Antwort Co kdyz nemám druhý doklad totožnosti? Weitere Antworten – Co lze použít jako druhý doklad totožnosti

Co kdyz nemám druhý doklad totožnosti?
Home Credit požaduje pro ověření identity občanů České republiky platný občanský průkaz, případně druhý doklad totožnosti. Tím může být řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list, průkaz pojištěnce nebo zbrojní průkaz.K základním druhům osobních dokladů neboli průkazů totožnosti patří:

  • Občanský průkaz (identity card) – základní osobní doklad, který vlastní každá osoba starší 15 let a má trvalé bydliště na území ČR.
  • Řidičský průkaz – osobní doklad opravňující řídit motorové vozidlo.
  • Cestovní pas – mezinárodní průkaz totožnosti.

Pokud občanku u sebe nemáte, lze totožnost případně prokázat řidičským průkazem, pasem, či jinak (za určitých okolností může stačit i např. služební či studentský průkaz, nebo dokonce prohlášení třetí osoby). Policie je v daném případě povinná poskytnout potřebnou součinnost k tomu, abyste se mohli identifikovat.

Co dělat v případě ztráty dokladů : neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.

Co se stane kdyz u sebe nemám doklady

Za to, že u sebe nemáte doklady, tedy nemůžete dostat pokutu – můžete ale strávit čas na policejní stanici, pokud si policie nebude jistá uvedenými údaji.

Co kdyz si nekdo vyfoti moji občanku : – V případě osobních dokladů co nejrychleji kontaktujte městský nebo obecní úřad s rozšířenou působností, kde tuto skutečnost oznamte. V neodkladných případech se případně můžete obrátit na Policii České republiky.

Jak jsme již zmínili, absenci dokladů totožnosti je potřeba nahlásit na Policii České republiky. Ta vám po nahlášení vydá dokument, který dokládá, co vše jste ztratili, kdy jste danou věc nahlásili atd. S tímto papírem vám ale nevydají žádné doklady, pokud zároveň nemáte nějaký jiný doklad totožnosti.

Kolik budete platit

Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.

Kolik se platí za novou občanku

Poplatky. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč.Ztrátu, odcizení, zničení nebo nález cestovního pasu hlásíte kterémukoli obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, matričnímu úřadu nebo Policii ČR. Pokud jste v zahraničí, máte povinnost ohlásit tuto skutečnost nejbližšímu zastupitelskému úřadu ČR. Zde si také rovnou zažádejte o cestovní průkaz.Aplikace eDoklady slouží k tomu, abychom se obešli bez nutnosti s sebou nosit fyzické doklady, aktuálně tedy občanský průkaz, a vystačili si pouze s chytrým telefonem. Při spuštění se totiž aplikace napojí na Portál občana a stáhne si informace o občanském průkazu, které v ní zůstanou uložené.

Fotografie by pak měla mít hladký povrch a držet obrazovou stálost. Nezáleží přitom, jestli je zhotoveny v černobílém nebo barevném provedení. Udává se jen, aby obraz nebyl příliš světlý nebo tmavý, či aby barvy příliš nezářily. Z toho důvodu je dále povoleno je bílé, šedé nebo světle modré pozadí.

Kolik se platí za ztrátu dokladů : V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.

Kolik se platí za ztrátu pasu : Kolik budete platit

Správní poplatek činí 600 Kč, u občana mladšího 15 let 100 Kč. Tyto správní poplatky zaplatíte při podání žádosti. Za převzetí cestovního pasu zaplatíte správní poplatek 100 Kč, pokud převezmete cestovní pas vydaný ve lhůtě 30 dnů u jiného úřadu, než jste podal žádost o jeho vydání.

Kolik stojí nová Obcanka při ztrate

Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.

Kolik budete platit

Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.Pak ho musíte vyměnit. Do kdy platí Vás občanský průkaz je napsané na posledním řádku: Je důležité požádat o nový občanský průkaz, když ještě platí ten starý, co máte doma. Nejlepší je požádat třicet dní před tím, než přestane platit.

Kolik se platí za ztrátu dokladu : V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.