Antwort Co nosili muži v 80 letech? Weitere Antworten – Co se nosilo v 80 letech muzi
Muži v 80. letech na každodenní nošení oblékali nejčastěji košile s výraznými vzory, jako jsou například geometrické tvary, květinové motivy nebo jasné barevné pruhy. Takovou košili pak často kombinovali s úzkými džínami nebo kalhotami v pastelových barvách.let jsou typické džínové bundy, mrkváče (kalhoty široké v pase a zúžené u kotníků), plísňáky (vyšisované kalhoty vzhledem připomínající plíseň), krátké široké sukně, leginy, ponožky v lodičkách, bundičky do pasu, propínací svetry, sáčka s vycpávkami, křiklavě růžová, zelená nebo žlutá barva, zdůrazněný útlý pas či …Siluety s výraznými rameny: Jedním z nejvýraznějších prvků módy 80. let byla velká, často vyztužená ramena na sakách a halenkách. Tento trend symbolizoval moc a sebevědomí a byl populární jak mezi ženami, tak muži. Jasné a neonové barvy: Oblečení s jasnými, často až neonovými barvami bylo všudypřítomné.
Co se nosilo v 80 : Móda 80. let – co se nosilo
- Denim. Džíny kam se podíváš.
- Ramenní vycpávky. Ramenní vycpávky byly k vidění úplně všude.
- Kostýmky.
- Šaty s vycpanými rameny. Šaty s ramenními vycpávkami z blyštivé látky nebo z veluru byly velkým hitem.
- Trikoty, návleky a barevné legíny.
- Teplákové soupravy.
- Loga a nápisy.
- Kožené bundy.
Jaké boty se nosily v 80 letech
Jestli si chcete pořídit boty z 80. let, nebojte se jakéhokoliv podpatku. Nosily a opět se nosí boty na jehlovém vysokém podpatku nebo na tlustém a širokém. V rockovém stylu byly in hlavně kovové cvočky, takže si můžete pořídit boty s kovovým doplňkem!
Co nosili muži v 90 letech : Outfity 90.
Populární byly mom jeans, volné džíny s vysokým pasem, často potrhané. Také zvonové neboli flared džíny měly své období vzestupu. Muži nosili kožené i denimové bundy, džíny, oversized trička, šusťákové soupravy a na hlavě nejčastěji kšiltovky.
Baroko – materiál a barvy
Nejbohatší dámy se oblékaly do šatů z brokátu a lyonského hedvábí. Šlechta se neobejde bez krajek a výšivek. Z barev vede červená, bílá, modrá a růžová. Tyto barvy jsou voleny také významnými velmoži, kteří nosí punčochy vyčnívající z kalhot délky ke kolenům.
Zatímco módní minimalisté nosili hlavně černou, béžovou a šedou (někdy s červenou kostkovanou košili), extravagantní maximalisté se zaměřili na odvážné neony: fuchsie, limetkově zelenou a citronově žlutou. Silným trendem mezi rebely, kteří se stavěli proti kapitalismu, bylo domácí barvení oděvů v stylu tie-dye.
Co se nosilo 1989
Džíny s vysokým pasem, nabírané rukávy, mohutné péřové bundy, oversized svetry nebo lesklá saka – to všechno jsou trendy současnosti, ale překvapivě zároveň i roku 1989.Otevřené přední díly kabátce odkrývaly vestu prodlouženou až ke kolenům. Košile měla široké krajkové manžety a límec s nákrčníkem. Kalhoty sahaly ke kolenům, nosily se k nim hedvábné punčochy, nejčastěji bílé. (Nedílnou součástí byla paruka.)patřila římskokatolická církev, aristokracie a panovník. Vznikají zde nejen sakrální stavby, jako chrámy, kláštery, ale také nákladná šlechtická sídla, paláce, zámky, ale mění se také architektonická podoba venkova – kostelíky, kapličky, mariánské či morové sloupy a další sochy.
letech na každodenní nošení oblékali nejčastěji košile s výraznými vzory, jako jsou například geometrické tvary, květinové motivy nebo jasné barevné pruhy. Takovou košili pak často kombinovali s úzkými džínami nebo kalhotami v pastelových barvách. Večerní outfity pro muže byly mnohem víc výrazné a extravagantní.
Co se nosilo v roce 1983 : Móda osmdesátých let je módou vycpávek, lesku, flitrů, barevných punčocháčů (s bílými ponožkami), volných objemných svetrů, elastických minišatů (na něž často navazovaly nevábně ochlupené nohy), móda metalických pásků a jehlových kozaček.
Co se nosilo v roce 1990 : Nejpopulárnější byly „mom jeans” – volné kalhoty s vysokým pasem jako se seriálu "Přátelé". Stejně módní byly džínové bundy, sukně a kalhoty s laclem.
Jak se lidé Oblekali v baroku
Pánský oděv raného baroka
Pánský oděv se v raném baroku zbavil upjatého ceremonielního stylu, vycpávek a výztuží a získal uvolněnou podobu podpořenou lehkými a měkkými vlněnými a hedvábnými látkami. Jednotlivé součásti pánského oděvu se v zásadě nezměnily, jen dostaly jiný střih a charakter.
se vyznačoval uvolněným, složitým dekorativním střihem s uplatněním jasných barev, hedvábných brokátů a krajek. Oděv ženy se přikláněl k stylizaci, dlouhá sukně byla na předním díle rozstřižená a odhalovala spodní sukni. Na bocích byla bohatě zřasena a zdvižena pomocí železných obručí.Typickými znaky baroka je okázalost, velkolepost, bohatství forem, dramatičnost, pohyb a energie. Důraz se dává na kontrasty, hru světel a stínů. V baroku rozlišujeme radikální baroko a klasicizující baroko. Můžeme pozorovat témata jako například zázračná zjevení, blaženost či mučednické smrti svatých.
Čím končí baroko : Tato nesmírně silná a ještě stále velmi barokní kultura svou sílu definitivně ztrácí až hluboko po polovině 18. století, kdy pozdní baroko postupně nahrazuje strohý vídeňský klasicismus.