Antwort Co na hrob na podzim? Weitere Antworten – Co do truhliku na hrob

Co na hrob na podzim?
Na hrobě, na který svítí slunce, budou skvěle vypadat bylinky jako levandule, nebo dobromysl. V suché půdě také budou prospívat skalničky. Například rozchodník nádherný, astry (hvězdice), vřesy, vřesovce nebo netřesky. Osázená nádoba v kombinaci s růžově kvetoucími vřesovci.V období Velikonoc by měla přijít návštěva a kontrola stavu hrobu po zimním období. Vybavte se smetáčkem, houbou na mytí a nějakým saponátem a hrob aspoň omeťte od listí a omyjte. Vhodné je také hrob osadit například trvalkami, které nevyžadují častou péči.Například již zmíněné netřesky, ale třeba i rozchodníky (resp. rozchodníkovce) a lomikameny. Vhodné jsou též jiné suchomilné rostliny a bylinky, třeba vřesy a vřesovce, symbolická mateřídouška, dobromysl, měsíček lékařský, šalvěje a levandule. Chybu neuděláme také s hvozdíky, zvonky a astrami.

Co v létě na hrob : Vynikající a krásně vypadající je levandule, dobromysl, aster hvězdice, zvonky, netřesky, vřesy. Skalničky pokvetou, pokryjí často celý hrob a vypadají dobře, přestože na hrob nejezdíme často. Rostlinné koberce také velmi rychle vytvoří oblíbená mateřídouška, trávnička nebo hvozdík.

Co vysadit na hrob na podzim

Na podzim rozzáří hroby barevné astry, chryzantémy, nízké jiřinky a třapatky, osvědčenou klasikou jsou macešky a vřesy.

Co do podzimniho Truhliku : Co použít do podzimního truhlíku

Do podzimně laděných nádob se jako základ rozhodně hodí vřesy (Calluna) a vřesovce (Erica), které nikdy v podzimních sesadbách nezklamou, irské vřesy neboli dabécie (Daboecia), libavky s červenými plody (Gaultheria), které udělají parádu až do zimy.

Asi nejpopulárnější jsou chryzantémy neboli listopadky, které vydrží kvést až do zimy. Vybírat můžete z mnoha krásných barev od bílé přes žlutou, oranžovou až po sytě fialovou. Hodí se ale i nízké jiřinky, astry a třapatky. Hodně oblíbené jsou také macešky, které dobře odolávají mrazům.

Dřív lidé věřili, že právě na začátku listopadu se svět živých prolíná se světem zemřelých. Dnes 2. listopadu na Dušičky chodíme na hřbitovy, zdobíme hroby svých blízkých věnci a květinami, zapalujeme svíčky a vzpomínáme.

Co zasít na podzim

Do lehké, spíše písčité půdy na slunné místo můžete na podzim vysít i některé mrazuvzdorné druhy zeleniny – budete je mít připravené pro ranou jarní sklizeň. Zimu přečkají ředkvičky, ozimé saláty, špenát, zimní pórek nebo mrkev, petržel a pastinák.Nejtypičtějšími rostlinami, které můžete použít pro podzimní dekorace, jsou vřesy, chryzantémy a macešky. Jedná se o nenáročné rostliny, které vám budou dělat radost po celý podzim a nevyžadují žádnou speciální péči.Krásně se na zimní truhlíkovou výsadbu hodí např. hebe, brsleny, libavky (krásné červené kuličky si drží až do jara), břečťan, barvínek, cesmíny, zakrslé jehličnany či vřesy a vřesovce. Rostlinky najdete ve fotogalerii. Všem těmto rostlinám nevadí mráz, ale je nutné je přes zimu zalévat.

Buxusy nebo-li zimostráz, brslen, bobkovišeň nebo cesmína jsou stálezelené keře, pěstující se i v zakrslých kultivarech. Na výsadbu na hrobech jsou ideální, protože celoročně zelené listy neopadávají. Buxusy jsou pak navíc tvarovatelné.

Co dát na hrob : Asi nejpopulárnější jsou chryzantémy neboli listopadky, které vydrží kvést až do zimy. Vybírat můžete z mnoha krásných barev od bílé přes žlutou, oranžovou až po sytě fialovou. Hodí se ale i nízké jiřinky, astry a třapatky. Hodně oblíbené jsou také macešky, které dobře odolávají mrazům.

Co je za den 1. listopadu : Svátek všech svatých či slavnost všech svatých slaví 1. listopadu všechny křesťanské církve a oslavují tak všechny svaté, nejenom ty, kteří byli oficiálně kanonizováni a mají během roku své samostatné svátky. Slaví se v mnoha evropských zemích a v České republice se dokonce uvažovalo o jeho zařazení mezi státní svátky.

Co zasadit do zahonu na podzim

Z bylin si můžete dovolit na podzim zasadit levanduli, šalvěj nebo mateřídoušku, které jsou velmi odolné. Jehličnany a stálezelené listnáče sázejte v termínech od září do poloviny října, opadavé listnáče od konce října až do listopadu. Z keřů můžete na zahrádce zasadit angrešt, rybíz či maliník.

Na ovocných stromech dozrává ovoce – jablka, švestky, hrušky a ořechy. Sklízíme zeleninu ze zahrad a z polí obilí, brambory, cibuli i řepu. Ptáci, kteří by u nás v zimě nenašli potravu, odlétají do teplých krajin – třeba do Afriky. Zvířata se připravují na zimu – hodně jedí a dělají si zásoby.S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Co dát na zimu do truhlíku : Krásně se na zimní truhlíkovou výsadbu hodí např. hebe, brsleny, libavky (krásné červené kuličky si drží až do jara), břečťan, barvínek, cesmíny, zakrslé jehličnany či vřesy a vřesovce. Rostlinky najdete ve fotogalerii. Všem těmto rostlinám nevadí mráz, ale je nutné je přes zimu zalévat.