Antwort Co kojenci na horečku? Weitere Antworten – Co dělat při horečce 39 u kojence
Pokud dítěti naměříte zvýšenou teplotu, tedy 37 °C až 38 °C, není potřeba propadat panice. Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C! V případě, že tělesná teplota dítěte překročí hranici 40 °C, tedy hranici vysoké horečky, kontaktujte lékaře nebo záchrannou službu.Horečku u dětí lze srážet léky či ochlazováním organismu, tedy zábaly či sprchováním vlažnou vodou. „U dětí se doporučuje paracetamol, u těch starších tří měsíců i ibuprofen.zábaly – dítě zabalíme do osušky namočené ve vlažné vodě cca 18°C teplé a ponecháme v zábalu 10-15 minut, balíme pouze hrudník a břicho, končetiny necháváme volné, ničím nepřikrýváme. teplota v místnosti ideálně 24°C.
Kdy dát miminku Paralen : Doporučení je srážet teplotu po dosažení 38,5. Paralen (Panadol) je možno v tomto věku podávat co 4h. Je možné je střídat s léky s obsahem Ibuprofenu. Sem patří Ibalgin, Nurofen a pro starší děti i Ibudolor.
Kdy jet do nemocnice s horečkou
Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.
Kdy na pohotovost s horečkou : U starších dětí se obracíme na lékaře, pokud horečka trvá déle než 3 dny a nebo při zhoršování doprovodných symptomů. U dospělých je důvodem k vyhledání lékaře dlouhotrvající horečka nebo vysoká neklesající horečka (přes 41°C).
Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.
Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.
Jak casto kojit při horečce
Při zvýšené teplotě nebo horečce je velmi důležitý pitný režim. Pokud kojíte, kojte miminko kdykoli si řekne. Samo nejlépe ví, co potřebuje. Obecně vhodnější je kojit častěji a krátce, tím dáte dítěti to mléko “na žízeň”.Kdy jet na pohotovost
horečka nad 38 °C u dítěte ve věku do 3 měsíců horečka nad 39 °C u dítěte ve věku 3-6 měsíců horečka nad 38 °C po dobu 5 dnůNa pohotovost se vypravte, jestliže je stav dítěte kritický (akutní záchvat, laryngitida, špatně dýchá, horečky přesahují 40 °C), stav dítěte přetrvává (několik dní vysoké horečky, opakovaně špatně dýchá), případně se horší.
Zvýšená teplota či horečka u dětí může mít různé trvání. Ve většině případů je to otázka pár dnů, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.
Jak obléct dítě při horečce : Pokud teplota v místnosti přesáhne 24 stupňů, doporučuje se miminku obléknout lehké bavlněné body s krátkým rukávem a tenký spací pytel, který můžete nechat částečně rozepnutý, když je v pokoji horko a když teplota během noci klesne, miminko nerušeně zapnete.
Co dělat když má dítě 40 teplotu : Pokud je teplota do 39 °C, dáváme dítěti léky proti horečce s obsahem paracetamolu či ibuprofenu. V případě, že teplota atakuje 40 °C, pochopitelně ji dále snižujte a navštivte ten den pediatra. Jestliže teplota dokonce překročí 40,5 °C, neváhehjte zavolat záchrannou službu nebo ihned odjet k lékaři.
Kdy je teplota nebezpečná
Normální tělesná teplota se pohybuje okolo 35,5-36,9 °C. Při vzestupu nad 37 °C mluvíme o zvýšené teplotě, nad 38 °C jde o horečku. Příliš vysoká tělesná teplota může mít na naše tělo negativní dopady (křeče, poruchy vědomí) a významně se při ní zvyšují ztráty tekutin.
Nesnažte se ho ještě více zahřívat.
Případně při vyšších teplotách vyzkoušejte chladivé zábaly či koupele. Podávejte čípky a léky na snížení horečky (u teploty nad 38 °C, na teploměru tedy 38,5 °C) a dodržujte jejich dávkování. Do teploty 37,9 °C není třeba podávat léky, tělo miminka si se zvýšenou teplotou poradí.Zvýšená teplota či horečka u dětí může mít různé trvání. Ve většině případů je to otázka pár dnů, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.
Kdy jít s dítětem k lékaři s horečkou : Když vás potká horečka, není nutné hned první den běžet k lékaři. S návštěvou doktora ale neotálejte, pokud si naměříte více než 38 °C, tento stav trvá více než tři dny a nijak se nelepší. Při teplotě, která atakuje 40 °C a nedaří se ji během jednoho dne srazit, se opravdu nevyplatí pokoušet se ji vyležet doma.