Antwort Co léčí infračervená lampa? Weitere Antworten – Kdy Nepouzivat infračervené světlo
Kdy nepoužívat infračervenou lampu
S ozařováním přestaňte, pokud se objeví zarudnutí kůže, nevolnost, bolest hlavy. O používání lampy s lékařem se poraďte v případě onemocnění jater, onkologické diagnózy, závažných onemocnění kůže, poruchy srážlivosti krve nebo hypertenze.Ulevuje od bolesti svalů.
Infračervené světlo pomáhá prokrvení obnovit a svaly regenerovat. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, urologických obtížích a gynekologických zánětech. V tomto případě je dobré sáhnout po dvojkombinaci parního nahřívače s infračerveným světelem.Infračervené vlny z infralampy mají prokazatelně příznivé účinky při mírnění potíží spojených s bolestmi zad, revmatismem, dýchacími obtížení, při nachlazení či dermatologických potížích. Při pravidelném používání se zlepšuje prokrvení pokožky a posiluje imunita těla.
Na co pomaha cervena lampa : Například červené světlo (RED) o vlnových délkách 620-700 nm a je účinné při léčbě známek stárnutí jako jsou vrásky, zvyšuje celkovou pružnost pokožky, urychluje hojení, pomáhá s hojením jizev a strií.
Jak casto pouzivat infračervené světlo
Je možné používat vícekrát za den Terapii červeným světlem je možné používat vícekrát denně. Pokud se osvicuje stejná tělesná partie, tak doporučujeme celkový čas maximálně 30 minut za den. Tento čas by měl být rozdělen do 2-3 světelných terapií.
Co způsobuje infračervené záření : Infračervené záření působí „časné", při opalování ihned nastupující zčervenání kůže. V prostředí, kde působí toto záření dlouhodobě, vyvolává na kůži změny, které jsou hodnoceny jako erytema ab igne (tj. zarudnutí způsobené cévkami rozšířenými ohněm nebo sálavým teplem).
Kdy mohu terapii červeným světlem používat Terapie červeným světlem může být využita kdykoli během dne. Nejčastější užití je v ranních hodinách, ale často je využívána například také před nebo po sportovním výkonu.
Doporučujeme vzdálenost cca 15 – 50 cm na osvícenou partii po dobu 10 – 20 minut. Čím větší je vzdálenost od těla, tím se snižuje síla ozáření a je potřebný delší čas. Každý navíc může reagovat odlišně, proto je potřeba upravit si čas terapie dle vašich individuálních reakcí.
Co pohlcuje infračervené záření
Oxid uhličitý dobře pohlcuje infračervené záření (teplo). Pomocí infračervené kamery je zobrazeno infračervené záření plamene svíčky, ve vzduchu dobře viditelné. Nahrazením vzduchu oxidem uhličitým plamen mizí, po zředění koncentrace oxidu uhličitého se plamen opět zvýrazní.Přirozeným zdrojem krátkovlnného záření je Slunce, umělým různé typy žárovek, teplomety.Pro zklidnění vaší mysli a maximální relax je ideální tlumené teplé světlo s teplotou/barvou světla ideálně do maximální hodnoty kolem 3 000 K. Vyšší hodnoty už přecházejí postupně přes denní až po studené bílé světlo namodralého odstínu, které naopak podporuje vaši schopnost se soustředit.
Fotobiomodulaci pomocí červeného a blízkého infračerveného světla tak můžete použít k lokálnímu zacílení otoků, zanícených uzlin, namožených šlach, bolestivých zubů, poraněných svalů, či dokonce chronických zánětech v kloubech.
Co odráží UV záření : UV záření může být také odraženo od různých ploch, např. od silnice se odrazí přibližně 5 % dopadajícího UV záření, od vodních ploch 4-7 %, a sníh odrazí až 80% záření, proto jsou sluneční brýle důležité i v zimních měsících.
Jak funguje infračervené záření : Infračervené záření je elektromagnetické záření se střední vlnovou délkou mezi viditelným světlem a rádiovými vlnami. Vlnová délka je od 780 nm do 1 mm. Jsou definovány tři typy infračerveného záření: blízké, střední a vzdálené. Infračervené záření přenáší teplo ve formě neviditelné topné vlny.
Jak dlouho před spaním modré světlo
Jak vyzrát na modré světlo
Odborníci se shodují v tom, že alespoň hodinu a půl před spaním bychom se měli vyhnout modrému světlu, aby se naše tělo důkladně přeplo do nočního módu a spánek měl potřebnou kvalitu.
Mobilní telefony, které využívají operační systém Android, bohužel nastavení červeného displeje neumožňují. V Google Play si ale můžete stáhnout různé aplikace, které modré a zelené světlo blokují. Blue Light Filter, F. lux či Twilight ale tyto složky světla neodstraňují úplně – pouze je tlumí.Pomocí ultrafialového světla lze provádět například kontrola dokladů a cenin, detekce tělních tekutin, kontrola kvality vláken, vytvrzení speciálních UV lepidel apod. Ultrafialové světlo lze využít pro průmyslové aplikace, geocaching nebo pro myslivce při dohledávání zvěře.
Jak se chránit před UV zářením : Vhodné je chránit hlavu čepicí či jinou pokrývkou hlavy a oči slunečními brýlemi. Na odkryté části těla je vhodné používat ochranné krémy. Tyto přípravky se nanášejí 30 minut před prvotním pobytem na slunci, po dalších 30 minutách by se měla aplikace zopakovat.