Antwort Co léčí zelený ječmen? Weitere Antworten – Na co pomáhá zelený ječmen

Co léčí zelený ječmen?
Kdy je vhodné používat zelený ječmen

Beta karoten – podpora zdravého zraku
Vitamín E – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce
Vitamín H – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B
Vitamín K – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace

Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Jaký je rozdíl mezi mladým a zeleným ječmenem : Mladý ječmen je název pro usušenou šťávu z mladých výhonků ječmene. Zelený ječmen oproti tomu označuje celou jemně umletou nať mladé rostliny.

Kdy brát zelený ječmen

Zelený nápoj hned po ránu skvěle nastartuje očistné procesy těla a pomůže v těžké práci. Mladý ječmen je báječný pomocník, i když nás při hubnutí odpoledne “honí mlsná”.

Kolik zeleného čaje denně vypít : Doporučuje se pít 2 až 3 šálky zeleného čaje denně. Nadměrná konzumace čaje může vést k poškození jater a ledvin, proto i zde platí, že nic se nemá přehánět. Těhotné, kojící ženy a malé děti by měly pít až druhý nálev zeleného čaje, protože je v něm není tak velký obsah kofeinu a taninů.

I když to není všeobecně známo, obsahuje karoten, vitamíny B1, B2 a B12, železo, hořčík, aminokyseliny a také důležité enzymy, po kterých naše tělo touží. Jelikož se jedná o mladé výhonky ječmene, neobsahuje lepek, jako je tomu u dospělé rostliny.

Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.

Kdo nesmi uzivat chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Když mladý ječmen klíčí a roste, získává obrovské množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce. Zelený ječmen díky tomu obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, aminokyselin, antioxidantů, enzymů, chlorofylu a dalších živin ve formě, kterou naše tělo dokáže velmi dobře vstřebat a využít.Doporučená denní dávka

Obvyklá doporučená dávka je 1 čajová lžička prášku 2 – 3x denně, u dětí do 40 kg postačí polovina dávky. Starší a nemocní lidé mohou dávku zvýšit až na 6 čajových lžiček 2 až 3x denně.

Zelený čaj – kontraindikace

Zelený čaj obsahuje kofein – ačkoli ho není mnoho, lidé, kteří jsou na tuto látku citliví, mohou jeho účinky pocítit. Konzumaci kofeinu, a tedy i nadměrného množství zeleného čaje, by se měly vyhnout těhotné ženy, kojící ženy a malé děti. Ti, kteří trpí hypertenzí, mohou být naopak klidní.

Na co je vhodný zelený čaj : Věděli jste, že zelený čaj pomáhá bojovat proti volným radikálům, zlepšuje zrak, funguje jako antioxidant a snižuje riziko výskytu srdečních onemocnění A to není zdaleka vše. Účinky zeleného čaje podporují produktivitu, spalování kalorií a pomáhají tvořit dopamin – hormon odměny.

Na co je chlorella : detoxikuje organismus. zvyšuje imunitu. čistí trávicí ústrojí, podporuje vylučování a funkci střev. podporuje činnost a stabilitu nervového systému.

Kdo nesmi uzivat Spirulinu

Neměly by ji užívat osoby, které se léčí imunosupresivními léky a léky na ředění krve. V obou případech by mohlo dojít ke snížení nebo zintenzivnění jejich účinků. Alergická reakce se může objevit u osob alergických na mořské plody.

Studie prokázaly, že chlorella prospívá celému tělu tím, že podporuje zdravé hormonální funkce, podporuje kardiovaskulární zdraví, snižuje krevní tlak a cholesterol a je účinná při detoxikaci našeho těla. Nejvíce se hovoří o účincích odvádět z těla těžké kovy jako je rtuť nebo kadmium.Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.

Kdy zacne pusobit chlorella : Při takovýchto dávkách působí chlorella jako přírodní antibiotikum. Buďte v konzumaci poctiví a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci konzumace zelených potravin.