Antwort Co místo trávníku? Weitere Antworten – Jak nahradit travu

Co místo trávníku?
Využít můžete břečťan, který se přirozeně vyskytuje v lesích. Hustou, souvisle pokrytou plochu dokáže vytvořit pachysandra (Pachysandra terminalis), které se ve stínu skvěle daří. Lesklé a vždyzelené listy nabízí kopytník (Asarum europaeum) nebo barvínek menší (Vinca minor). Ten však vyžaduje vlhčí půdu.Vyměňte sezonní balkonovky, které je třeba pravidelně zalévat, přihnojovat nebo zazimovávat, za trvalky a traviny domácího původu, které venku vydrží i přes zimu. Nepěstujte tvarované dřeviny ani stříhané živé ploty z buxusu, dřišťálu či ptačího zobu, Vyhněte se i topiarům nebo pnoucím či keřovým růžím.Tráva přestává růst, pokud nemá dostatek živin. Fleky na trávníku mohou být ale naopak způsobeny hnojením. Sypete-li trávník granulovaným hnojivem jen tak od ruky, může se vám jednoduše stát, že některá místa trávníku vysokou dávkou hnojiva popálíte. Dejte si na přihnojování pozor.

Jak na pěkný trávník : Deset základních pravidel pro krásný trávník

  1. Použijte nejlepší osivo s velkým podílem kostřav.
  2. Pravidelně sekejte.
  3. Sekačku mějte vždy ostrou – ideálně vřetenovou na válcích.
  4. Trávu sbírejte, nemulčujte.
  5. Pravidelně trávník hnojte kvalitním hnojivem.
  6. Zavlažujte v časných ranních hodinách.
  7. Prořezávejte trávník alespoň 3x ročně

Co zasadit mezi Naslapy

Kromě zmíněné levandule jsou vhodné floxy, rozrazily, krásnoočká, rozchodníky, astry. Pokud máte rádi pravidelnost a přísně upravené zahrady střihem, vysaďte zimostráz nebo brslen, rostliny určené k lemům a nízkým plotům. Výborně se stříhají, udržují, i když rostou pomaleji. Zejména zimostráz.

Jak kombinovat traviny : Opravdu hezky však vypadají v kombinaci s pozdně kvetoucími trvalkami, jako je rozchodník (sedum), astra nebo třapatka (echinacea). Vysoké zahradní traviny, například třtina (calamagrostis), vytvoří na záhonu různé úrovně. Nižší druhy typu ostřice (carex) se dobře vyjímají jako půdopokryvné rostliny.

Mezi typické zástupce rostlin v zimních zahradách patří banánovníky, crotony, dračinky, fikusy, anturie, kolumnea, parožnatka, kapradiny, strelicie. Rostliny můžete umístit do zděného záhonu, do květináčů nebo umístěné na policích. Vysázet lze rostliny do štěrkové drti i do kvalitní zeminy.

Shrnutí: čím osázet svah

  • Samopnoucí rostliny – například břečťan, hortenzie řapíkatá, nebo brslen.
  • Popínavé rostliny – do této kategorie patří opletka, plamének či zimolez.
  • Keře do svahů – zde řadíme třezalku, šípkovou růži, ostružiník a další.

Proč se má sekat tráva

Krátce sečený trávník ztrácí schopnost zadržovat vodu z mnoha důvodů. Řídký porost nezadrží sluneční paprsky. Ty tak dopadají přímo na půdu, kterou vysušují. Voda po holé zemi snadno steče pryč, místo aby se vsakovala.První stébla můžete očekávat po 7 dnech, to bude pravděpodobně jílek vytrvalý, nejpomalejší odrůda (lipnice luční) vyroste za 4 týdny. Někteří výrobci však osivo ošetřují látkami urychlujícími klíčení travního semene, taková lipnice pak vyraší již během 14 dnů.V závislosti na intenzitě výskytu je zapotřebí učinit různá opatření. Okamžité hnojení hnojivem s obsahem dusičnanů (tekuté hnojivo a hnojivo s dlouhodobým účinkem), zlepšení struktury půdy aktivací půdních kultur, urychlení tvorby humusu jakož i odstranění zhutnělé půdy.

Trávník obnovujeme vyhrabaný v pokoseném stavu, při výšce cca 20 až 40 mm. Z dosévaných míst v trávníku odstraníme veškeré organické zbytky a kameny. Trávník můžeme popřípadě prořezat vertikutačními hráběmi do hloubky cca 2 až 4 mm. Těžší půdy vylehčíme křemičitým pískem, lehké půdy obohatíme například rašelinou.

Co zasadit kolem chodníků : Z letniček jsou vhodné netýkavky (potřebují však více vody) nebo begónie (Begonia semperflorens). U chodníků mohou vyniknout i některé nižší a kompaktně rostoucí dřeviny, například brsleny (Euonymus fortunei „Emerald Gold“), zimolezy (Lonicera nitida), tavolníky (Spiraea japonica) a další.

Co sázet k sobě : Dárek na nástěnku

Druh zeleniny Co vysadit vedle
cuketa/dýně kukuřici, fazole, hrách, cibuli, špenát
česnek rajčata, salát, řepu, jahody, cibulku
fazole ředkvičky, okurky, kapustu, kedluben, salát, květák, celer, rajčata, brambory, špenát, červenou řepu, ředkev
hrášek kedlubny, mrkev, okurky, ředkvičky, hlávkový salát

Které trávy se Nestříhají

Nízké trávy jako kostřava, carex, Ophiopogon, stipa a Imperata se nestříhají. Stačí odstranit poškozené listy a jemně je rukou vyčesat. Suchá stébla odstraňte a nové znovu vyraší. Věříme, že i vy podlehnete kráse okrasných trav pro jejich vznešenost, vzdušnost a nevšednost.

JAK SÁZET

  1. Nízké trávy – 15–20 cm od sebe.
  2. Velké trávy – od 0,4 do 1–1,5 m.

Jako nejúčinnější vnitřní stínění pro zimní zahrady se osvědčilo použití plisé žaluzií se zdvojenou látkou. Vhodnou prostupností světla skrze látku, je možné zajistit dostatek denního světla. Pro vyšší účinnost můžete zvolit zatemňovací látku, která dokáže ještě více ztlumit prostup tepla skrze prosklenou střechu.

Jak na zahradu po zimě : Po zimě je důležité důkladně vyčistit zahradu, abychom připravili půdu a rostliny na novou sezónu. Začněte odstraněním větví, listí a ostatního organického materiálu, který se nahromadil během zimy. Poté proveďte hrabání a uvolňování půdy, abyste odstranili nečistoty a povrchový mech.