Antwort Co má rád králík? Weitere Antworten – Co má rád Zakrsly Kralik

Co má rád králík?
Krmná řepa je nejrozšířenějším a nejlepším doplňkem v chovu králíků. Dále lze doporučit krmnou a obyčejnou mrkev, které obsahují mnoho vitamínů. Ovoce není nezbytně nutné v krmení králíků. Nadmíra cukru totiž králíčkům škodí, narušuje rovnováhu střevní mikroflóry, způsobuje obezitu a kvašení ve střevech.OBECNĚ VHODNÉ KRMIVO

– seno, tráva, luční byliny, zelenina (saláty, zelené natě, mrkev, celer, řapíkatý celer, petržel, řepa, papriky vč. jadřince, okurka, rajče, kedlubna, ředkvičky, ředkev, zelí (jen trošku, může nadýmat!), cuketa, fenykl, brokolice, květák, špenát, řeřicha, a další…)Co nesmí jíst králík

  • Brambory: Syrové brambory nejsou vhodné jak pro králíky, tak pro lidi.
  • Fazole: Každý, kdo jedl fazole ví, že způsobují nepříjemnou plynatost.
  • Rebarbora: Každá část této zeleniny je pro králíky jedovatá či škodlivá, od listové zeleniny až po kyselé stonky a kořeny.

Co miluji králíci : Mrkev/ovoce má vysoký obsah cukru a měla by být krmena pouze v malém množství jako příležitostná odměna. Králíci potřebují hlavně seno a/nebo trávu, trochu listové zeleniny a čistou vodu. Čerstvé, bezprašné seno by mělo být jejich hlavním zdrojem jídla, který je neustále k dispozici.

Co dát králíkovi do záchodu

Králíci jsou velmi čistotní a rychle se naučí chodit na záchůdek. Ten umístěte do rohu klece a do něj kvalitní stelivo. Nejvhodnější jsou pelety. Stelivo z toalety denně vyhazujeme a umyjeme ji.

Co na dno klece pro králíka : Nejvhodnější jsou klasické dřevěné pelety. Na zem v kleci můžete dát kobereček, což se doporučuje zejména v zimních měsících. Stelivo by nemělo být po celé kleci, neboť králík se naučí vykonávat potřebu po celé kleci a ne ve “svém koutku“. Navíc je náročnější udržet klec čistou, pokud je stelivo po celém dně.

Některé druhy zeleniny mohou způsobit kvašení v žaludku a ve střevech, a proto mohou králíčky s citlivějším zažíváním nadýmat. Tyto druhy navíc obsahují kyselinu šťavelovou (více viz pod tabulkou zeleniny). Jsou to všechny druhy zelí, brokolice, kedluben (i jeho listy), kapusta a špenát.

Mrkev je prospěšná a hlavně oblíbená králičí potrava, ale jen v omezeném množství. Králík by neměl dostat víc než jednu mrkev za den. Zahradní mrkev může být přehnojena dusíkem, stejně jako salát, a tudíž pro králíka nebezpečná.

Co je nebezpecne pro králíka

Čokoláda a sladkosti

Čokoláda je pro králíky nebezpečná potravina, které by se měli zcela vyhýbat. Obsahuje látku nazývanou theobromin, která je pro králíky toxická a může způsobit otravu. Stejně tak sladkosti, cukrovinky a dezerty jsou pro králíky nevhodné a mohou negativně ovlivnit jejich trávicí systém.Maximální vhodné doporučené množství čerstvého ovoce je 1 čajová lžička na 1 kg váhy králíčka denně. Mějte však stále na paměti, že jde jen o maximální vhodnou dávku, ne denní nezbytnou dávku, neboť podávat ovoce denně není vůbec nutné.Šišky, klacíky, přírodní provázky. Šišky mohou být pro králíčky velkou zábavou. Díky jejich tvaru můžete i do nich vložit různé pamlsky a nechat králíčka se k nim dobýt. Králíci mohou šišku také okusovat, z přírody by však měla být buď zmražená nebo převařená, abychom vyhnali všechny škůdce.

Králíkovi NEDÁVEJTE suchý chleba. Králíkům nedáváme pamlsky obsahující mléko, drůbeží moučku, živočišné bílkoviny, med, piškoty a ani jakékoliv další lidské cukrovinky.

Co by měl mít králík v kleci : Nedílnou součástí výbavy pro králíky je:

  • Seník nebo jesličky.
  • Miska na granule, miska na zeleninu/ovoce.
  • Napáječka nebo miska na vodu.
  • Pelíšek nebo boudičku .
  • Domeček.
  • Záchůdek.
  • Hračky pro zkrácení dlouhé chvíle a zábavu.
  • Přepravku na cesty k veterináři nebo v případě nejnutnějšího cestování.

Proč králík Bobkuje mimo záchod : Králík má smysl pro oddělení toalety a místa na spaní

Nevhodným zacházením (malý prostor nebo neoddělená toaleta) jej nutíte, aby bobkoval tam, kde odpočívá. Tím jeho smysl pro hygienu zeslabíte.

V kolika stupnich muze být králík

Ideální teplota je 15 až 22 stupňů. Králíci preferují spíše chlad, pokud možno tedy v zimních měsících stáhněte topení. Pokud klec postavíte na studenou zem, je vhodné pod ní umístit nějakou podložku (koberec, polystyren…).

Tu podáváme 2x denně, nejlépe ráno a večer, kdy je králík nejaktivnější. Pozor na podávání zeleného krmiva u mladých králíků do 7. týdne života, neboť může dojít k přemnožení kokcidií v trávicím traktu a následky mohou být fatální. Mezi nejvhodnější zeleninu patří mrkev, brokolice, celer a salát (rukola, listový).Tu podáváme 2x denně, nejlépe ráno a večer, kdy je králík nejaktivnější. Pozor na podávání zeleného krmiva u mladých králíků do 7. týdne života, neboť může dojít k přemnožení kokcidií v trávicím traktu a následky mohou být fatální. Mezi nejvhodnější zeleninu patří mrkev, brokolice, celer a salát (rukola, listový).

Na co nejcasteji umiraji králíci : Nejčastější nakažlivé nemoci králíků

  • Králičí mor (RHD, VHD, hemorrhagická septikémie králíků) Virové rychle probíhající onemocnění králíků, které se rychle šíří, má vysokou nemocnost a mortalitu.
  • Myxomatóza.
  • Encefalitozoonóza.
  • Kokcidióza.
  • Ušní svrab.
  • Dravčíkovitost.
  • Králičí syfilis.
  • Králičí rýma.