Antwort Co musí mít pes do Chorvatska? Weitere Antworten – Co potrebuje pes při ceste do Chorvatska

Co musí mít pes do Chorvatska?
V rámci EU potřebuje váš pejsek na cesty Mezinárodní očkovací průkaz, případně pas, v kterém musí být platné očkování proti vzteklině, provedené minimálně před třemi měsíci a váš pes musí být čipován. Tetování v Chorvatsku neuznají.Pro legální vstup do Chorvatska není nutné mít cestovní pas. Ke vstupu stačí platný občanský průkaz. Nezapomeňte ale, že i děti musí mít svůj vlastní platný cestovní doklad (pas nebo dětský občanský průkaz).Ve všech zemích EU musí mít pes platný evropský pas a platné očkování proti vzteklině Pozor! Ve spoustě zemí stále trvají na každoročním přeočkování a se vzteklinou naočkovanou na 3 roky vás přes hranice nepustí. Očkování nesmí být přitom “mladší” 3 týdnů.

Kde se mohou koupat psí v Chorvatsku : Kromě pláží na ostrově Krku a Lošinji, známé chorvatské psí pláže jsou Kostrena a Ploče v Rijece, Vartalac v Komiži, pláž Kampa Istra v Poreči. I když nejsou tak známé, psí pláže na Rabu, Cresu, Ugljanu, Murteru a Pagu vás potěší upraveností, křišťálově čistým mořem a krásou středomořské vegetace.

Jak se vyhnout slovinské dálnici při cestě do Chorvatska

Jak se vyhnout slovinské dálnici S ohledem na cenu a dobu platnosti slovinské dálniční známky se vyplatí slovinské dálnici vyhnout. Stačí totiž před koncem rakouské dálnice sjet na silnici číslo 69 a vydat se směrem k hraničnímu přechodu Mureck. Na Slovinsku vyrazte přes Lenart do Ptuje.

Co se nesmí v Chorvatsku : Co dělat a co nedělat v Chorvatsku. Respektujte místní zvyky a hlídejte si i své bezpečí

  • Dávejte si pozor na oblečení
  • Nevydávejte se na pěší túry v žabkách.
  • Nesnažte se vychvalovat svou domovinu.
  • Do moře jen obuti.
  • Pozor na jadranský vítr.
  • Při pozvání domů pozor na jídlo.
  • Na pláž si neberte cennosti.
  • Nebezpečné motorové čluny.

Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.

Desetidenní známka pro osobní automobily do 3,5 tuny vás vyjde na 12 EUR a měsíční na 17 EUR. V případě čtrnáctidenní dovolené se tedy rozhodně vyplatí zakoupit měsíční dálniční známku.

Kolik stojí euro pas pro psa

Evropský zvířecí pas

V pasu musí být uvedena osoba, kterou zvíře do zahraničí doprovází, touto osobou bývá zpravidla majitel. Pokud zvíře doprovází někdo jiný, musí mít v takovém případě písemné zmocnění majitele. Poplatek za vystavení pasu se v ceníku veterinárních lékařů pohybuje kolem 400 korun, pas stojí 95 korun.Cena cestovního pasu pro psa v roce 2024

Úkon Cena
Aplikace mikročipu u veterináře kolem 400 Kč
Vakcína proti vzteklině 200–500 Kč
Vydání cestovního pasu pro psa 500 Kč
Celkem 1600–1900 Kč

Na celém území Chorvatska je přísný zákaz nocování ve volné přírodě. To znamená, že s výjimkou ubytování v hotelu, kempu a privátu je jiný způsob nocování zakázán. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání, soudnímu řízení a peněžité pokutě nebo i vězení.

Nejvyšší teploty moře jsou zde v letním měsíci srpnu. Avšak v Chorvatsku se dá koupat už od června a až do září. Pokud se teplota vzduchu vyšplhá na úroveň těch v létě, sezóna koupání se většinou zahajuje již během teplých dní v květnu.

Kolik stojí kilometr dálnice v Chorvatsku : Cena chorvatské dálniční známky

Dá se říct, že průměrná cena mýtného pro standardní osobní vozidla (do výšky 1,9 m) je cca 6 eur na 100 km.

Za co jsou v Chorvatsku pokuty : Pokuty v Chorvatsku

  • překročení nejvyšší povolené rychlosti mimo obec 500 až 7 000 HRK.
  • překročení povolené rychlosti v obci 300 až 15 000 HRK.
  • řízení pod vlivem alkoholu a drog 1 000 až 15 000 HRK.
  • pokuty za parkování 300 až 700 HRK.
  • používání telefonu za jízdy 500 HRK.
  • pokuta za nezapnuté bezpečnostní pásy až 500 HRK.

Na co si dát pozor při dovolené v Chorvatsku

Co se nesmí v Chorvatsku

Kuřáci pozor na přísný zákaz kouření v restauracích, pracovištích a úřadech ale i veřejných místech. Hrozí pokuta až 4 tisíce Kč. Problémem může být také chození v plavkách na nevhodných místech. I za to můžete v mnoha městech dostat pokutu, zejména v historických centrech.

Trasa je dlouhá zhruba 930 km (Praha-Zadar). Po cestě jsou však placené tunely (Gleinalm 10,50 EUR, Bosruck 6,50 EUR). Praha – České Budějovice – Salzburk – Villach – Lublaň – Istrie: v případě cesty na Istrii jde o dobrou volbu. Trasa je dlouhá přibližně 800 km (Praha-Istrie).Mýto v Chorvatsku

doba zapůjčení je 24 dní. Krabičky lze objednat a vyzvednout na pobočkách Autoturistu v Praze a v Hradci Králové a u našich partnerů v Benešově, Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích a v Brně a Pardubicích.

Kolik je pokuta za psa bez pasu : Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 2000,- Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 1.500 – 2.500. Pokud jste spáchali bodovaný přestupek "Jízda bez bezpečnostních pásů", doporučujeme dodržovat doporučení jak předejít vybodování.