Antwort Co patří na skautský kroj? Weitere Antworten – Jak patří nášivky na skautský kroj
Našívá se asi 1-2 cm pod horní šev. Pozor na správnou orientaci! Trojlístek patří stopkou dolů. Pod WAGGGSem bývají nášivka za výzvy, které plní skautky, a nášivky z různých vzdělávacích kurzů.Pěší skauti nosí kroj pískové barvy, vodní skauti nosí kroj tmavě modré barvy. Nošený kroj, ale levnější, lze zakoupit v oddíle.Vhodné jsou jednobarevné, tmavé, nejlépe hnědé či olivově zelené. Nenosí se legíny ani tepláky. Nevhodné je také strakaté, barevné či vzorované oblečení (včetně maskáčů), případně kalhoty s obrázky a logy. Jako obuv jsou vhodné uzavřené hnědé či tmavé polobotky nebo kotníkové boty.
Jak nosit skautský šátek : Skautský šátek se tradičně zavazuje dvěma způsoby. Buď lze jednoduše na šátek nasadit turbánek, nebo lze šátek zavázat dobráčkem – uzlem dobrého skutku. Doporučujeme se naučit vázat dobráček, neboť turbánek může člověk lehce ztratit. Lze se jeji naučit například zde nebo od vedoucích.
Co sbalit na skautský tábor
Obecně: Spodní prádlo, bavlněné/funkční ponožky, pevné boty na pochod – naimpregnované proti vodě (budou mít děti na sobě na cestu od vlaku), tenisky, pevné sandály, případně boty do vody, šátek na hry (mimo skautský). Batoh na dvoudenní výpravu s přespáním mimo tábor a malý batůžek, se kterým děti pojedou vlakem.
Jak vypadá skautský znak : Znakem je zlatý trojlístek v modrém poli. Spodní část symbolizuje plameny neboli oheň – symbol víry, lásky k lidem a naději. Z něho vyrůstá zlatý trojlístek jako symbol štěstí. Tři listy znamenají stejně jako u lilie 3 části skautského slibu.
Orientační ceny
Členský příspěvek (1 rok) | 500 – 1000 Kč (V ceně je: příspěvek na chod oddílu, pravidelné schůzky, pojištění a předplatné skautského časopisu.) |
---|---|
Tábor | 2500 – 3500 Kč (Ubytování, spaní, jídlo, vstupy, přesná cena podle počtu dní tábora.) |
Skautský kroj | cca 500 Kč |
Vybavení
- potřeby osobní hygieny (kartáček, pasta, šampon, mýdlo, hřeben)
- repelent (stříkací), krém na opalování
- pasta na praní
- pytel na špinavé prádlo.
- prádelní šňůra + kolíky na prádlo.
- papírové kapesníky (množství dle uvážení)
- šátek – bavlněný, určený na hry (tj.
- 2x ručník + 1x větší osuška (ideálně rychleschnoucí)
Co by měl umět skaut
Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Ve skautingu se lidé učí hledat smysluplnost toho, co dělají – kam nasměrovat svůj život a proč. Ve skautu se děti učí mnoha praktickým a užitečným věcem.Základní výzbroj na každou výpravu:
- Batoh, nikdy ne kabely, tašky apod.
- Zápisník – jakýkoliv sešit nebo blok.
- Psací potřeby.
- Šátek – skautský a jiný na hry a první pomoc.
- KPZ.
- Lékárnička (netýká se vlčat a světlušek)
- Kapesní nůž – zavírací a dobře nabroušený
- Švihadlo, uzlovačka nebo lanko.
Latinské znění Latinské znění používají Skauti Evropy. Semper parati!
si podávají levou ruku. Proč levou Levá ruka je blíže k srdci, je to ruka přátelství. Znamená, že každé vlče, světluška, skautka a skaut jsou tvými bratry a sestrami.
Co se učí ve skautů : Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Ve skautingu se lidé učí hledat smysluplnost toho, co dělají – kam nasměrovat svůj život a proč. Ve skautu se děti učí mnoha praktickým a užitečným věcem.
Jak se zdraví skauti : Skautský pozdrav je způsob vzdání úcty (vlajce, sobě nazájem…). Zdraví se pravou rukou, tak že palec překrývá malíček a zbylé tři prsty jsou nataženy vzhůru, dlaní před sebe. Tři vztyčené prsty symbolizují 3 skautské principy, 3 body slibu a 3 věkové kategorie. Palec přes malíček znamená, že silnější chrání slabšího.
Jak se zdraví skauti při setkání
Skautský pozdrav je způsob vzdání úcty (vlajce, sobě nazájem…). Zdraví se pravou rukou, tak že palec překrývá malíček a zbylé tři prsty jsou nataženy vzhůru, dlaní před sebe. Tři vztyčené prsty symbolizují 3 skautské principy, 3 body slibu a 3 věkové kategorie. Palec přes malíček znamená, že silnější chrání slabšího.
Je obecně známo a přijímáno, že při vítání nebo loučení nabízí pravou ruku k pozdravu osoba společensky významnější, člověk dospělý nebo jen starší. Podání ruky levé je považováno za projev nevychovanosti, společenského odstupu, vzdoru nebo dokonce nepřátelství.Stisk musí být přiměřený a jistý, ne příliš silný a ne příliš slabý, dotyčný musí vědět, že mu ruku podáváte, ale nesmí to být pro něj bolestivá vzpomínka. Celý stisk trvá 1-2 vteřiny a může být doprovázen mírným potřesením, které bývá při gratulaci intenzivnější a delší.
Kdy zdraví žena jako první : Prvním projevem etikety jsou pozdravy. „Obecně platí, že vždy zdraví jako první mladší staršího, muž ženu, podřízený nadřízeného, zdravý zdravotně handicapovaného a obecně neznámá osobnost zdraví obecně známou osobnost,“ vysvětluje Alena Špačková z Teologické fakulty Univerzity Karlovy.