Antwort Co patří mezi poruchy chování v Etopedii? Weitere Antworten – Co patří do poruch chování

Co patří mezi poruchy chování v Etopedii?
Patří sem neposlušnost, vzdorovitost, negativismus, lži, kázeňské přestupky proti školnímu řádu apod. Často se jedná o projevy chování typické pro dané vývojové období anebo se jedná o průvodní jev jiného primárního postižení (LMD, neuróza apod.).Pod pojmem poruchy chování rozumíme negativní odchylky v chování některých osob od normy, kdy jedinec nerespektuje normy chování na úrovni, která odpovídá jeho věku a rozumovým schopnostem. Takové chování se projevuje v interakci člověka s prostředím, jehož je součástí.Odborná literatura nejčastěji člení prevenci rizikového chování na primární, sekundární a terciární.

Jaké jsou 3 základní projevy specifických poruch chování ADHD a ADD ) : 143) Společně s kolegy zjistila, že i pediatři často špatně identifikují příznaky opozičního chování a zaměňují je za ADHD. Základní triáda symptomů, tedy hyperaktivita, nesoustředěnost a impulzivita u některých dětí i dospělých byly a jsou známy od nepaměti, porucha je v podstatě stará jako lidstvo samo.

Jak dělíme poruchy chování

Porucha chování se často kom- binuje s jinými chorobnými stavy. Pokud se součas- ně vyskytují emoční dětské poruchy, diagnostikuje se smíšená porucha chování a emocí, pokud je přítomna hyperkinetická porucha, diagnostikuje se hyperkinetická porucha chování. Smysluplnost takového dělení není beze zbytku prokázána.

Jak se dělí poruchy chování : Podle projevů chování jsou poruchy diferencovány:

F 91.2 socializovaná porucha chování (dítě je dobře zapojeno do odpovídající skupiny vrstevníků) F 91.3 porucha opozičního vzdoru (neposlušné, vzdorovité chování, ale bez vážnějších agresivních skutků) F 91.8 jiné poruchy chování F 91.9 porucha chování nespecifikovaná

Poruchy chování bývají často provázeny výraznou agresivitou vůči zvířatům nebo lidem, destruktivním chováním vůči věcem (ničení, poškozování), krádežemi, lhaním a dalším rizikovým chováním.

Mezi duševní onemocnění se řadí například ADHD, bipolární porucha, deprese, organické duševní poruchy, poruchy osobnosti, poruchy příjmu potravy, schizofrenie, úzkostné poruchy a další.

Jak se dělí psychické poruchy

Dělení psychických onemocnění:

neurózy, psychózy (schizofrenie), afektivní poruchy, poruchy osobnosti. Dříve nazývané psychopatie. Podle poslední 10. revize Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN – 10) jsou neurózy uvedeny pod názvem Neurotické poruchy, poruchy vyvolané stresem a somatoformní poruchy.Takové projevy emocí, myšlení a chování, které lze již diagnostikovat v rámci duševních poruch, můžeme rozdělit následovně: Úzkostné či neurotické poruchy. Poruchy osobnosti. Psychotické a afektivní poruchy.Poruchy struktury emocí

Emoční labilita – náhlé střídání emocí (vratkost, kolísavost, nepevnost, nestálost). Emoční inkontinence – větší stupeň emoční lability. Nestálost a neschopnost udržet emoce v jednom směru. Emoční tenacita – dlouhé přetrvávání emocí – opak emoční lability.

Obsah

  • 3.1 Paranoidní porucha osobnosti (F60.0)
  • 3.2 Schizoidní porucha osobnosti (F60.1)
  • 3.3 Disociální porucha osobnosti (F60.2)
  • 3.4 Emočně nestabilní porucha osobnosti (F60.3)
  • 3.5 Histrionská porucha osobnosti (F60.4)
  • 3.6 Anankastická porucha osobnosti (F60.5)
  • 3.7 Anxiózní (vyhýbavá) porucha osobnosti (F60.6)

Co je emoční porucha : Emoční porucha je jakákoli duševní porucha charakterizovaná především emočními reakcemi (tj. okamžitými a „pocitovými“ reakcemi), které jsou neadekvátní nebo nepřiměřené dané příčině.