Antwort Co napadá angrešt? Weitere Antworten – Co žere listy na angreštu

Co napadá angrešt?
Angrešt a rybíz – mšice

Nejběžněji se vyskytuje tmavozelená mšice srstková, která se projevuje zkadeřenými a pokroucenými listy. Mšice jsou v deformovaných listech, vytváří velký shluk a rychle se množí.Druhy mšic na rybízu

Kromě mšice rybízové napadá rybíz také mšice lociková a mšice Aphis schneideri.Angrešt zbavuje mozek jedovatých těžkých kovů, celé tělo odpadních látek, působí močopudně, zlepšuje výměnu látkovou, posiluje cévy a vazivové tkáně, podporuje růst vlasů a tvorbu zdravé kůže. Týdenní angreštová kúra pomůže při slabých tepnách, žilách a křečových žilách.

Co na plíseň na angreštu : AGRO Americké padlí STOP je účinný postřikový fungicid se systémovým působením. Přípravek používejte k ochraně angreštu a černého rybízu proti americkému padlí. Ochráníte tak rostlinu před napadením (prevence), ale také po infekci…

Jak se zbavit housenek na angreštu

Choroby a škůdci:

Zelené housenky pilatky angreštové ožírají listy, snadno se jich zbavíme postřikem běžně dostupných pesticidů. Mezi další běžné škůdce patří mšice, i těch se lze zbavit postřikem přípravku Pirimor, Mospilan ad.

Kdy postřik angreštu : Ošetření se provádí preventivně v pevně daný čas, tj. jednou před květem a dvakrát po odkvětu angreštů, rybízů, borůvek nebo brusinek. tj. 1x postřik před květem, 1x postřik po odkvětu a za 10-14 dní poté provedete poslední postřik.

Borůvky, brusinky a klikva uvítají lehký polostín, v polostínu dobře poroste i rybíz.

Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.

Na co je zdravý angrešt

Angrešt je zdrojem vitaminu C, vitaminu E a prekurzorů vitaminu A. Z minerálů obsahuje zvláště draslík, vápník a hořčík. Kromě relativně vysokého obsahu cukru (7,1 g na 100 g) poskytuje angrešt také vlákninu (3 g na 100 g), která podporuje trávení.Nezralé plody jsou bohaté na pektin a ovocné kyseliny, čehož využíváme při výrobě kompotů, čatní, džemů a rosolů a pomáhají i u druhů, které mají pektinu málo. Plně vyzrálé plody používáme na moučníky, polévky, omáčky, mošty, víno a k přímé konzumaci.Kdy, jak a čím ošetřovat Angrešt ošetřete 1x před květem a následně 2 – 4x po odkvětu v intervalu 5 – 10 dní (za vlhka a tepla interval zkracujeme a používáme 2% koncentraci). Rybíz ošetřujte až po odkvětu ve stejném intervalu i počtu ošetření.

Jestli doma nechcete mít plíseň a nechcete být nemocní, je potřeba topit. Lékaři doporučují doma udržovat 20 až 21 stupňů Celsia. Pro starší lidi je optimálních 23 stupňů v domácnosti a máte-li doma novorozeně, zvyšte teplotu ještě o jeden stupeň, aby se při přebalování nenachladilo.

Čím hnojit rybíz a angrešt : Nejvhodnějším organickým hnojivém je kompost. Při vysazování jej použijeme v dávce asi 2 kg k jednomu keři. Předem jej dobře promícháme s půdou. Pokud zakládáme rybízovnu na větší ploše, vyhnojíme ji kompostem nebo hnojem v dávce 300—400 kg na ar a organický materiál zaoráme.

Jak stříhat angrešt : Vysazený keř angreštu v předjaří seřízneme na dva až tři pupeny, slabé a krátké výhony odstříhneme těsně u země. V následujícím roce ponecháme na keři čtyři až šest nejsilnějších, vhodně rozmístěných, vzpřímeně rostoucích výhonů, které zakrátíme o jednu třetinu. Předčasně vytvořený obrost zkrátíme na dva pupeny.

Co pomaha na mšice

Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.

Nikotin a alkaloidy z tabákových listů nebo tabákového prachu hubí mšice i mouchy. Domácí postřik z tabáku vyrobíte následovně: Jemně nasekané sušené listy tabáku nebo tabákový prach nechejte 2 dny macerovat ve vodě. Spěcháte-li, povařte směs místo macerování hodinu na sporáku.Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady

  • červená řepa, salát X špenát.
  • zelí X jahody.
  • kapusta kadavá X růžičková kapusta.
  • okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
  • fazole X fenykl.
  • šalotka X hrách, fazole.

Kolik místa potrebuje Angrest : Rybíz keřový vysazujeme na vzdálenost 1,5 – 2 m, černý na 2 – 3 m. Pokud chceme pěstovat stromkový rybíz, sázíme ho 1 m od sebe. Během vegetace půdu několikrát mělce kypříme (rybíz má povrchové kořeny), plejeme, zavlažujeme nebo mulčujeme proti vysychání. Na podzim půdu ke kořenům opět přihrneme.