Antwort Co na pilatky? Weitere Antworten – Kdy postřik proti pilatce

Co na pilatky?
Postřik se provádí obvykle na konci kvetení (v době počátku opadu korunních plátků).Abyste se zbavili náletů dospělých pilatek, použijte bílé lepové pasti . Stačí rozvěsit do koruny stromu. Bílá barva láká pilatky, protože jim evokuje květy. Tato opatření provádíme hlavně v době květu, kdy se slétají dospělé pilatky, které do kalichů kladou svá vajíčka.Lze doporučit např. postřik Mospilan 20 SP nebo Sulka (při vyšších teplotách 20-25°C může pálit). Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Co na Pilatku švestkovou : Na pilatku švestkovou fungují povolené insekticidy, které byste měli aplikovat v době, kdy opadlo již 80 % okvětních lístků. Dále je možné použít feromonové lapáky nebo pasti, kterými jednak zjistíte velikost napadení pilatkou a jednak odlákáte samečky, kteří pak nemohou oplodnit samičky.

Kdy se stříká Švestka proti Pilatce

Pilatky jsou příčinou častého jevu, kdy stromy slivoní sice bohatě kvetou, ale nemají prakticky žádné plody. Výjimečné nejsou případy, kdy je napadeno více než 90 procent plodů. Ošetření insekticidy je třeba provést ve velmi krátkém termínu – v době, kdy opadlo 80 až 90 % květních plátků.

Jaký postřik na padlí : Postřiky proti padlí u révy i ostatních rostlin

Z postřiků na padlí se používá se například Kumulus, Dynali, Discus, Topaz či biologický VitiSan.

Tělo dospělé pilatky švestkové je téměř černé, 4-5 mm dlouhé. Křídla jsou průhledná. Larvy jsou bělavé, žlutavé nebo zelenavě bílé. Mají 6 párů panožek.

Pilatky jsou příčinou častého jevu, kdy stromy slivoní sice bohatě kvetou, ale nemají prakticky žádné plody. Výjimečné nejsou případy, kdy je napadeno více než 90 procent plodů. Ošetření insekticidy je třeba provést ve velmi krátkém termínu – v době, kdy opadlo 80 až 90 % květních plátků.

Proč padají švestky

Vajíčka začínají klást 10–12 dní po odkvětu švestek, samotné období kladení trvá 2–3 týdny. Celý vývoj larvy probíhá uvnitř pecky, kterou larva vyžírá. V důsledku tohoto poškození plody ukončují růst, předčasně se vybarvují, mumifikují a ve většině případů opadávají. Opad plodů lze pozorovat již na počátku července.U většiny odrůd švestek ale předčasným řezem riskujete rozvoj houbových chorob.. Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny.Šarka je virové onemocnění rostlin. Napadá peckoviny jako je meruňka, nektarinka, broskev, nejrůznější odrůdy švestek, blum a rynglí, ale i třešeň, višeň a jabloně. Původcem onemocnění je Plum pox virus. Je široce rozšířena a způsobuje vážné hospodářské škody.

Ošetření se provádí preventivně v pevně daný čas, tj. jednou před květem a dvakrát po odkvětu angreštů, rybízů, borůvek nebo brusinek. tj. 1x postřik před květem, 1x postřik po odkvětu a za 10-14 dní poté provedete poslední postřik.

Jak Vylecit padlí : Řešením jsou odrůdy odolné vůči padlí (nejnáchylnější jsou Idared a Jonathan), pravidelné průklesty jabloní, nehnojit moc dusíkem. Odstranit napadené výhonky, 2 týdny před květem ošetřit postřikem Kumulus WG nebo Discus a pak opakovat až do července.

Co napadá Svestky : Šarka je virové onemocnění rostlin. Napadá peckoviny jako je meruňka, nektarinka, broskev, nejrůznější odrůdy švestek, blum a rynglí, ale i třešeň, višeň a jabloně. Původcem onemocnění je Plum pox virus. Je široce rozšířena a způsobuje vážné hospodářské škody.

Jak se zbavit červů ve švestkách

odstraňujte spadlé plody, aby z nich nevylézali červi a nezavrtávali se do země, na jaře a na podzim kypřete půdu pod stromem, abyste narušili úkryty larev a vystavili je nepřízni počasí a predátorům, v době květu slivoně na strom rozvěste bílé lepové desky proti pilatkám.

Na listech meruněk se Šarka projevuje ve formě žlutozelených nebo světlezelený kreseb, proužků, prstenců nebo skvrn, které jsou nejvýraznější v první polovině vegetačního období. Na povrchu plodů meruněk lze příznaky Šarki pozorovat krátce před jejich dozráním. Projevují se poměrně velkými bělavými kresbami a kroužky.Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny. Nejdříve pak době, kdy je těsně před rozkvětem.

Čím ošetřit slivoně : Při silném výskytu zimních vajíček svilušky ovocné je vhodnější ošetřit na počátku líhnutí larev přípravkem Nissorun 10 WP nebo Sviluška STOP. Tyto přípravky lze proti oběma sviluškám použít i při výskytu v průběhu vegetace. Při silnějším napadení je třeba ošetření za 10 – 14 dnů opakovat.