Antwort Co patří mezi germánské jazyky? Weitere Antworten – Které jazyky patří mezi germánské

Co patří mezi germánské jazyky?
Germánské jazyky

  • islandština.
  • faerština.
  • norština.
  • švédština.
  • dánština.
  • skotština.
  • angličtina.
  • fríština.

Mezi nejrozšířenější románské jazyky patří francouzština, španělština, italština, portugalština, rumunština a katalánština. Existuje však řada dalších, méně známých románských jazyků, které jsou dodnes užívány, takovým jazykem je například okcitánština, jíž se mluví především v některých oblastech jižní Francie.Baltské jazyky jsou skupinou patřící do indoevropské jazykové rodiny. Většina jazyků z baltské skupiny se již nepoužívá, jedinými živými jazyky jsou litevština a lotyština a dále dialekt latgalština.

Kolik je jazykových rodin : Obvykle se rozlišuje 16 původních australských jazykových rodin a 16 rodin papuánských jazyků.

Kdo jsou to Germáni

Germáni (německy Germanen, z latinského Germani) jsou indoevropská etnolingvistická skupina původem ze Severní Evropy, již lze popsat užíváním germánských jazyků, které se rozvětvily ze starogermánštiny v předřímské době železné. Poprvé byli zmíněni řecko-římskými autory.

Z jakého jazyka se vyvinula čeština : Čeština neboli český jazyk je západoslovanský jazyk, nejbližší slovenštině, poté lužické srbštině a polštině. Patří mezi slovanské jazyky, do rodiny jazyků indoevropských. Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století.

Francouzština patří mezi románské jazyky, což mimo jiné znamená dvě věci. Zaprvé se jedná o jazyk, jenž se vyvinul z latiny. Za druhé pak logicky nelze francouzštině odepřít jistou podobnost s dalšími románskými jazyky – italština, španělština, portugalština.

15 Mezi románské jazyky patří mimo jiné italština, francouzština, španělština, portugalština a rumunština.

Na kterém místě je čeština

Pokud by vás zajímalo, jak je na tom čeština, ta podle některých statistik patří do top dvacítky a někdy dokonce do top patnáctky nejtěžších světových jazyků.Skupinu potomků staré keltštiny dnes rozdělujeme na dvě podskupiny, a sice jižní a severní skupinu keltských jazyků. Do té jižní skupiny patří bretoňština, walesština a kornština, do severní pak irština, skotština a manština.Většina žebříčků se však shoduje, že mezi nejnáročnější světové jazyky patří následujících patnáct:

  • čínština.
  • arabština.
  • thajština.
  • vietnamština.
  • japonština.
  • korejština.
  • islandština.
  • finština.


Mezi ně patří románské jazyky (španělština, italština, francouzština,…), germánské jazyky (angličtina, němčina, švédština,…), baltské a slovanské jazyky (ruština, polština,…), indoárijské jazyky (perština, hindština, kurdština, bengálština a mnohé jazyky, kterými se mluví od Turecka po severní Indii), a i ​​jiné …

Kdo stál v čele Germánů : Před nimi ho Germánské zhruba pět set let obývaly germánské kmeny, asi nejznámější jsou Markomani a jejich vládce Marobud. O působení Germánů na našem území spolu v pořadu Historie.

Kde dnes žijí Germáni : V krátkosti o Germánech. Jako jejich původní pravlast dnes označujeme území, které se nachází zhruba na území dnešního severního Německa a jižního Norska, Dánska a Švédska.

Kdy se zacalo mluvit český

Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století.

Odhady CIA World Factbook

# Jazyk Počet mluvčích v milionech
1 čínština (mandarínština) 936,7
2 španělština 429,5
3 angličtina 340,6
4 arabština 266,6

Mezi nejtěžší jazyky naopak patří podle výzkumů čínština, arabština, japonština nebo třeba finština, která má v porovnání s češtinou dokonce 14 pádů. Pro Čechy je snadné naučit se ruštinu, polštinu nebo třeba chorvatštinu. A nebojte, ani angličtina pro nás Čechy není těžká.

Jaký jazyk je nejlehčí pro Čechy : My se v našem žebříčku zaměřili na nejlehčí jazyky na naučení pro čechy. Obecně se mezi nejlehčí jazyky světa řadí i severské jazyky jako např. norština, švédština nebo dánština. Říká se, že jednoduchá je i malajština nebo indonéská bahasa (ty se však nikdo v naší redakci neučil – nemůžeme potvrdit ani vyvrátit).