Antwort Co musí obsahovat výrobní výkres? Weitere Antworten – Co obsahuje výrobní výkres
Tento výkres musí obsahovat všechny údaje potřebné pro výrobu a kontrolu součásti. hlediska funkce), – technické požadavky zapsané nad popisovým polem – tabulku údajů u výkresů ozubených kol, pružin, – popisové pole včetně materiálu a výchozího polotovaru.Výkres musí obsahovat všechny důležité kóty – zejména kóty konstrukce a kóty výztuže*. Ve výkresu musíme uvést, jaké je krytí výztuže, které musí být zajištěno pro výztuž.Výkresy se vyhotovují na kreslící listy, s předepsanou úpravou. Součásti se kreslí v měřítku 1:1 nebo v měřítku zvětšení či zmenšení. Slovní údaje o výkresu a součásti se uvádějí v popisovém poli. Umístění popisového pole na výkresech je vždy v pravém dolním rohu kreslící plochy.
Jaký je rozdíl mezi řezem a průřezem : Rozdíl mezi řezem a průřezem: Řez – zobrazení částí tělesa, které leží v rovině řezu a za ní. Průřez – zobrazení částí tělesa přímo v řezné rovině. Neoznačený řez – je-li poloha zřejmá a obraz řezu umístěn podle pravidel zobrazování, pak se řez nemusí označovat.
Co obsahuje technická dokumentace
Technická dokumentace obsahuje informace o konstrukci výrobku a o jeho výrobci a fungování. Dále musí obsahovat veškeré skutečnosti, které prokazují soulad výrobku s platnými požadavky. Jako výrobce se musíte při uvádění výrobku na trh řídit určitými pravidly.
Jak zapsat měřítko : Měřítko se zapisuje na výkresu do příslušné rubriky rohového razítka. Jestliže jsou některé části výkresu kresleny v jiném měřítku, tato část výkresu je označena samostatným měřítkem.
Součástí Situačního výkresu / Koordinačního situačního výkresu bude vyznačení, popis a legenda ke kritériím věcného hodnocení, u kterých žadatel požaduje bodové zvýhodnění (lze zohlednit přímo v Situačním výkresu / Koordinačním situačním výkresu nebo formou samostatné přílohy k Situačnímu výkresu / Koordinačnímu …
A. Průvodní zpráva
- identifikační údaje o stavbě, o stavebníkovi, o zpracovateli projektové dokumentace.
- seznam vstupních dokladů
- údaje o území
- údaje o stavbě
- členění stavby na objekty a technická a technologická zařízení
Co obsahuje situační výkres
Situační výkres (zkráceně situace) je výkres, který určuje prostorový vztah projektovaného stavebního díla (navrhované stavby, objektu apod.) vzhledem k polohové určujícímu okolí (dosavadnímu stavu), které se do situace přejímá zpravidla z map velkých měřítek, nebo z map vzniklých na jejich podkladě, popř.Kromě kreslení ve skutečné velikosti (M 1 : 1) jsou preferována následující měřítka: pro zmenšení – 1 : 2, 1 : 5, 1 : 10, 1 : 20, 1 : 50, 1 : 100. pro zvětšení – 2 : 1, 5 : 1, 10 : 1.Kóta okna nad kótovací čarou určuje jeho šířku, pod čarou je výška samotného okenního otvoru a v závorce výška parapetu.
Výrobní technická dokumentace – soubor dokumentů potřebných pro výrobu výrobku (konstrukcí, zařízení, …), obsahující konstrukční, technologickou a montážní dokumentaci. Konstrukční dokumentace – soubor dokumentů obsahující výrobní výkresy, výkazy materiálů, technické přejímací podmínky, apod.
Co musí obsahovat technický list : Technický list obsahuje tyto informace: Definici výrobku: Základní popis daného produktu. Složení: Obecná informace o tom, z čeho je materiál vyroben. Podmínky pro zpracování: Teplota a povětrnostní podmínky pro aplikaci.
Jak se počítá měřítko výkresů : Měřítko je poměr rozměrů ve výkresu k rozměrům ve skutečnosti. Např. měřítko 1 : 50 znamená, že 1 cm na mapě je 50 cm ve skutečnosti, a 27,7 cm (šířka papíru A4) odpovídá 13,85 m. Stavební výkresy se obvykle kreslí v měřítku 1:50, což znamená, že 1 cm na výkrese představuje ve skutečnosti 50 cm.
Jak vysvětlit měřítko
Měřítko je poměr rozměrů na mapě (plánu) ku rozměrům ve skutečnosti. např. měřítko 1 : 50 000 znamená, že 1 cm na mapě je 50 000 cm ve skutečnosti.
Průvodní dopis
- Vždy začínejte oslovením.
- Buďte struční, pište v krátkých odstavcích.
- Zdůrazněte souvislost mezi Vámi a danou pozicí, proč reagujete právě na tuto pozici, jaké zkušenosti z Vás dělají toho pravého kandidáta.
- Zmiňte, proč chcete pracovat v dané společnosti a co do ní přinesete.
Měřítko je poměr rozměrů na mapě (plánu) ku rozměrům ve skutečnosti. např. měřítko 1 : 50 000 znamená, že 1 cm na mapě je 50 000 cm ve skutečnosti. a naopak: 1,5 km = 150 000 cm – posuneme des.
Jak se počítá měřítko výkresu : Měřítko je poměr rozměrů ve výkresu k rozměrům ve skutečnosti. Např. měřítko 1 : 50 znamená, že 1 cm na mapě je 50 cm ve skutečnosti, a 27,7 cm (šířka papíru A4) odpovídá 13,85 m. Stavební výkresy se obvykle kreslí v měřítku 1:50, což znamená, že 1 cm na výkrese představuje ve skutečnosti 50 cm.