobrým příkladem, kde se naplňuje tato myšlenka, mohou být např. různá vědecká centra, uveďme odkaz na to brněnské – VIDA.

Co je to forma výuky

Organizační formy vyučování je způsob uspořádání celého vyučovacího procesu, jeho složek (učitele, žáka, učiva) a vzájemných vazeb v čase (dynamická stránka) a v prostoru (statická stránka). Každá organizační forma vyjadřuje zároveň vnitřní strukturu systému řízení výuky a ovlivňuje řadu faktorů jako například metody.

Výuka je proces, v němž se žák (žáci, skupina žáků; student, studenti, skupina studentů; frekventant apod.) učí prostřednictvím učitele nebo vyučovacího zařízení (stroje, programu apod.; toto technické zařízení je samozřejmě „prodlouženou rukou“ člověka – učitele).Klasické výukové metody: – Metody slovní (vysvětlování, vyprávění, popis, přednáška, práce s textem, rozhovor). – Metody názorně- demonstrační (předvádění a pozorování, práce s obrazem, instruktáž). – Metody dovednostně – praktické (napodobování, laborování, experimentování, vytváření dovedností, produkční metody).

Co je to dílčí cíl : Dílčí cíle vyjadřují, co by měl pedagog učitel v průběhu předškolního vzdělávání sledovat, co by měl u dítěte podporovat. Vzdělávací nabídka jako prostředek vzdělávání představuje ve svém celku soubor (souhrn) praktických i intelektových činností, popř. příležitostí, vhodných k naplňování cílů a k dosahování výstupů.