Antwort Co obnáší canisterapie? Weitere Antworten – Co musí pes umět na canisterapii

Co obnáší canisterapie?
Co musí Canisterapeutický pes umět Základem canisterapeutického psa je hlazení a mazlení. Obojí musí takový pes vydržet dlouho, a proto se využívá touha štěněte po kontaktu k nasměrování na tělesný kontakt s člověkem.Psovod pustí psa z vodítka, po chvilce psa přivolá, dá mu povel sednout, lehnout, položí ho na bok. Psovod vede psa na vodítku. Po chvilce přistoupí asistent a odvádí psa od psovoda. Pes sedí nebo leží a je česán různými hřebeny, potom je hlazen na různých částech těla.Výcvik vodících psů a kurzy canisterapie

Cena pouze jednoho kurzu pro asistenčního psa se pak pohybuje okolo 3000 – 5000 Kč.

Jak ze sveho psa Vycvicim Terapeutickeho : Protože základní náplní práce psího terapeuta je jeho hlazení a mazlení, musí být na ně zvyklý a v klidu si je nechat líbit i od cizích lidí. Zvykejte taky pejska na jemné tahání za ocas i uši, aby pak byl připravený, kdyby k tomu při terapii došlo. Je také třeba naučit psa přerušování hry, kdy se musí uvést do klidu.

Jaký pes může dělat canisterapii

Ke canisterapii můžete využít téměř jakékoliv plemeno, ale klidně i nějakého voříška. U této disciplíny je třeba specifická povaha konkrétního psa a na jeho velikosti či rase nezáleží.

Co je potřeba ke canisterapii : Ke canisterapii se využívá různých plemen, psů s průkazem původu, ale i bez něj. Záleží na tom, na jaké klienty je canisterapie zaměřena. U seniorů se lépe osvědčili velcí psi. Pro některé klienty je snadnější hladit (případně i česat) většího psa.

Pes vhodný pro canisterapii musí mít:

výborný zdravotní stav. vhodný věk – minimálně 15 měsíců, horní věkovou hranici omezuje pouze zdravotní stav psa. sebejisté, vyrovnané a klidné chování – k lidem i ostatním zvířatům. dobrou poslušnost a souhru se svým psovodem.

Celkově se psa na návštěvu vždy snažte připravit – pro psa je návštěva cizího místa vždy náročná, třeba takové zdravotnické zařízení, kde je všude cítit dezinfekce. Nebo se například chystáte za dětmi, návštěvu si předem připravte a vyzkoušejte. Pes bude vědět, co ho čeká a bude o to více pak na místě v klidu.

Kdy jít na terapii

„Čas na psychoterapii je, když se už delší dobu probouzíte s pocitem marnosti, nespokojenosti. Čas na psychoterapii je, když přemýšlíte, proč vám váš vztah opět nevyšel. Když máte vztek, smutek, prázdnotu, strach, nespokojenost – různé stavy, které vás obtěžují a pro které nemáte vysvětlení.Canisterapeutem se můžete stát i vy se svým psem. Je však nezbytné být kompetentní v oblasti znalostí kynologie a etologie psa, mít značné sociální dovednosti – vstřícná komunikace, empatie, znalost diagnóz, jež budete chtít pomocí psa léčit, určitá znalost psychologie.„Pracovní doba“ psa musí zohledňovat jeho kapacitu, pes nemůže pracovat denně a po celý den. Intenzivní kontakt s lidmi pro něho může být velmi vysilující a měl by mu odpovídat nerušený odpočinek. Pes potřebuje důkladné vedení jednou osobou. Pán musí být důsledný, sebejistý a vyrovnaný.

Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší. Je to tak.

Jak dlouho chodit na terapii : Nejčastěji se rozestup mezi terapiemi udržuje na 1–2 týdnech. To proto, abyste měli čas v klidu zpracovat, co jste s terapeutem probrali. Terapie totiž „působí” ještě několik hodin nebo i dní poté. Přicházíte si na nová uvědomění, některé věci můžete ještě přehodnocovat nebo hledat odpovědi na otázky.

Kdy ukončit terapii : Pokud vaše potíže odezněly, nabyli jste schopnost poprat se s úskalími života a získali jste vhled a porozumění sobě samému, je čas uvažovat o ukončení terapie. Pak bude terapeut aktivním a hrdým podporovatelem společného ukončení. Dobrou zkušeností je dát této změně několik závěrečných sezení.

Jak zacit mluvit na terapii

Možná vás bude zajímat, jak s psychoterapeutem mluvit. Proto je dobré první setkání využít k tomu klást terapeutovi otázky, které vás zajímají, a případně taky sdílet své představy a očekávání. Přeci jen je to člověk, kterému možná budete otevírat i části své duše, které neznají ani vaši blízcí.

Jsme lidé různí, různě citliví na věci, které v terapii řešíme, a které se kolem nás dějí. Máme různé potřeby. To, jak často máme chodit na terapii je proto velmi individuální. Obecně se doporučuje frekvence 1x za 2-3 týdny.Jsme lidé různí, různě citliví na věci, které v terapii řešíme, a které se kolem nás dějí. Máme různé potřeby. To, jak často máme chodit na terapii je proto velmi individuální. Obecně se doporučuje frekvence 1x za 2-3 týdny.

Co probírat na terapii : Terapeut je empatický, snaží se vás podpořit, pomoci vám a bezpodmínečně vás přijmout, což vám může imponovat. Pokud cítíte, že vám terapeut není lhostejný a přitahuje vás, je dobré to v terapii otevřeně probrat. Přitažlivost je přirozená lidská emoce, která může být důležitým bodem v reflexi vašeho života.