Antwort Co měl myslivecek za nemoc? Weitere Antworten – Na jakou nemoc zemřel Mysliveček

Co měl myslivecek za nemoc?

Josef Mysliveček
Narození 9. března 1737 Praha
Úmrtí 4. února 1781 (ve věku 43 let) Řím
Příčina úmrtí syfilis
Místo pohřbení sv. Lozenzo v Lucině

Při zpáteční cestě do Itálie se s ním převrhl kočár

odjel v roce 1777 do Mnichova, kde slavil úspěch s oratoriem Abraham a Izák. Při zpáteční cestě do Itálie se ale převrhl s Myslivečkem kočár. Měl přeražený nos a hlubokou ránu v obličeji, do které dostal infekci.4. února 1781, Řím, ItálieJosef Mysliveček / Úmrtí

Božský Čech, Il divino Boemo: to byl Josef Mysliveček, (9. března 1737, Praha – 4. února 1781, Řím). Láska k hudbě ho zavedla do Itálie, kde se stal jedním z nejvyhledávanějších barokních operních skladatelů druhé poloviny 18.

Kdo byl boemo : V Itálii byl známý jako Giuseppe Misslivecek, detto Il Boemo (řečený Čech). Slavnější než Mozart, přesto zapomenutý. Život skladatele Josefa Myslivečka připomene historický velkofilm Petra Václava Il Boemo. Zavede diváka do Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil, stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění.

Na co zemřel Mozart

5. prosince 1791, Mozart death house, Vídeň, RakouskoWolfgang Amadeus Mozart / Úmrtí

Proč Il Boemo : Ten Myslivečkovi přisoudil přídomek Il divino Boemo (Božský Čech) a podobně zkreslil mnoho dalších faktů z hudebníkova života. Velmi podobně je na tom se svým historickým obrazem i Wolfgang Amadeus Mozart.

Slavnou pěvkyni Caterinu Gabrielli, s níž Mysliveček často spolupracoval, ve filmu ztvárňuje italská herečka Barbara Ronchi; zpěvní hlas jí propůjčila sopranistka Simona Šaturová.

Cena za to je známá, v případě Il Boemo jde o částku 120 milionů Kč. Ta z tohoto snímku činí jeden z nejdražších českých projektů v celé historii domácí kinematografie. I proto se film připravoval mnoho let.

Kdo byl myslivecek

Josef Mysliveček byl významný český hudební skladatel období pozdního baroka a raného klasicismu. Pocházel z pražské mlynářské rodiny a měl pokračovat v rodinné tradici. Rozhodl se ale změnit jistotu za příležitost a odjel do Itálie, kde zažil hvězdou kariéru. Z Josefa Myslivečka se stal Il Boemo.OFILMU. Vojtěch Dyk ve výpravném životopisném filmu režiséra Petra Václava o Josefu Myslivečkovi, nejslavnějším českém hudebním skladateli 18. století. Tento syn pražského mlynáře se navzdory očekávání rodiny vydal za svým snem do Itálie, která byla v druhé polovině 18.Natočit výpravný historický film je vždy velmi nákladná záležitost. Zejména pokud tvůrci chtějí, aby vše, na co objektiv kamery pohlédne, připomínalo dobu, v níž Josef Mysliveček svou hudbou okouzloval náročné italské publikum. Cena za to je známá, v případě Il Boemo jde o částku 120 milionů Kč.

Krátce po premiéře opery „Kouzelná flétna“ (KV 620) v předměstském Divadle na Vídeňce Mozart onemocněl. 5. prosince 1791 pak umírá ve věku 35 let na infekční chorobu či na revmatickou horečku (příčina není známá). Jeho „Rekviem“ (KV 626) zůstalo nedokončené.

Kolik oper složil Mozart : Napsal 650 opusů: 54 symfonií, 24 oper, 18 mší, 150 vokálních skladeb atd. Z oper: „Figarova svatba“, „Don Giovanni“, „Kouzelná flétna“.

Kdo měl hrát myslivecká : Titulní úlohu Josefa Myslivečka měl původně ztvárnit ruský herec Jegor Koreškov, ten se však z produkčních důvodů nemohl účastnit některých termínů, a proto tvůrci oslovili Vojtěcha Dyka, který se kvůli roli začal mimo jiné učit italsky.

Kolik stojí český film

Český film ze současnosti stojí průměrně okolo 35 miliónů korun, historické kostýmní filmy vyjdou mnohonásobně dráž, např. náklady na Tmavomodrý svět se vyšplhaly na 250 miliónů korun a na Bathory na 380 miliónů a natáčení filmu Tobruk spolykalo 80 miliónů.

Obsazení

Vojtěch Dyk Josef Mysliveček
Barbara Ronchi Caterina Gabrielli
Lana Vlady Anna Fracassatti
Philip Hahn Wolfgang Amadeus Mozart – dítě
Emöke Baráth

Prvním českým režisérem a kameramanem byl Jan Kříženecký, který od roku 1898 natáčel krátké dokumenty, zvané filmové aktuality. S hercem Josefem Švábem-Malostranským natočil téhož roku tři krátké filmové skeče Dostaveníčko ve mlýnici, Výstavní párkař a lepič plakátů a Smích a pláč.

Kolik slozil Mozart děl : Krátce před svou smrtí započal Mozart kompozici slavného Requiem, které však napsal sám jen asi ze dvou třetin. Mozart složil během svého krátkého života neuvěřitelných 626 děl: symfonie, komorní hry, opery a sborové skladby.