Antwort Co ke kachně místo zelí? Weitere Antworten – Co se hodí k pečené kachně

Co ke kachně místo zelí?
Kromě klasického knedlíku a červeného zelí se k pečené kachně skvěle hodí také jablečné čatní nebo jablečná omáčka.Ke kachně patří bílé zelí. Cibuli oloupeme, nakrájíme na drobno a osmažíme na rozpáleném oleji. Přidáme zelí a zamícháme. Zelí krátce dusíme, asi 5 až 10 minut.Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Jak udělat červené zelí ke kachně : Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.

Jaké víno se hodí ke kachně

Kachna nebo husa miluje burgundský Pinot Noir nebo červená vína s nízkou tříslovinou – Cabernet Franc z údolí Loiry nebo merlotová vína z Pomerolu nebo Saint Emilionu. Krůtí maso je vůči vínu velmi shovívavé, ideální jsou lehká růžová nebo červená vína.

Co jí kachna domácí : Je to nenáročný vodní pták. Kachny jsou v principu všežravci, zkonzumují tedy vše od trávy, obilí až po hmyz nebo slimáky.

Kachnu nejprve zprudka ze všech stran orestujte na 4 lžících rozpáleného oleje. Poté k ní přidejte na čtvrtky nakrájený pomeranč, zbylé 3 snítky tymiánu a podlijte pomerančovou šťávou, 100 ml vína a 100 ml vody a přidejte na kostky nakrájených 80 g másla. Pečte přikryté 1 hodinu 30 minut v troubě předehřáté na 180 °C.

Postup. Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.

Jaké koření se dává na kachnu

Marinujte kachní maso s touto směsí koření, sójovou omáčkou a medem.

  • Složení: cukr, sůl, byliny a koření (česnek, šalotka, citrónová tráva, koriandr, badyán, galangal, fenykl, hřebíček, skořice), zvýrazňovač chuti: E621, barvivo E150c, aroma.
  • Hmotnost: 50 g.
  • Země původu: Thajsko.

Postup. Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.Zelí: Cibuli nakrájejte a zpěňte na sádle. Jakmile zesklovatí, přidejte nakrouhané zelí a několik minut ho za občasného míchání restujte. Pak ho podlijte vínem (ideálně stejným, jaké jste použili i při pečení husy) a ochuťte solí, pepřem, skořicí, zázvorem, cukrem a jablečným octem.

Červené zelí nakrájejte, přidejte povidla, víno, kmín, sůl, pepř, bobkový list a skořici. Pomalu duste na středním plameni zhruba půl hodiny. Mezitím by se měla vyvařit veškerá tekutina a pak už stačí jen dochutit octem, popřípadě cukrem a solí.

Co se hodí ke Kachne za pití : Kachní prsa výborně ladí s omáčkou z pomerančů, s klikvou, brusinkami a mnohý kyselým ovocem. Pokud máte rádi asijské prostředí, využijte v salátu spojení kachny s červeným grapefruitem a pomelem, které spojuje ovocný charakter s výrazným přídechem bylinek a vyrovnává chuť kachny.

Jaké víno ke kachně se zelím : K této pečené plněné kachně vínem se nejvíce hodí mladší červené ovocité víno odrůd Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké.

Co je kachna domácí

Kachna domácí (Anas platyrhynchos f. domestica) je domestikovaný pták z řádu vrubozobých, chovaný pro maso, vejce a peří po celém světě. Některá plemena jsou chována také jako okrasní ptáci.

obiloviny jako pšenice, žito nebo oves (takové ovesné vločky jsou pro ptáky velká dobrota), zeleninové odřezky nebo slupky (třeba od mrkve, celeru nebo petržele), nakrájené listy kedlubny, brokolice či květáku nebo třeba polníček, rýži vařenou v nesolené vodě.Postup přípravy

Nakrájíme rohlíky nebo veku, játra a plecko pomeleme. Rohlíky zvlhčíme v mléce, přidáme vajíčko, muškátový květ, namleté maso, stroužek česneku, zelenou petrželku, pepř, sůl a pořádně promícháme. Pokud se nám to zdá řídké, můžeme přidat trochu strouhanky. Touto nádivkou naplníme kachnu.

Co potřebuje kachna : Kachny se neobejdou bez vody, a proto ve výběhu velice ocení jezírko. Každopádně potřebují stálý přísun čerstvé vody, takže pokud ve výběhu nebude trvalý zdroj čerstvé vody, budete jim muset často měnit vodu v napáječce, ideálně dvakrát za den. Dále je třeba kachnám pořídit (vlastnoručně postavit) nějaký příbytek.