Antwort Co podavat k Sekane? Weitere Antworten – Co se hodí k sekané

Co podavat k Sekane?
K sekané si můžete dát chléb, třeba i namazaný hořčicí. Jedinečná je určitě sametová bramborová kaše, hodí se i vařené brambory. Přílohou může být i zelenina, například plátky okurky, rajčat nebo natrhané kousky salátu.SUROVINY

  1. 400 g mletého tučného vepřového masa.
  2. 400 g mletého libového hovězího masa.
  3. 260 g oloupané cibule.
  4. 300 ml mléka.
  5. 6 stroužků česneku.
  6. 3 rohlíky.
  7. 2 vejce.
  8. ½ lžičky drceného kmínu.

Čím směs zahustit

A opět: klasicky se mleté maso zahušťuje strouhankou, moukou, nebo namočenou houskou. Ale jde to i jinak. Zcela bez mouky se obejdete, když k masové směsi přidáte nastrouhané syrové brambory, sýr nebo strouhanou vařenou mrkev. Místo strouhanky lze použít i ovesné či ječné vločky.

Co udělat se zbytkem sekané : Plátky sekané, která vám zbyla od večeře, můžete druhý den připravit podobně, jako řízky. Dostane tím zcela jiný rozměr a vy se nebudete ve vaření opakovat. Sekanou rozkrájejte na nugety a každou z nich namočte do rozšlehaného vajíčka smíchaného se lžičkou hořčice a obalte ve strouhance.

Jak dlouho vydrží sekaná

Syrová bavorská sekaná se nesmí skladovat déle než 24 hodin. Po upečení se musí zabalit do potravinářské fólie a v nádobě uložit do chladničky. Vydrží tam při pěti stupních asi pět dní.

Jaké maso se dává do sekané : Základem skvělé sekané je směs mletého masa obohacená o bylinky. Nejčastěji se používá hovězí a vepřové maso v poměru 1:1. Sekanou však hravě zvládnete i pouze z vepřového – v takovém případě bude lepší smísit části libovějšího a tučnějšího masa.

Cibuli nakrájejte nadrobno, dejte do čisté sklenice třeba od zavařenin, přelijte medem (tak tři čtyři polévkové lžíce by na dvě cibule měly stačit) a šťávou z citronu. Nechte 3–4 hodiny uležet, dokud cibule nepustí šťávu. Cibule s medem pomáhá při angíně, chřipce, nachlazení i chraptění.

Do hrnečku si připravíme studenou vodu a povrch sekané kompletně potřeme vodou. Troubu předehřejeme na 200 °C a sekanou asi 10 minut zapékáme, aby se zatáhl povrch. Snížíme teplotu na 150 °C a asi 45 min. za občasného podlévání pečeme do křupava.

Co s hotovou sekanou

Povrch sekané potřeme studenou vodou a dáme do trouby. Pečeme při 160 C asi 45 minut. Hotovou sekanou můžeme servírovat s vařeným bramborem a okurkou.Dlouhá trvanlivost

Jídla vydrží v lednici 30, 45 a 60 dnů bez konzervantů a zbytečné chemie.slizký a lepkavý povrch. výrazně páchne. z masa vytéká příliš mnoho tekutiny.

drobně nakrájená cibule, přimíchaná do masové směsi, také zvýší šťavnatost. nezapomeneme na to hlavní – aby sekaná nepraskla, vmícháme do ní na 1 kg masa 1 polévkovou lžíci bramborového škrobu. nebo můžeme přidat jemně nastrouhaný syrový brambor. je také možné potřít šišku sekané rozšlehaným vejcem.

Co dát do sekané místo vejce : V těstě lze syrové vejce nahradit vařeným strouhaným bramborem. Do sekané také můžeme místo vajec použít nastrouhané syrové brambory.

Jak často dávat cibuli s medem : Cibuli nakrájíme na drobné kostičky či klínky, smícháme a promačkáme s medem, uzavřeme do sklenice a ponecháme, až cibule pustí šťávu. Podáváme po lžičkách 3x denně.

Co léčí cibule

Cibule obsahuje i další silice a látky, které posilují srdce a krevní oběh, čistí krev a zpevňují cévy. Můžeme ji do jídelníčku zařadit například jako prevenci mrtvice a infarktu, dokonce i mnoha druhů rakoviny – hlavně střev, hrtanu a vaječníků.

Dlouhé míchání směsi není také dobré, protože pokud se nám směs moc zahřeje, oddělí se tuk od zbytku masa a výsledkem bude suchá a rozpadající se sekaná, která se bude topit v sádle. Aby nám sekaná nepraskla, je dobré se směsí několikrát hodit z výšky zpět do misky. Zvýší se tím soudržnost masa.Aby sekaná nepopraskala

  1. Opečené krustičky docílíte u sekané tak, že ji před pečením potřete bílkem.
  2. Během pečení sekanou podlévejte a polévejte výpekem.
  3. Sekanou pečte 45 – 60 minut.

Co se stane když člověk sní zkažené maso : Co hrozí z konzumace zkaženého masa Pokud sníte zkažené maso, hrozí vám velmi nepříjemné obtíže. Jedná se zejména o salmonelózu, kampylobakteriózu, E. coli a Shigelózu.