Antwort Co potřebuji do Norska? Weitere Antworten – Co je potřeba pro vstup do Norska

Co potřebuji do Norska?
Občané České republiky nepotřebují víza či povolení k pobytu. Pokud jste občanem členské země EU/EHS, nebo Švýcarska, nepotřebujete pro vstup na území Norska povolení k pobytu. Jste však povinen/na se registrovat na policii nejpozději do 3 měsíců po přicestování do Norska.Hodit se jistě bude pro všechny případy termoprádlo, dlouhé kalhoty, svetr, mikina a nepromokavá/větru vzdorná bunda nebo pláštěnka. V nepřízni počasí také oceníte čepici, nákrčník, šátek anebo šálu (případně i rukavice). V létě se pak hodí samozřejmě trika, kraťasy, sukně a třeba i plavky.Zákaz dovozu nápojů s vyšším než 60 % obsahem alkoholu, narkotik, jedů a léků (léky dovoleny pouze v menším množství pro osobní potřebu, doporučuje se mít potvrzení lékaře, nejlépe v angličtině), dále zbraní, střeliva a zábavné pyrotechniky (bez speciálního povolení), ptáků a exotických zvířat.

Jaké boty do Norska : Pro cestu do Norska a pobyt v chatě doporučujeme pohodlnou sportovní obuv, dlouhé kalhoty, košili nebo mikinu a nepromokavou, ale prodyšnou sportovní bundu (gore-tex a pod). Dále nezapomeňte: Osobní hygienické potřeby. Krém proti sluníčku s ochranným faktorem nejméně 25 (nejlépe Daylong)

Na co si dát pozor v Norsku

Bezpečnost: Norsko je velmi bezpečnou zemí, co se kriminality týče. Určitě je ale dobré nepodceňovat norské počasí, především v horách. Velký pozor si dejte při řízení. Silnice v Norsku jsou klikaté, občas nepřehledné a hrozí, že vám pod cestu vběhne ovce, sob nebo los.

Jakou kartou platit v Norsku : V Norsku je zvykem platit prakticky všude a za každou drobnost platebními kartami všeho druhu. Ještě stále tu ale existuje i klasická měna v podobě norské koruny („norsk krone“, zkratka NOK, v Norsku prostě jen Kr).

Pletené rybářské šňůry pro rybolov na moři, vhodné pro použití ve slané vodě Rybářské pletené šňůry určené pro přívlač i extrémní rybolov na moři jsou vyrobené z vláken, která odolávají slané vodě a namáhavému mořskému rybolovu.

Největším překvapením v případě Norska asi může být absolutní zákaz dovozu brambor (důvodem je obava ze šíření bramborových chorob). Bramborová kaše v prášku a snad i uvařené brambory nevadí (brambory jsou v Norsku poměrně drahé).

Kdy vyrazit do Norska

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Norska je červen nebo čerenec. Červen je nejsušší a červenec nejteplejší měsíc.Nejvhodnější dobou pro návštěvu Norska je červen nebo čerenec. Červen je nejsušší a červenec nejteplejší měsíc.Tma začíná okolo 17 hodiny večerní a vidět je okolo 8 hodiny ranní. Pokud toužíte po nevšedním vikingském zážitku, rozhodně vám toto období mohu doporučit.

Aktuální kurz ČNB:

Norská koruna: 1 NOK= 2.14 CZK.

Jak platit mýto v Norsku : Jak funguje mýtné v Norsku Systém norského mýta je od roku 2022 plně elektronický. Neexistují mýtné brány a při průjezdu placeným úsekem nikde nezastavujete. Mýto na všech státních silnicích se vybírá prostřednictvím systému AutoPASS.

Jak lovit tresky v Norsku : Treska obecná

Stacionární tresky, které žijí při březích Norska celoročně, je možné lovit celoročně. Loví se obvykle na pilkery, velké tresky na jigheady a jigy, menší ryby na nástrahy v systémku (úhoříci-gummimack, chobotničky, twistery, peříčka apod).

Jak chytat makrely v Norsku

Můžete lovit klasickou, ale i vertikální přívlačí, pilkrovat a nebo také lovit na přírodní nástrahy. V případě, že se rozhodnete lovit na živočišné nástrahy, je nutné, aby byly tyto nástrahy, jako jsou například malé tresky tmavé nebo makrely mrtvé, protože je zakázáno lovit na živou nástrahu.

Červenec je nejteplejší měsíc v roce ve všech oblastech Norska. Teploty na jihu dosahují 22 °C, ale zejména v Oslu nebo Kristiansandu můžou atakovat i 30 °C. Západní pobřeží je chladnější a vlhčí s teplotami okolo 20 °C a maximální teploty na Lofotech nebo v okolí Severního mysu se pohybují mezi 14 a 16 °C.Při stravování se v levnějších restauracích za jídlo zaplatíte za snídani kolem 200 NOK a za večeři okolo 300 NOK. Oběd si připravíte z jídla nakoupeného v supermarketu v průměru za 50 NOK.

Kolik dostanu forintů za 1000 Kč : Převod Maďarský forint ( HUF ) na Česká koruna ( CZK ) s převodníkem měn Valuta EX

HUF CZK
100 6.42
250 16.06
500 32.12
1000 64.25