Antwort Co může být příčinou bolestí břicha? Weitere Antworten – Co může způsobovat bolest břicha

Co může být příčinou bolestí břicha?
Lehké bolesti břicha mohou přijít třeba po těžkém menu. Ovšem pravidelné a dlouhodobé bolesti signalizují vážnější problém, jehož banalizace často vede k těžkému poškození zdraví. Jednat se přitom může o různé záněty, Crohnovu chorobu, celiakii a nejhůře o rakovinu (jater, slinivky, žaludku).Úlevu mohou zajistit studené či teplé obklady. V případě obtíží lze také sáhnout po volně dostupných lécích jako je Paralen, Espumisan nebo Rennie. Pokud člověka trápí dlouhodobé obtíže nebo jsou bolesti silné, neustupující, doprovázené zvracením či horečkou, určitě neotálejte s návštěvou lékaře.Silná bolest břicha je důvodem k vyhledání lékaře nebo přivolání rychlé záchranné služby, obzvláště pokud je spojená s teplotou nebo horečkou a zrychleným srdečním tepem. Tento stav se označuje jako náhlá příhoda břišní. Vyvolá ho neprůchodnost střev nebo žlučových cest, zánět nebo krvácení v břišní dutině.

Kdy jít s bolesti břicha k lékaři : Varovné příznaky, se kterými je vhodné navštívit lékaře, je například vleklý průjem anebo zácpa či jejich střídání, krev či hlen ve stolici, zvracení či nevolnost, hubnutí, nechutenství, vysoké teploty, ostré bolesti břicha.

Jak dlouho muze trvat bolest břicha

Doba trvání střevní chřipky je individuální, zpravidla je to 1-7 dní. Závisí od toho, co průjem způsobuje, a také platí, že čím dříve se začnete léčit, tím dříve budete fit. Pokud vás trápí potíže delší dobu než týden, vyhledejte lékaře, který provede potřebná vyšetření.

Kdy jet na pohotovost s bolesti břicha : Kdy jet na pohotovost

Když vás silně bolí v pravém podbřišku, máte vysokou horečku a nateklé břicho. Pravděpodobně jde o akutní zánět slepého střeva střeva nebo slinivky břišní. Když se objeví krutá bolest břicha vycházející ze středu nadbřišku směrem do středu hrudníku, k šíji a ramenům.

Zvolte volně dostupné léky nebo čaje podle typu problému:

  • Při menstruaci: např. Ibalgin nebo Paralen.
  • Při pálení žáhy a překyselení žaludku: např. Rennie nebo Omeprazol.
  • Při zácpě: např. projímadla a projímavé čaje.
  • Při průjmu: např. Imodium nebo Enterol.
  • Při urologických potížích: např. urologické čaje.


Na zmírnění plynatosti pomáhají tyto osvědčené rady:

  1. Aktivní uhlí: Pomáhá snižovat nadměrnou plynatost po jídle.
  2. Teplo: Přiložením termoforu uvolníte křeče.
  3. Masáže: Opatrná masáž břicha může „uvolnit“ uvízlé plyny.

Kdy je bolest břicha nebezpečná

K počátečním potížím patří bolest v oblasti žaludku, objevují se křeče, žaludek je stažený, přidává se horečka, zrychluje se tep, může se objevit krev ve stolici a známky počínající sepse. Jde o život ohrožující stav a okamžitě vyhledejte lékaře.Symptomy zánětu pobřišnice mohou být různorodé, ale typicky se jedná o intenzivní břišní bolest, která je obvykle lokalizovaná a zhoršuje se při pohybu nebo doteku. Dále mohou být přítomny: Nevysvětlitelná bolest břicha. Horečka a zimnice jakožto známka infekce.Mezi nejčastější příznaky zánětu žaludku patří:

  1. bolest v místě vzniku zánětu.
  2. žaludeční křeče.
  3. bolest břicha po jídle – častěji u žaludečních vředů
  4. bolest břicha nalačno nebo v noci – u dvanáctníku.
  5. nevolnost a pocit na zvracení
  6. zvracení
  7. nadýmání
  8. pálení žáhy.


Symptomy zánětu střev

Jsou to bolesti a křeče v břiše, většinou déletrvajícího charakteru a změny ve stolici v podobě zácpy či průjmu. S narušeným střevním prostředím souvisí také únava a slabost, protože často na jídlo nejsou ani myšlenky a tělo potom nemá odkud čerpat energii.

Co na bolest břicha babské rady : Pro podporu normální činnosti trávení a celého gastrointestinálního traktu lze využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, fenyklu nebo mochny husí. Skvělé jsou také borůvky, které můžeme užívat sušené, nebo si z nich uvařit čaj.

Co na silnou bolest :

  • PARALEN 500 mg 24 tablet. PARALEN 500 mg 24 tablet.
  • BRUFEN 400 mg 100 tablet.
  • IBALGIN Rapidcaps 400 mg 30 měkkých tobolek.
  • IBALGIN 400 mg 100 potahovaných tablet.
  • ATARALGIN 325 mg 20 tablet.
  • NUROFEN Rapid 400 mg 30 měkkých tobolek.
  • IBALGIN 400 mg 48 potahovaných tablet.
  • IBUPROFEN Aneos 400mg 100 potahovaných tablet.

Jak poznat zánět v břiše

Mezi nejčastější příznaky zánětu žaludku patří:

  1. bolest v místě vzniku zánětu.
  2. žaludeční křeče.
  3. bolest břicha po jídle – častěji u žaludečních vředů
  4. bolest břicha nalačno nebo v noci – u dvanáctníku.
  5. nevolnost a pocit na zvracení
  6. zvracení
  7. nadýmání
  8. pálení žáhy.


Symptomy zánětu pobřišnice mohou být různorodé, ale typicky se jedná o intenzivní břišní bolest, která je obvykle lokalizovaná a zhoršuje se při pohybu nebo doteku. Dále mohou být přítomny: Nevysvětlitelná bolest břicha. Horečka a zimnice jakožto známka infekce.Obě tyto komplikace vyžadují rychlou lékařskou pomoc, zejména prasklý žaludeční vřed představuje život ohrožující stav. Na závažnou situaci upozorní tyto projevy: Velmi silná bolest v oblasti žaludku. Zvracení krve – může být jasně červená anebo černá (jako kávová sedlina)

Jak dlouho bolí zánět žaludku : „Obvykle trvá jeden až tři měsíce,“ uvádí paní doktorka. „Nejčastěji v takových případech pacientům podáváme léky snižující sekreci kyseliny chlorovodíkové, takzvané inhibitory protonové pumpy. “ Tito lidé by se měli také vyhýbat potravinám, které zvyšují sekreci této kyseliny.