Antwort Co napsat na náhrobní kamen? Weitere Antworten – Co napsat na náhrobní kámen
přebrousit, vyleštit desku a zhotovit nápis stejný, ale menší přebrousit, vyleštit desku, nepsat jména, příjmení a datumy, ale pouze příjmení rodin. dle velikosti hrobu a množství nápisu zvolit výměnu stávající malé nápisní desky za větší nápisní desku a nápis vytesat také novýNápisy. k identifikaci zemřelého: pak obsahují jeho jméno (či jména dalších členů rodiny), data narození a úmrtí, někdy také zaměstnání, tituly či erby. Systematicky se jimi zabývá věda epigrafika.Co potřebujeme vědět:
kde se hrob nachází (na jakém hřbitově) typ hrobu (urnový hrob, jednohrob, dvojhrob) číslo hrobu (pokud zákazník neví, tak kde se hrob na hřbitově nachází) co je napsáno na nápisové desce (jméno rodiny, některá jména, výrazné grafické prvky)
Kolik stojí nápis na náhrobek : Nezapomeňte i na další výdaje
A také nezapomínejme na nápisy (pro ilustraci uvádíme ceny za písmo 40mm vysoké a síly 5 mm): sekané, stříbřené nebo barvené 67 Kč/ks. sekané, zlacené 90 Kč/ks.
Jak psát do kamene
Vyjdeme-li z toho, že mezi kameníky je drtivá většina praváků, kteří při tesání do kamene drží dláto v levé ruce a kladivo v ruce pravé, pak úder pravou rukou není veden na hlavu dláta kolmo, ale spíše zprava doleva.
Jak opravit písmo na náhrobku : Pískování písma
Do kamene vám s pomocí šablony vypískujeme jak nový nápis, tak i obnovíme zašlý nápis. Realizaci provádíme přímo na hřbitově, popřípadě na místě umístění pomníku nebo náhrobku. Pískováné písmo můžete zlatit 24 karátovým plátkovým zlatem, stříbřit nebo jakkoli barevně upravovat.
Epitaf (řec. epitafios, náhrobní nápis) je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu, naopak epitaf může mít kromě vlastního textu také význam památníku, který není náhrobkem, neboť se za ním nenachází hrob.
Epitaf (řec. epitafios, náhrobní nápis) je krátký text, který informuje o zesnulé osobě, shrnuje její život a tematicky se vztahuje k mrtvému. Nemusí jít přímo o nápis umístěný na hrobu, naopak epitaf může mít kromě vlastního textu také význam památníku, který není náhrobkem, neboť se za ním nenachází hrob.
Co zasadit na hřbitov
Například již zmíněné netřesky, ale třeba i rozchodníky (resp. rozchodníkovce) a lomikameny. Vhodné jsou též jiné suchomilné rostliny a bylinky, třeba vřesy a vřesovce, symbolická mateřídouška, dobromysl, měsíček lékařský, šalvěje a levandule. Chybu neuděláme také s hvozdíky, zvonky a astrami.U běžných urnových hrobů lze počítat zpravidla s částkou od 40 tisíc Kč, klasický hrob (rám, krycí deska, pomník) se zpravidla pohybuje od 70-80 tisíc Kč. Náklady na zřízení hrobky zpravidla přesahují 150 tisíc Kč.V obecné rovině se ceny pohybují v těchto rozmezích: Jednoduchý hrob: 5 000 – 15 000 Kč Rodinný hrob: 15 000 – 50 000 Kč Kolumbárium (urnový hrob): 4 000 – 12 000 Kč
Mezi tvrdé kameny řadíme především žulu, různé druhy živců, mramor a mnoho dalších. Do těchto kamenů je vrtání velmi náročné a používá se pro něj výhradně speciálních diamantových vrtáků. Tyto vrtáky jsou obtížněji sehnatelné a jejich cena je poněkud vyšší. Pohybuje se v řádech vyšších stovek korun.
Jak řezat kameny : Diamantové kotouče na řezání kamene
Diamantové kotouče, které jsou určeny na řezání kamene si hravě poradí nejen s betonem, ale také mramorem, žulou a dalšími tvrdými materiály, kde by jiné kotouče mohly selhat. Navíc, diamantové kotouče se také mohou pyšnit velkou odolností a dlouhou životností.
Co vysadit na hrob : Například již zmíněné netřesky, ale třeba i rozchodníky (resp. rozchodníkovce) a lomikameny. Vhodné jsou též jiné suchomilné rostliny a bylinky, třeba vřesy a vřesovce, symbolická mateřídouška, dobromysl, měsíček lékařský, šalvěje a levandule. Chybu neuděláme také s hvozdíky, zvonky a astrami.
Co dát na hrob na Dušičky
Na vyzdobení dušičkových věnců či košů můžete použít také květiny, které jsou vhodné na pohřeb, a klasické plody podzimu. Krásně vypadají sušené pomeranče, citrony nebo limetky. Mezi typické podzimní dekorace pak patří také jeřabiny, šípky, mech, šišky anebo třeba makovice.
Vynikající a krásně vypadající je levandule, dobromysl, aster hvězdice, zvonky, netřesky, vřesy. Skalničky pokvetou, pokryjí často celý hrob a vypadají dobře, přestože na hrob nejezdíme často. Rostlinné koberce také velmi rychle vytvoří oblíbená mateřídouška, trávnička nebo hvozdík.Na podzim rozzáří hroby barevné astry, chryzantémy, nízké jiřinky a třapatky, osvědčenou klasikou jsou macešky a vřesy.
Jak dlouho se nesmí otevřít hrob : Tlecí doba, tedy interval, kdy hrob nesmí být otevřen, je zhruba 10 let. To však závisí na pravidlech daného hřbitova, který tuto dobu určuje na základě vlastního geologického průzkumu. V případě, že je potřeba otevřít hrob dříve, požádá pohřební služba o povolení příslušnou hygienickou stanici, která stanoví pravidla.