Antwort Co použít místo jogurtu? Weitere Antworten – Čím se dá nahradit jogurt
1. Mléčné výrobky
- Bílý jogurt: Zakysaná smetana, podmáslí, řecký jogurt, kokosový jogurt (veganský)
- Hrnek kysaného podmáslí: První možností je udělat si domácí podmáslí.
- Hrnek smetany ke šlehání: Použijte 2/3 hrnku mléka a 1/3 hrnku změklého másla.
- Jogurt: Kysané podmáslí, zakysaná smetana s troškou citronové šťávy.
Pro náhradu kefíru/kysaného mléka v receptech (nahraďte 1 hrnek kefíru za následující)
- 1 hrnek sójového mléka + 1 lžíce citrónové šťávy/1 lžíce jablečného octu – nechejte chvíli odstát dokud mléko trochu nezhoustne.
- 1 hrnek kokosového mléka (plnotučného)
KOZÍ SÝR
Pokud v některém receptu narazíte na kozí sýr, ale vadí vám jeho vůně nebo cena, lze ho nahradit obyčejným smetanovým sýrem, který má velmi podobnou strukturu, a můžete do něj přimíchat trochu bílého jogurtu nebo zakysanou smetanu.
Čím nahradit tvaroh při pečení : Poměrně snadno se dá vyřešit i situace, kdy máte málo tvarohu do náplně. Stačí do toho, co máte, najemno nastrouhat pár uvařených brambor. Náplně bude víc a bude dokonce mnohem jemnější. Použít ale můžete klidně i jogurt odkapaný přes noc v plátýnku nebo skyr.
Jak si vyrobit jogurt
Mléko ohřejte na 42 – 45°C, přidejte kulturu a míchejte dokud se nerozpustí. Mléko rozdělte do skleniček a nechte fermentovat (v sušičce či SousVide lázni) při teplotě 45°C po dobu 8 – 10 hodin. Nemíchejte. Hotový jogurt opět nechte vychladit a je hotovo!
Jak zahustit domácí jogurt : Chcete jogurt něčím zahustit Pokud chcete jogurt něčím zahustit či ochutit, můžete do něj přimíchat sušené mléko, nebo sušenou rostlinnou smetanu v případě rostlinného mléka. Ochucování už pak necháme zcela na vás!
Jak na to Pasterované mléko (zahřát na 64°C, nechat 30 minut stát a zchladit na 30°C, zaočkovat kulturou (na 10 litrů 1 gram kultury) a nechat nádobu s mlékem stát při pokojové teplotě 24 hodin, poté uložit do lednice. Dobrou chuť!
Kukuřičná, pohanková, žitná nebo ovesná mouka dobře splní funkci zahuštění. Přidejte na principu škrobu, ale kontrolujte poměry s ohledem na výslednou konzistenci.
Jak udělat z tvarohu sýr
Kozí tvaroh rozdrobíme, osolíme, okmínujeme celým kmínem, přidáme sladkou papriku a rukama promícháme. Přiklopíme rendlík pokličkou a necháme v pokojové teplotě zrát asi tři dny. Vznikne nám takový domácí měkký zrající sýr. Uleželý sýr má specifickou vůni, lehce se natírá a je výtečný s tmavým pečivem, příp.Proč jíst kozí sýry:
Mají vysoký obsah vápníku, vitaminů A, B2 a K, fosforu, thiaminu, riboflavinu a niacinu. Pomáhají udržovat zdravý metabolismus, neboť obsahují protizánětlivé enzymy, probiotika, antioxidanty, bílkoviny a lipidy.Klasický tvaroh či žervé může plně nahradit rozmixované bílé tofu ochucené bylinkami nebo česnekem. Můžete také z tofu vyrobit „tvarohový“ koláč, pomazánku či různé dezerty. Tofu obsahuje navíc kvalitní bílkoviny, minimum tuků a žádný cholesterol. Je také bohatým zdrojem vápníku a železa.
Čím nahradit tvaroh1) Sýr Ricotta. Sýr ricoota patří ke skvělým alternativám tvarohu, protože má podobnou chuť a krémovou texturu. 2) Sýr feta. 3) Mascarpone.
Jak udělat jogurt bez jogurtu : Do mléka vmíchejte 3 vrchovaté lžíce rostlinného jogurtu a dobře prošlehejte. Přelijte do sklenic, uzavřete, zabalte do dek a peřin. Jogurt nechte kysat 3 až 8 hodin, až poté nechte vychladnout a uložte do ledničky, kde vám vydrží cca jeden týden.
Jak z mléka udělat jogurt : Mléko ohřejte na 42 – 45°C, přidejte kulturu a míchejte dokud se nerozpustí. Mléko rozdělte do skleniček a nechte fermentovat (v sušičce či SousVide lázni) při teplotě 45°C po dobu 8 – 10 hodin. Nemíchejte. Hotový jogurt opět nechte vychladit a je hotovo!
Kolik kefíru denně
Doporučujeme pít cca 500 ml vodního kefíru denně. Zbytkový cukr, který kefír obsahuje, se odvíjí od podmínek a délky fermentace – chcete-li v nápoji cukru méně, nechte ho déle fermentovat.
Kdy pít kefír: ráno nebo večer Pití kefíru ráno nebo večer závisí na osobních preferencích a cílech. Někteří lidé upřednostňují pití kefíru ráno jako součást své snídaně, zatímco jiní si ho užívají večer jako zdravou svačinu nebo součást večeře.Zdroje a využití
Základní rostliny | Škrobnatost (obsah škrobu v %) v sušině |
---|---|
Brambory | 82 |
Kukuřice | 71 |
Maniok | 77 |
Rýže | 89 |
Proč nejíst škrob : Samotné sacharidy potřebujeme proto, abychom měli energii. Složené sacharidy tvořící škrob se v těle štěpí postupně, uvolňují se pomaleji než jednoduché cukry, což je pro organismus jen dobře. Škrob nám navíc pomáhá rozkládat potravu ve střevech, proto se určitě nedoporučuje jej úplně vyřazovat.