Antwort Co potřebuji k žádosti o půjčku? Weitere Antworten – Co je potřeba k vyřízení půjčky

Co potřebuji k žádosti o půjčku?
Jestli jste občanem České republiky — občanský průkaz a k němu druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list). Jako cizinec — dva různé druhy z těchto dokladů: cestovní pas, potvrzení o povolení pobytu, národní doklad totožnosti (jen pro občany EU), řidičský průkaz.K žádosti o půjčku budete potřebovat dva doklady totožnosti a potvrzení o trvalém příjmu. Pokud již naším klientem jste a na běžný účet Vám chodí výplata, většinou nic dokládat nemusíte.Osobně – žadatel o půjčku žádost vyplňuje osobně na pobočce vybraného poskytovatele půjčky, kde je mu k dispozici obchodní zástupce (bankéř). Online – žádost o půjčku lze vyplnit odkudkoliv, stačí mít připojení na internet, je nutné mít při připravené naskenované kopie požadovaných dokladů.

Co potrebuji k nebankovni Pujcce : Aby si byla banka 100% jistá, že si půjčujete právě vy a ne někdo, kdo si na vás jen hraje, bude po vás požadovat doklad totožnosti – obvykle dva. Zcela určitě budete muset dodat svůj občanský průkaz. Jako druhý doklad stačí ofocený řidičský průkaz, u neřidičů pak platný cestovní pas, případně rodný list.

Na co si Češi nejčastěji půjčují

Nejčastěji si Češi půjčují prostřednictvím nákupu na splátky (38 %), kontokorentu (38 %), jiného spotřebitelského úvěru (35 %) nebo prostřednictvím kreditní karty (31 %). Tou její uživatelé nejčastěji hradí běžné nákupy (43 %). Kontokorent slouží necelým dvěma třetinám jeho uživatelům jako finanční rezerva (65 %).

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky : Peníze po podpisu smlouvy budete mít na účtu do několika hodin, mnohdy ještě ten samý den. V případě, že jste svoje možnosti odhadli špatně, pošle vám banka alternativní (realističtější) nabídku. Vyřízení by pak – za předpokladu dodání všech dokumentů – nemělo trvat déle než dva pracovní dny.

Od dubna 2022 platí, že naprostá většina hypoték, které banka poskytne, nesmí mít větší LTV než 80 procent, u žadatelů pod 36 let 90 procent. Znamená to tedy, že na koupi nemovitosti musí člověk mít aspoň 20 procent (respektive 10 procent) hodnoty ze svých zdrojů.

Banky dnes mohou svým klientům půjčit nejvýše 90 % z ceny zastavované nemovitosti, a to jen v případě, že jsou mladší než 36 let. Pozor, cenu nemovitosti, kterou dáte bance do zástavy, určuje kvalifikovaný odhadce, který stanovuje její skutečnou hodnotu. 90 % se tedy vypočítá z této hodnoty.

Jak dlouho po insolvenci mohu žádat o půjčku

Záznam v insolvenčním rejstříku se vymaže až pět let po úspěšném ukončení insolvence. Během těchto pěti let nemůžete čekat, že byste obdrželi půjčku od jakékoliv bankovní a solidní nebankovní společnosti.Jako řešení se nabízí refinancování půjčky. Co znamená refinancování půjčky Refinancovat půjčku znamená převést ji do jiné banky, která nabízí pro Vás výhodnější podmínky. Nová banka za Vás splatí u staré banky celý úvěr, a pak Vám nabídne nový ve stejné výši, ale s jinými podmínkami.Čistě z právního hlediska je rozdíl především v tom, že předmětem úvěru jsou výhradně finanční prostředky, zatímco předmětem půjčky – přesněji zápůjčky – může být jakákoliv hmotná věc. Z hlediska klienta, který si jde do banky půjčit peníze, není mezi půjčkou a úvěrem de facto žádný rozdíl.

Nejčastěji si Češi půjčují u banky, na úvěr si nejvíce pořizují auto nebo motorku. Přes 40 % Čechů splácí v současné době nějaký úvěr. Pořídili si na něj především auto nebo motorku (13 %) anebo zrekonstruovali byt (11 %). Nejčastěji Češi dluží do výše 200 tis.

Na co si dát pozor při půjčce : Důkladně čtěte smlouvu

  1. celková výše půjčky.
  2. celková částka, kterou za úvěr zaplatíte.
  3. úroková sazba a RPSN.
  4. délka splácení půjčky.
  5. výše měsíčních splátek.
  6. podmínky předčasného splacení úvěru.
  7. co se stane při opoždění se splátkou.
  8. právo na odstoupení od smlouvy.

Kolik půjček si můžu vzít : Aktuální limity: Všechny dluhy dohromady nesmí být vyšší než 8× čisté roční mzdy. Na splátky můžete měsíčně vydat maximálně 50 % z vašeho čistého příjmu.

Na co si dát pozor při žádosti o hypotéku

Podívejte se na výběr častých záludností, které mohou „život s hypotékou“ ztížit.

  • Zákaz zcizení nebo zatížení Banky poskytující hypotéku mohou vyžadovat sjednání tzv.
  • Nestandardní ustanovení smluv.
  • Datum konce fixace.
  • Souhlas banky s pronájmem.
  • Lákavá výše sazeb.
  • Poplatky.


U každého klienta banka posuzuje jeho bonitu, tedy potenciál bezproblémově úvěr splácet. Zajímá se přitom nejen o vaše příjmy, ale i o výdaje, další závazky a půjčky nebo o záznamy v registru dlužníků. Roli může sehrát i kontokorent nebo kreditní karta.Od dubna 2022 platí, že naprostá většina hypoték, které banka poskytne, nesmí mít větší LTV než 80 procent, u žadatelů pod 36 let 90 procent. Znamená to tedy, že na koupi nemovitosti musí člověk mít aspoň 20 procent (respektive 10 procent) hodnoty ze svých zdrojů.

Co musím splnit pro insolvenci : Do insolvence se může dostat fyzická i právnická osoba, insolvenční řízení má uspořádat vztahy mezi dlužníkem a všemi věřiteli. Aby podnikatel mohl vyhlásit úpadek, musí mít dva nebo více věřitelů, musí mít alespoň dva dluhy po splatnosti minimálně 30 dnů a musí být schopný zaplatit nejméně 30 % z celkového dluhu.