Antwort Co jsou výstupy? Weitere Antworten – Co to jsou očekávané výstupy

Co jsou výstupy?
Očekávané výstupy mají činnostní povahu, jsou prakticky zaměřené, využitelné v běžném životě a ověřitelné. Vymezují předpokládanou způsobilost žáků využívat osvojené učivo v praktických situacích a v běžném životě na konci 5. a 9. ročníku.„Minimální doporučenou úrovní pro úpravy očekávaných výstupů v rámci podpůrných opatření jsou upravené očekávané výstupy, které jsou obvykle na nižší úrovni než odpovídající očekávané výstupy daného vzdělávacího oboru.Vzdělávací obsah je členěn do tematických okruhů, tematických celků, popřípadě témat, jejich členění a řazení však nemusí být ve školním vzdělávacím programu respektováno. Jedná se o témata, která jsou v současnosti vnímána jako aktuální.

Co to jsou vzdělávací oblasti : Vzdělávací oblasti jsou části vzdělávacího obsahu vzniklé jeho členěním. V tradičním modelu předškolního vzdělávání byl tento obsah členěn po vzoru vzdělávacích předmětů do tzv. výchovných složek. Současné pojetí předškolního vzdělávání toto tradiční členění opouští.

Jaké jsou klíčové kompetence

V etapě základního vzdělávání jsou za klíčové považovány kompetence k učení; kompetence k řešení problémů; kompetence komunikativní; kompetence sociální a personální; kompetence občanské; kompetence pracovní; kompetence digitální.

Jaké jsou vzdělávací cíle : Podle tohoto obsahového hlediska rozlišujeme tzv. kognitivní výukové cíle, afektivní výukové cíle a psychomotorické výukové cíle. Kognitivní výukové cíle se formulují pro oblast poznatků, znalostí a kognitivních dovedností. Afektivní výukové cíle se vztahují k postojům, návykům a převážné většiny sociálních dovedností.

Dílčí cíle vyjadřují, co by měl pedagog učitel v průběhu předškolního vzdělávání sledovat, co by měl u dítěte podporovat. Vzdělávací nabídka jako prostředek vzdělávání představuje ve svém celku soubor (souhrn) praktických i intelektových činností, popř. příležitostí, vhodných k naplňování cílů a k dosahování výstupů.

Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení.

Co je to vzdělávání

Vzdělávání je proces, který podporuje a napomáhá učení. V češtině se v návaznosti na mezinárodně obvyklé vymezení pojmů zpravidla odlišuje formální a neformální vzdělávání jako záměrné, strukturované a organizované aktivity od informálního učení, které organizovanou formu, strukturu a leckdy i záměr postrádá.Co uvést v životopise

  • Aktivní naslouchání
  • Komunikační dovednosti.
  • Počítačové znalosti.
  • Zákaznický servis.
  • Mezilidské dovednosti.
  • Vůdčí schopnosti.
  • Manažerské dovednosti.
  • Schopnost řešit problémy.

7 kompetencí podle holandského standardu:

  • Kompetence interpersonální
  • Kompetence pedagogická
  • Kompetence odborná a didaktická
  • Kompetence organizační
  • Kompetence pro spolupráci s kolegy.
  • Kompetence pro spolupráci s okolím.
  • Kompetence k reflexi a sebezdokonalování


Výchovně-vzdělávací cíle jsou slovní popisy toho, co se mají děti naučit, jaké znalosti, vědomosti, dovednosti, postoje budou mít jako výsledek jejich učení.

Jaké jsou výchovné vzdělávací cíle : Výukovým cílem by měla být kvalitativní i kvantitativní změna u jednotlivých žáků, a to v oblasti kognitivní (vzdělávací), afektivní (postojové) a psychomotorické (výcvikové).

Co je to výukový cíl : Výukový cíl chápeme jako představu o kvalitativních i kvantitativních změnách u jednotlivých žákův oblasti kognitivní, afektivní a psychomotorické, kterých má být dosaženo ve stanoveném čase v procesu výuky. Není na závadu, když se spolutvůrci výukových cílů stanou sami žáci.

Co je cílem výchovy

Z výchovných cílů vyplývají jak adekvátní prostředky, tak odpovídající výchovné principy, formy i metody. Výchovný cíl se mění s epochou, státem a národem, s filozofií, kulturou. Cíle individuální – takové zaměření výchovy, které usiluje především o osobnostní rozvoj jedince, o jeho prospěch a uplatnění.

Vzděláváním se pak chápe získávání vědomostí a je tedy otázkou rozumu, zatímco výchova se orientuje na mravní stránku jedince a je otázkou vůle. Výsledkem vzdělávání je vědění a výchova se posuzuje podle chování a jednání. Dítě se ve výchovné skutečnosti pohybuje již od narození, aniž by si proces výchovy uvědomoval.Výchovně vzdělávací proces nám odkrývá aktivity a interakce mezi učitelem a žákem, které vedou k osvojení dovedností a vědomostí žáka. Proces také ovlivňuje a formuje osobnostní stránku žáka, a právě proto se v názvu objevuje slovo výchova.

Proč se chci vzdělávat : Vzdělávání není jen o získávání pracovních dovedností. Celoživotní učení nám také pomáhá rozvíjet se jako osobnosti. Nové znalosti a perspektivy, které získáme, nám otevírají nové možnosti a pomáhají nám lépe porozumět světu kolem sebe. Stálé učení nás obohacuje a rozšiřuje nám obzory.