Antwort Co musí obsahovat potvrzení o zdanitelných příjmech? Weitere Antworten – Co vše dát do daňového přiznání

Co musí obsahovat potvrzení o zdanitelných příjmech?
K daňovému přiznání budete potřebovat součet příjmů/plateb, které skutečně přišly na váš bankovní účet nebo jste je dostali zaplacené v roce 2023 v hotovosti. Dále doložíte buď skutečné výdaje nebo výdaj vypočítaný procentem z příjmů, který se k vašemu podnikání vztahuje.Potřebné doklady pro daňové přiznání: Veškeré příjmy: faktury Vámi vydané, pokladní doklady vydané – doklady k penězům, které jste dostali. Veškeré výdaje: faktury přijaté, účtenky (doklady k penězům, které jste zaplatili). Potvrzení z Úřadu práce, pokud jste byli v evidenci v průběhu roku.Do daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob uvedete všechny příjmy s výjimkou příjmů, které jsou od daně osvobozené a příjmů, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně.

Co je potřeba k daňovému přiznání od zaměstnavatele : Pokud si přivyděláváte při zaměstnání jako OSVČ vedlejší a máte ze samostatné výdělečné činnosti příjmy vyšší než 20 000 Kč (od roku 2023), musíte si podat plnohodnotné přiznání k dani z příjmu. K daňovému přiznání potřebujete od všech zaměstnavatelů potvrzení o zdanitelných příjmech.

Co když nemám potvrzení o zdanitelných příjmech

V případě, že by zaměstnavatel potvrzení o zdanitelných příjmech odmítl vydat, je možné postupovat podle ustanovení § 237 odst. 3 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, a podat stížnost na postup plátce daně správci daně, který je tomuto plátci daně místně příslušný.

Jak správně vyplnit potvrzení o zdanitelných příjmech : Jako první vyplníte údaje zaměstnance dle informací, které o něm vedete v personální agendě. Poté vyplníte řádek č. 1 – uvedete celkové roční příjmy v korunách (hrubá mzda za celý rok nebo za období, kdy u vás zaměstnanec pracoval). Ve formuláři najdete kolonky pouze pro slevy, které se uplatňují každý měsíc.

Potvrzení o příjmech ze zaměstnání typicky potřebuje zaměstnanec, který si přivydělává podnikáním. V tom případě si obvykle zpracovává daňové přiznání sám nebo si najímá externího účetního. V přiznání musí uvést veškeré své příjmy, jak ty z podnikání a dalších případných zdrojů, tak ty ze zaměstnání.

Pokud by zaměstnavatel ani na tuto výzvu nereagoval, obraťte se na příslušného správce daně (v případě daní z přímů) či na Oblastní inspektorát práce (v případě ukončení pracovního poměru), který může zaměstnavateli uložit pokutu.

Co dělat když zaměstnavatel nechce předat potvrzení o příjmech

Pokud by zaměstnavatel ani na tuto výzvu nereagoval, obraťte se na příslušného správce daně (v případě daní z přímů) či na Oblastní inspektorát práce (v případě ukončení pracovního poměru), který může zaměstnavateli uložit pokutu.Nevhodné otázky mohou zahrnovat například dotazy na plánování rodiny, zdravotní historii, vyznání víry, nebo etnický původ. Tyto otázky jsou považovány za neetické a mohou vést k diskriminaci. Například ptát se ženy na její plány na mateřství může být interpretováno jako diskriminace na základě pohlaví.Samotné potvrzení musí obsahovat:

  • Údaje o zaměstnání – pracovní poměr, DPČ, DPP a trvání zaměstnání
  • Druh vykonávaných prací
  • Získanou kvalifikaci.
  • Odpracovanou dobu (kvůli maximální expoziční době)
  • Údaje o případných srážkách ze mzdy.


Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.

Na co se mě zaměstnavatel nesmí ptát : Nevhodné otázky mohou zahrnovat například dotazy na plánování rodiny, zdravotní historii, vyznání víry, nebo etnický původ. Tyto otázky jsou považovány za neetické a mohou vést k diskriminaci. Například ptát se ženy na její plány na mateřství může být interpretováno jako diskriminace na základě pohlaví.

Co si nebrat na pohovor : Mezi vhodné volby patří halenky, košile a tuniky v neutrálních barvách. K nim se hodí sukně (alespoň ke kolenům) nebo formální kalhoty rovného střihu. Přes ramena si můžete přehodit svetřík a při formálnějších příležitostech sako. Také s formálními šaty bez výrazných vzorů neuděláte chybu.

Co nesmí zaměstnavatel

Mezi zakázané otázky patří ty, které se týkají osobního života, rodinného stavu, zdravotního stavu, náboženského přesvědčení, sexuální orientace a dalších citlivých témat, které nemají přímý vztah k vykonávané pracovní pozici.

Jak bylo řečeno, nejpozději první den v nové práci budete podepisovat smlouvu. Nezapomeňte si proto občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Přineste si zápočtový list z minulého zaměstnání a nezapomeňte na číslo bankovního účtu.zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.

Co nedělat při pohovoru : Tipy a články: 7 nejčastějších chyb, kterých se na pohovoru vyvarovat

  • Nepůsobit jako hulvát.
  • Neodpovídat jednoslovně, ani moc rozvláčně
  • Nepomlouvat minulého zaměstnavatele.
  • Nezvídat jako první výši platu.
  • Šetřit osobními informacemi.
  • Nebýt pasivní
  • Netvářit se zoufale.