Antwort Co má mít axolotl v akváriu? Weitere Antworten – Co musí mít axolotl v akváriu
Axolotlovi vyhovuje tvrdá voda s hodnotou pH 7 a více. Teplota vody by měla mít mezi 14 a 18 °C. Vyšší teploty mu nedělají dobře a mohou způsobit citlivost na různá onemocnění. Ve vodě okolo 12 °C snižují svou aktivitu, zpomalí svůj metabolismus a nepřijímají potravu.Týdně by se u dospělých mělo vyměnit nejméně 20 % vody, záleží ale na teplotě a intenzitě krmení, někdy se musí měnit až 100 %.Teplota vody v akváriu pro chov axolotla by se měla pohybovat v rozmezí mezi 14 a 20 °C. Vyšší teploty můžou vést k větší náchylnosti na nemoci. Nižší teploty jsou vhodné v zimním období jako příprava k rozmnožování.
Co potřebuje vodní Dráček : Axolotl by měl bých chován v akváriu o minimální velikosti 50 litrů na jednoho jedince. Na dno akvária je vhodné nasypat jemný štěrk či písek a hustě ho osázet tuholistými rostlinkami. S rostlinami nešetřete, jelikož axolotl se rád schovává a akvarijní zeleň k tomu přímo vybízí.
Co má axolotl na hlavě
Přestože žije ve vodě, má dva nosní otvory pro vdechování vzdušného kyslíku a malé primitivní plíce, takže na souši dokáže přežít i dvě až tři hodiny. Za hlavou má keříčkovitá žábra. Nožky má velice slabé, používá je pouze ke stabilizaci těla, nebo k menším přesunům pod vodou.
Proč ne kulaté akvárium : Kulatá akvária jsou nevhodná
Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.
Pohlaví axolotlů se rozlišuje podle vzhledu kloaky, která je u samců nápadně zduřelá. U pohlavně dospělých larev jsou také samičky o něco větší a širší než samečci (u albínů a perleťových zbarvení má samička černé konečky prstů).
Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.
Jak často se musí krmit axolotl
Důležité je krmit pravidelně a s přestávkami. V přírodě není také každý pokus o získání potravy hned úspěšným. Pokud svého axíka nakrmíte, měli byste mu dát i náležitý čas, aby potravu patřičně natrávil a nechat mu malou pauzu mezi krmením. Můžete třeba svého axolotlíka krmit 1x za týden nebo 2x.Pohlaví axolotlů se rozlišuje podle vzhledu kloaky, která je u samců nápadně zduřelá. U pohlavně dospělých larev jsou také samičky o něco větší a širší než samečci (u albínů a perleťových zbarvení má samička černé konečky prstů).Některá onemocnění jsou patrná na první pohled – ryba lapá u hladiny po vzduchu, přestane přijímat potravu, má problémy s plaváním, polehává po dně, má roztřepené ploutve, jsou u ní viditelné různé změny na kůži (bílé tečky, vředy, plíseň), je celkově vybledlá nebo naopak velmi tmavě zabarvená, může být vyhublá, nebo …
Kromě živorodek nebo třeba teter a bojovnic, patří mezi vhodné akvarijní ryby pro začátečníky i sumečci (např. krunýřovci nebo pancéřníčci). Krunýřovci jsou známí jako čističi akvárií – často je můžete pozorovat přisáté na sklo, kde konzumují vznikající řasy. Pancéřníčci zase hledají potravu na dně akvária.
Jak často zapínat UV lampu v akváriu : Jak se UV lampa používá Preventivně: Sterilizér by se měl zapínat po každé údržbě na 12-24 hodin.
Jak casto mít zapnuty filtr v akváriu : Doporučujeme zhruba jednou za dva až tři měsíce – záleží na osádce akvária.
Kolik toho sní axolotl
Většinou sní cca 2 rybky týdně ve velikosti okolo 8 cm.
Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.V zajetí se axolotl dožívá až 25 let. Pohlavní dospělosti v larválním stádiu dosahuje mezi 18. a 24. měsícem života.
Jak často zapínat filtr v akváriu : Doporučujeme zhruba jednou za dva až tři měsíce – záleží na osádce akvária.